Skocz do zawartości
elminsterr

Mały i szybki bootowalny pendrive USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Mam trochę nietypowe wymagania co do pendriva. Potrzebuję go na różne programy bootowalne do uruchamiania komputera. W związku z tym może być taki o małej pojemności. Właściwie wystarczyłby 4 GB, ale teraz już chyba takich rozmiarów się nie opłaca kupować, prawda?

Co na tą chwilę możecie polecić w tak małym rozmiarze, jak 4 GB lub 8GB? Ostatnio próbowałem komputer odpalić z karty SD poprzez taki czytnik czytnik kart USB z Allegro, ale to trwało wieki. Z płyty CD odpaliło po 1 minucie, a z karty SD po 5 minutach ciągle wczytywało... i dałem sobie spokój.

W nowym komputerze nie będę miał napędu optycznego, dlatego muszę kupić pendrive USB, który mi go zastąpi, aby bootować Acronisa lub narzędzia do tworzenia partycji itp.

Co możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 maja zadałes pytanie w odpowiednim watku. Przewinięcie maks do dwóch stron wstecz dałoby ci odpowiedź. Model przez wielu polecany wraz ze screenami.

Podpowiadam, kluczowa jest tu dobra jak na pen wydajność w zapisie 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę małego i sprawdzonego Transcenda JetFlash 710, ma chyba najlepszą relację cena/pojemność/prędkość

 

No i jest malutki oraz aluminiowy.

 

transcend-jf710-range-1_18014_18019_1802

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50zł kosztuje 32Gb w empiku więc masz darmowy odbiór. Tanie to jest jak barszcz i działa bardzo fajnie.

Dla mnie osobiście on jest za malutki, idealna byłaby wersja 520, która jest dłuższa ale niestety wydajność to nędza.

 

Cg-4jlK5kEeIYcm9AAIAvMW61BYAAACggDJ2JoAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...