Skocz do zawartości
Araa

Zmiana poczciwej obudowy Chieftec Dragon dx-01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Postanowiłem zmienić moją leciwą już obudowę, a mianowicie Chieftec Dragon dx-01 na trochę nowocześniejszy model ;)

Zależy mi na dużej obudowie, podobnej gabarytowo do dragona lub większej, obowiązkową pozycją są filtry oraz okno, opcjonalnie było by miło jakby była wyciszona.

Ustaliłem sobie budżet w wysokości +/- 350zł a na dzień dzisiejszy moim faworytem jest Aquarius X95 Pure Black.

Jeżeli waszym zdaniem są lepsze/ciekawsze obudowy w tym zakresie cenowym to poproszę o propozycje ;)

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Define S/R4(R5 jest droższa), BeQuiet Silent Base 600, NZXT S340,

O wiele lepszy wybór od Aquariusa.

 

Define będzie szersza, ale niższa i krótsza. Pojemna jest na pewno i dobrze wytłumiona.
 

Chieftec:

  • Wysokość: 540 mm
  • Długość: 473 mm
  • Szerokość: 205 mm

 

Define:

232 x 462 x 531mm

 

Mógłbyś napisać co ma się tam zmieścić skoro obudowa ma być ogromna.

 

Jeśli:

Procesor:            i5-3570 3.4Ghz

Zasilacz:              Ocz zs 550w -eu

RAM:                    Goodram DDR3 2*4GB 1600 CL9

Płyta główna:  Asus P8 H77-V LE

Dysk:                    HDD WDC 1TB, SSD Crucial_CT256MX100SSD1

Karta: Gtx970?

To zupełnie nie rozumiem wymogu dużej obudowy.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie Panowie że tak długo, ale byłem w delegacji.

 

Jeśli:

Procesor:            i5-3570 3.4Ghz

Zasilacz:              Ocz zs 550w -eu

RAM:                    Goodram DDR3 2*4GB 1600 CL9

Płyta główna:  Asus P8 H77-V LE

Dysk:                    HDD WDC 1TB, SSD Crucial_CT256MX100SSD1

Karta: Gtx970?

To zupełnie nie rozumiem wymogu dużej obudowy.

 

Obudowa duża ponieważ lubię mieć dużo miejsca oraz zwyczajnie lubię jak obudowa jest masywna ;)
Co do karty to tak MSI GeForce GTX 970 GAMING

 

W międzyczasie poczytałem też trochę i stwierdziłem ze warto dołożyć trochę więcej pieniążków, tak więc powiedzmy że budżet wyniesie 600zł +/- 200zł jeżeli naprawdę opłaca się dopłacić. Dodam że za około rok będę modernizować trochę kompa (płyta główna, procesor, RAMy, może jakiś dysk pod M.2).

Co do Fractali do nie za bardzo mi się podobają, a nad BQ Silent Base 600 i 800 się zastanawiałem, ale niestety nie mają regulatora obrotów, myślałem też ostatnio nad:
NZXT H440

Phanteks Eclipse P400s (niestety nie mogę w Polsce znaleźć wersji wyciszonej z oknem, ponieważ tylko wyciszona ma regulator obrotów)

PHANTEKS Enthoo Pro (tutaj obawiam się trochę ze ten wiatrak 200mm będzie głośny oraz nigdzie nie widzę informacji aby obudowa miała kontroler obrotów)

 

Z góry dzięki wszystkim za poprzednie odpowiedzi oraz za te które dopiero się pojawią.

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Araa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P400S zakupiłem niedawno bo przesiadałem sie z Fractala Define R2 XL i powiem ci że to troszkę taki strzał w twarz był. Spodziewałem się jakości podobnej do fractala a dostałem bude z 2 półki niżej. Poza tym fabryczne wentylatory na najnizszych obrotach wpadaja w jakies dziwne hmm wibracje i zaczynają piszczec, trzeba "przeleciec" wszystkie predkosci na kontrolerze i znow ustawic na najmniejszą by było ok. Poza tym zaślepki od góry do miejsc na wentylatory to kpina. Chyba najtanszy plastik mozliwy.. Gdyby nie fakt ze to jedyna buda bez zatok 5.25 z wbudowanym kontrolerem obrotów to bym ją chyba zwócił i poszukał czegos lepszego.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory to pewnie mankament egzemplarza, ale wykonania czyms takim bym nie nazwał. No nic, była to jedyna buda spełniająca moje wymogi, a fractal po zmianie biurka okazał sie o wiele za wysoki. Z mojej strony p400s polecić ci nie mogę. Poza tym cena tej budy dziwnie podskoczyla w morelach. Gdy ją chciałem kupować, to wersja 400s kosztowala 340 zł, dzien pozniej juz bylo 393 zł. Na szczescie w sklepie PCforce, chyba jedyny sklep poza morelami który miał bude na stanie, kosztowała mnie 342zł z wysyłką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...