Skocz do zawartości
inasse

Uszkodzony zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio jakis czas temu padła mi prawdopodobnie płyta główna, sprawdzałem komponenty zasilacz itd drugim komputerem który trochę czasu już ma, wtedy działał, dziś chcąc wydobyć informację z dysku która mi była potrzebna podłączając dysk pod starszy komputer nie chciał się uruchomić, a włąściwie samoczynnie się włączał jak tylko włączyłem zasilacz czy wpiąłem go do gniazdka, ale przy tym nie pokazywał obrazu przy 2 rożnych zasilaczach, w tym nowszym komputerze gdzie padłą mi płyta główna było podobnie znaczy włączał sie normalnie z przycisku ale nie było żadnego obrazu czy to zintegrowanej czy z karty graficznej, na tym komputerze działał zasilacz XTR 550 od września 2015r. Czy ten zasilacz uszkodził mi obie te płyty główne? Z tego co pamiętam podczas wyłączania komputera wyskakiwały czasami jakieś błędy tylko nie pamiętam już jakiej treści. Pytam się bo zakupiłem nową płytę główną, procesor i ram (ta awaria mi tylko pozwoliła dokonac szybszego upgrade który i tak był w planach w tym roku) i się trochę boje podłączać te nowe komponenty pod ten zasilacz Żadna z obu płyt nie ma żądnej spalenizny, wszystkie kondensatory są w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak, może nie. Trzeba by miernikiem sprawdzić napięcie na poszczególnych liniach, czy nie ma zbyt dużych odchyleń (max 5% w jedną lub drugą stronę).

Edytowane przez Varkot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...