Skocz do zawartości
okrej

GPU do E7200 do Diablo III i CS:GO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Kolega ma taki zestaw:
Core2Duo E7200
2x2GB 800Mhz CL5
Płyta główna Asusa, posiłkując się odczytem cpu-z:
Model P5B, Chipset P965/G965
Zasilacz OCZ CoreXStream 500W (sprawny)
Monitor z rozdziałką 1440x900

Zabawa polega na tym, że kiedyś była tu jakaś wydajna jak na tamten czas karta graficzna, ale uległa uszkodzeniu, a właściciel wymienił ją na gt610, a teraz po latach chciałby pograć w Diablo III i CS:GO.

Testowo wsadziłem swoją 9600gt i jako, że sprzęt pozwala, procesor ustawiłem wstępnie na niecałe 3.2 Ghz  i na maksymalnych ustawieniach w Diablo płynność to jakieś 50-80 fps (przyjemna rozgrywka). Cpu obciążone najczęściej w okolicach 99%, a gpu ~80%).

CS:GO na najniższych, w ww. rozdzielczości min. 40fps, średnio około 60, zdarzało się więcej (da się rekreacyjnie pograć, o nic więcej nam nie chodzi). Cpu 99%, gpu ~50%.

Pytanie brzmi jaką kartę za niewielkie pieniądze (50-100zł pewnie więcej nie ma sensu) można dołożyć do tego zestawu, aby uzyskać podobną wydajność jak teraz (domyślam się, że 9600gt nie jest jedyną opcją)? A może również warto zastanowić się nad jakimś odrobinę mocniejszym procesorem, w domyśle także podkręceniem go aby wydajność była wyższa?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę trochę dołożyć do GPU i kupić GTX 460 ma już DX11 i wszystko na tym odpalisz nie tylko Diablo III  ;) Co do procka  to dobry będzie Q6600 miałem dokładnie swego czasu taki zestaw GTX 460 + Q6000 kręcony na 3 GHz z dokłądnie taką samą płytą P5B na chipie P965. ( upewnij się to na pewno P965 ). Jednak nie kręcony Q6600 będzie wąskim gardłem dla gtx 460.

Edytowane przez shakal84
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX460 to dobra karta , ma już DX11 i mniejszy pobór prądu niż GTX260 ale obawiam się że do E7200 będzie o wiele za mocna .

 

Co innego jak procek będzie zmieniany - czy to Q6600 albo Q9450 ( lub lepszy ) czy jakiś Xeon S771 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Jutro usiądę i na chłodno poszukam części, i policzę ile ta zabawa będzie kosztować, żeby nie przeszarżować.

Edytowane przez okrej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwójny post, ale w innym wypadku temat nie podbił by się na forum. Płyta z całą pewnością ma chipset P965. Patrząc na ceny procków pod 775, zdecydowałem się na tego Xeona.
http://allegro.pl/procesor-xeon-e5420-2-5ghz-12m-1333-12mc-gwarancja-i6207767625.html
http://allegro.pl/adapter-z-lga771-na-lga775-dla-procesorow-xeon-i6199980920.html
Karty mam na oku dwie
http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx460-oc-1gb-gddr5-256-bit-box-i6195584541.html
http://allegro.pl/geforce-gtx-460-1-gb-gigabyte-gv-n460oc-1gi-wer-oc-i6193873881.html
Ewentualnie ta z olx, mam do sprzedawcy parę minut pociągiem, także rozważyłbym w razie gdyby nie udało się wygrać żadnej z aukcji.
http://olx.pl/oferta/gainward-geforce-gtx-460-CID99-IDfDd6h.html#a2f15c8727

O czymś zapomniałem, przeoczyłem, czy jestem na dobrej drodze ;p ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko zdajesz sobie sprawę że jeżeli chcesz Xenona pod tego Asusa P5B to musisz przerobić podstawkę procesora ( oprócz adaptera) ? (odciąć takie plastikowe dzyndzle ) gdyż jest pod podstawkę 771 a Ty masz 775 to raz a dwa musisz wgrać zmodowany BIOS. aby płyta  "odczytała" prawidłowo tego Xeona. Jeśli nie boisz się że coś uszkodzisz przy odcinaniu tych dzyndzli i potrafisz taką przeróbkę zrobić to możesz się bawić :D Ja u siebie taką przeróbkę sobie zrobiłęm jakiś czas temu na P5B i  wsadziłem tam również  Xeon E5420 @ 2,5 GHz. Co widać na dole mojej sygnaturki ;)   Ale od czasu do czasu (rzadko)  mam blu screeny, nie wiem czym dokłądnie są spowodowane być może włąsnie tą przeróbką a może po prostu cos z systemem.

 

lga-775-socket-tabs.jpg

Edytowane przez shakal84
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podejmuję się. Czytałem o tym na purepc jakiś czas temu, ale dopiero Reyden mi przypomniał ;) Czyli zamawiamy na razie tylko to co potrzebne do procesora i czekamy na zakończenie licytacji kart.
Jak wychodzi Ci chłodzenie tego cpu? Niestety mamy jedynie cooler od tego E7200. Rozglądałem się co prawda nad czymś tylko pod socket 775 (chyba tańsze niż coś co można założyć na nowe podstawki) i ceny nie zabijają, ale zawsze to dodatkowe koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dremla niestety jeszcze nie mam, a za taki procesor życzą sobie ~150 zł. Ma już naklejony ten adapter i nacięte otwory pod lga 775, ale właściciel sprzętu zgodził się na operowanie nożykiem na płycie głównej, więc wybraliśmy tańszą opcję i wykonam całość sam.

Edytowane przez okrej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zU40VOq.png


VIzK5ceh.png


Na razie wszystko na stocku. Będzie trochę czasu, to posprawdzam ile da się z tego wycisnąć. Przy czym CPU w CS:GO ma 65-70 stopni, więc nie wiem na ile pozwoli boxowy cooler. Sprawdzaliśmy tylko tę jedną grę i średnio 120 fps, ze spadkami do może 80. Gra się na prawdę przyjemnie :)

W kolejce pozostaje SSD, pewnie Sandisk SSD Plus. Poszukamy jakiejś taniej, używanej obudowy. Po OC zedytuje post dla potomnych. Bardzo dziękuję za pomoc :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEheh w takim razie gratulacje za udany "przeszczep" :D Co do OC to radziłbym  jednak zainwestować w jakieś lepsze chłodzenie jakaś używka czy coś, bo na tym stockowym chłodzeniu szkoda męczyć procka, do tego może dość niestabilność z powodu wysokich temp a 70 *C to juz taka graniczna temperatura dla tego Xeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z uprzejmości znajomego zmieniającego platformę, dołożyliśmy kolejne 2x2GB ramu i cooler Arctica - Freezer 7 Pro rev. 2. Kolega zaopatrzył się jeszcze w używaną obudowę Cooler Master 690 II w tej tańszej wersji, bez usb 3.0 i kieszeni na dysk zewnętrzny.
Jeśli chodzi o OC:
Karta 715 -> 900 na rdzeniu, 1800 -> 2000 Mhz na pamięciach.
Procek, co ciekawe na napięciu niższym niż stockowe, zrobił tyle ile pozwalała płyta (400 Mhz na szynie).


TqoyWZw.jpg?2
40t7Yo5.png



EDIT:
Dla potomnych, dokupiliśmy niedawno okazyjnie Samsunga 850 EVO 250GB. Także mimo, że komputer wiekowy, a każda część z innej parafii, to sprawdza się w tym do czego jest używany
.
Grany jest CS:GO - zero problemów, przyjemna rozgrywka.
H1Z1 - tu już bywało gorzej, grać się da, a po ostatnim update zniknęły denerwujące ścinki, ale wciąż brakuje trochę ramu. Trzeba pilnować się z ilością otwartych w tle kart przeglądarki.
Autocad z projektami hydrauliki domów na studia, też zero problemów. 

Edytowane przez okrej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...