Skocz do zawartości
Akavir

Nowe karty graficzne na starym sprzęcie

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Forumowicze!

 

Piszę tutaj bo po słowach-kluczach na które wpadłem nie znalazłem niczego takiego na forum, ale jako, że jestem laikiem to możliwe, że nie znam właściwego słowa-klucza. Jeśli temat był poruszany to najmocniej przepraszam.

 

Mam trochę już leciwy komputer i kartę graficzną, myślałem o drobnym upgrade. Niedługo mają wyjść nowe karty AMD ze średniej półki i właśnie nad takową myślałem, tylko, że skoro zmienia się technologia karty to pomyślałem, że może być to na podobnej zasadzie jak socket procesora - mam za stary sprzęt, żeby takową u siebie zamontować, bo nawet jeśli wejdzie w slot, to może być nieobsługiwana.

 

Myślę, że nikt nie będzie chciał całego zagadnienia tłumaczyć (ale jeśli jednak, to byłby niezwykle miło) więc może napiszę tylko jaką mam konfigurację i poproszę o radę:

 

Zasilacz Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W, 80 plus BRONZE, activePFC, 2xPCI-E

 

Procesor Intel Core i5-3570K, 3.4GHz, 6MB, LGA1155, 22nm, 77W, BOX (BX80637I53570K)

 

Płyta główna Asus P8Z77-V LK Intel Z77 LGA 1155 (3xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE)

 

Karta jaką mam teraz to Radeon HD 7950.

 

Czy taki zestaw "podźwignie" (i pozwoli na wykorzystanie) kart graficznych nowej generacji? Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Maxwellem czy odpowiednikiem AMD ten procek jeszcze da radę - no może z wyjątkiem topowych kart .

 

Z Pascalem/Polarisem ze średniej półki może być podobnie .

 

Jak procek nie kręcony to go podkręć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź!

 

Procesor podkręciłem na 4,2 gHz.

 

Pytanie z tego samego tematu, ale z innej strony - lepiej kupić nową średnią kartę czy dokupić używanego 7950 i ustawić crossfire?

 

Z tego co czytałem na necie to rozwiązanie pojedynczej karty jest zalecane bo zwykle daje stabilniejsze rezultaty i nie każdy tytuł obsługuje technologię łączenia kart, ale bardzo chętnie przeczytam opinię forumowiczy :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się podpiąć do tematu. Posiadam podobny zestaw do tego autora tematu. Rowniez i5-3570K@4.0 ; MSI Z77-G45 ; HD7870 ; OCZ ZS 550W ; 16GB Crucial 1600MHz. 

I planuje wymianę karty graficznej, na początku myślałęm nad 1060 6GB. Ale wraz z kolejnymi testami gier DX12 przyszło mi do głowy RX 480, który faktycznie dużo w nowym DX zyskuje. Wy, forumowicze, jako ludzie stale zorientowani w kwestiach rynkowych, mam nadzieje ze poradzicie ktora karte wybrac na dziś i kolejne 2-3 lata. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...