Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po 9 latach używania obudowy Cooler Master CM590 przyszedł czas na zmianę.

 

Na placu boju pozostały dwie:

- Fractal Design Define R5,

- Thermaltake Suppressor F31.

 

Proszę o pomoc w wyborze, ale bez argumentu że ta druga to kopia tej pierwszej :)

 

Ewentualnie jestem otwarty na inne propozycje.

 

Warunki:

wyciszona

do max 500 PLN

koniecznie z jedną zatoką 5,25 zewnętrzną

miejsce na co najmniej 4 dyski HDD 3,5 i 2 SSD 2,5

chłodzenie procesora to Thermalright Macho 120 - to odnośnie szerokości

grafika to obecnie MSI GTX760 w planach zmiana na GTX970 - odnośnie długości

nie wyższa niż 50cm - bo nie wejdzie pod biurko

chłodzenie powietrzem

ze względu na futrzaka w domu żadnych siateczek na froncie - tylko drzwiczki otwierane w prawo (zawiasy po prawej patrząc na front obudowy) i filtry mocno wskazane

złącza usb, audio albo na froncie ale jeśli na górze to blisko krawędzi (inaczej nie będę miał do nich dojścia)

bajery typu kontroler obrotów (to obsługuje mój zasilacz), świecące wentylatory, czytniki kart - całkowicie zbędne

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Jacekk44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Tak spojrzałem na recenzje tego thermalright'a i do tej pory się zastanawiam jakim sposobem go pominąłem szukając obudowy skoro już był w sklepach..

Wybór zależy od twoich prywatnych preferencji. Obudowy różnią się detalami. Jeden recenzent podał, że w TT z przodu można zamontować 3 wentylatory, ale producent się do tego na swojej stronie nie przyznaje. W TT można zamontować 3 dyski HDD za tacką płyty głównej i 2 SSD nad zasilaczem. W Define 2 SSD za tacką. Pomijam oczywiście klatki na dyski. W TT masz filtry na topie i panelu roboczym, a w Define nie. Z drugiej strony ja w Define na topie po prostu podparłem jedną łopatkę moduvent na skos i też się nie kurzy i osobiście bardziej mi się podoba tak, niż filtr w TT. W Define przednie drzwiczki są na zatrzaski, a w TT na magnes. Niby w TT można zamontować 2 wentylatory na spodzie, ale jest krótszy niż Define R5, a w Define 2x 140mm wchodzi na styk, więc słabo to widzę i na zdjęciach też nie wygląda jakby 2x140mm miało się tam zmieścić razem z standardowym zasilaczem.

Wymiary:
Define: 462x 232 x 531mm

TT: 497 x 250 x 515 mm

 

Sprawdź jeszcze: NZXT S340/H440, Bequiet! Silentbase 600/800, Define S. Choć ja osobiście i tak wybrałem Define R5 i zrobiłbym to ponownie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Jakim sposobem mam w obudowie 330R Ti dysk SSD 2.5 ???

W opisie obudowy jest podane;

Wnęki zewnętrzne 5.25 cala
  • 3
 Wnęki wewnętrzne 3.5 cala
  • 4

Obudowa

https://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-330r-titanium-mid-tower-cc-9011071-ww-698723/

Dysk

https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-850-pro-256gb-sata3-mz-7ke256bw-660210/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Obudowa ma piwnice w zestawie. Na tej piwnicy masz 2 sloty ssd...

a za tacką wiesza się 3 dyski 3,5".
Youtube twoim przyjacielem.

 

"Jakim sposobem mam w obudowie 330R Ti dysk SSD 2.5 ???"

No i się zgubiłem. O co ha z tym pytaniem i z tą obudową?

 

O to się pytasz?

https://www.morele.net/kingston-adapter-od-2-5-do-3-5-sanki-sna-br2-35-635388/

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdź jeszcze: NZXT S340/H440, Bequiet! Silentbase 600/800, Define S. Choć ja osobiście i tak wybrałem Define R5 i zrobiłbym to ponownie.

 

NZXT S340/H440 oraz Define S nie mają zewnętrznej 5,25. Bequiet! 600/800 nie podoba mi się.

 330R Ti

 

Fajna obudowa ale muszę wpakować 6 dysków.

W Define R5 zrobię to bez problemów, w TT Suppressor F31 będę musiał w tym celu dokupić to: http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00002755 co pozwoli zamontować dwa SSD, 3 HDD będą w ramkach, czwarty w zatoce 5,25 (zgodnie z instrukcją można tak zrobić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim sposobem mam w obudowie 330R Ti dysk SSD 2.5 ???

 

 

przestań pitolić :zonk:  a zacznij używać mózgu 

 

ps

 i nie rób siary na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że obudowa na zasilacz do TT nie jest dostępna w polskiej dystrybucji. Mogę ją kupić w niemieckim TT za jedyne 35 EUR (z przesyłką). Tym sposobem mój problem został rozwiązany. Zamówiłem dziś Define R5. Dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...