Skocz do zawartości
skill

Router do 300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję pomocy w znalezieniu routera, ponieważ mój stary asus wl-am604g już umiera. Router musi mieć:

RJ-11(posiadam netie)

przydałyby się 2 antenki, dom jest dosyć duży i nie wszędzie jest zasięg

Firma myślę że Asus bo jeszcze się na nim nie zawiodłem

Nie wiem co jeszcze, jak będzie potrzeba jakiś informacji do lepszego wybrania to odpiszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz standard AC? Asusa z modemem i AC raczej za 300zł nie dostaniesz.

Powiedzmy że za 350zł będzie TP-LINK Archer D5, później masz Asus DSL-N55U, ale to już prawie 400zł.

 

Powiedz co masz za neta (Netia to wiadomo, Annex A potrzebujesz), jakie urządzenia pod to podpinasz, jakie funkcje wykorzystujesz. Bo skoro wcześniejszy router był w sam raz to może nie potrzebujesz tak mocnego sprzętu, i taki w okolicach 200zł wystarczy. Na razie nie mamy szczegółów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a potrzebny ten standard AC jest ? a  jak z ipv6 ? Internet Netia 12mb w tej chwili jest,ale pod koniec roku umowa sie konczy i biore szybszy, urzadzenia: 2 laptopy, stacjonarka,  z 5 smarfonow. a co z tym routerem skoro mowisz ze do 200 zl starczy ten troszke wiecej

http://allegro.pl/asus-dsl-n14u-router-wi-fi-asds2-2-n300-4xlan-i6199675686.html

a znajomy mowil ze ma i jest w miare dobry

https://www.morele.net/router-tp-link-td-w8968-549532/

Edytowane przez skill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że ipv6 na razie nie wykorzystasz, ale jest on dostępny już od dawna w prawie wszystkim, ale nie ma on żadnego związku z wydajnością. To po prostu inny rodzaj adresacji IP.

 

802.11ac to standard który w teorii jest 2x szybszy od 802.11n. Więc jeśli masz jakieś cywilizowane urządzenia wspierające AC to osiągniesz większe transfery. Poza tym ac działa na 5GHz, więc z automatu masz DualBand (2 częstotliwości na raz). Nie jest to wymagane i nie koniecznie musisz tego używać ale robi to różnicę w wydajności.

Jeśli nie używasz niczego po sieci tj. przesyłania danych, plików, drukarek itp itd to to standard N wystarczy.

 

Co do sprzętu, potrzebujesz czegoś cywilizowanego to weź TP-LINK TD-W8970 v3. Nic więcej nie potrzebujesz. Najprostszy wydajny router. Asusy są drogie bo mają masę fajnych funkcji ale skro ich nie wykorzystasz to szkoda wydawać na nie hajs. Ten co podałeś wyklucza brak portów gigabitowych które jakby nie patrzeć są standardem i chipset który przy podłączeniu paru urządzeń może nie wyrabiać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba lepiej zoapatrzyc sie w router z ipv6 ? Mysle ze standard N powinien wystarczyc. Zaraz zobacze ten router co podales, a o którym to mowisz "Ten co podałeś wyklucza brak portów gigabitowych które jakby nie patrzeć są standardem i chipset który przy podłączeniu paru urządzeń może nie wyrabiać." o tym asusie czy o tym tp-linku ?

 

bo wybiore miedzy asus dsl-n14u a tym TP-LINK TD-W8970 v3

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAŻDY cywilizowany ma ipv6. Zdecydowanie TP-Link jest lepszym wyborem jeśli chodzi o sprzęt. Jest po prostu wydajniejszy. Nie chcę Ci mieszać więc po prostu do Twoich zastosowań będzie najlepszy TP-LINK TD-W8970 v3.

 

 

tl;dr

Nie robisz jakichś kosmicznych transferów po sieci, więc zostań przy tym TP-Linku. On ma wszytko co potrzebujesz. Sam mam jego wyższy model. Ogólnie Asusy są super bo mają fajny sprzęt i świetne oprogramowanie ale za to się cenią. TP-Link ma fajne ceny i przyzwoity sprzęt ale kiczowaty soft, który można poprawić wgrywając alternatywny np OpenWRT. Tzn działać to to działa, więc bez obawy. Takim pośrednim rozwiązaniem jest AVM FRITZ!, który ma słabą jakość wykonania, trochę wyższe ceny ale sprzętowo i software'owo jest super i  dają 5 lat gwarancji co jest raczej niespotykane w sprzęcie sieciowym. Oczywiście nie wymieniam tutaj Netgearów/D-Linków/Linksysów/Cisco bo to nie ta półka cenowa, a te tanie modele to padaka.

 

Innymi słowy jeśli kupujesz teraz router do neta na dłuższy czas to ja bym zainwestował w coś z AC, portami Gigabit i porządnym osprzęcie. W gratisie dostaniesz port USB (czy nawet dwa) i router starczy na długi czas (o ile wcześniej nie padnie :P). Bo to że teraz nie używasz jakichś funkcji nie znaczy, że jak będziesz świadomym userem to nie zaczniesz. Bo zazwyczaj dodatkowe ficzery ułatwiają sprawę ;) Tylko wtedy trzeba liczyć się z kosztem 350-400zł vs ~200zł za coś co w 100% wystarcza.  Więc Twój wybór, albo na teraz kupujesz  albo patrzysz w przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podepnę się pod temat bo sam szukam routera do 300zł dla siebie - jedyna różnica to sieć kablowa zamiast Netii.

 

Zależy mi na mocnym zasięgu oraz 2 zakresach. Zastanawiałem się nad D-Linkiem 842 (http://www.komputronik.pl/product/295449/Elektronika/Peryferia_PC/D_Link_DIR_842L.html) albo Asusem AC1200 (https://www.morele.net/router-asus-rt-ac1200g-845240/). Trochę obawiam się Asusa bo raz się naciąłem - kupiłem router z 2 zew. antenami a zasięg był gorszy niż w obecnym Netgear 1 z wew. anteną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...