Skocz do zawartości
LoRdKwiateK

Settlers 4 i Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem fanem gry Settlers 4 a mam windows 10 na którym gra nie odpala. Po zmianie nawet na 800x600 gra nie startuje, pojawia się czasem czarny ekran i gra zostaje w pasku menu, zostały ustawione też tryb zgodności i uprawnienia administratora, co mógłbym zrobić by działało gdyż na win 7 grałem bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na sieci to DXGL może pomóc .

 

To oparta na OpenGL biblioteka dll zastępująca systemowy plik ddraw.dll .

 

Inna opcja to postawienie Win Xp lub Win 7 na wirtualce - jak masz Win 10 Pro z obsługą Hyper-V ( i procka który to obsłuje ) to po prostu doinstalujesz XP mode do systemu .

 

Jak nie masz obsługi Hyper-V z poziomu systemu lub nie chcesz się bawić z XP Mode to możesz użyć VMWare Lub Virtual Box i tam zainstalować normalnie XP lub Win 7 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam Win10 + Settlers 4 Gold Edition i moge potwierdzić że rozwizaniem był DXGL. Przy pomocy DXGL (ten soft znajdziecie na pierwszej stronie w google www.dxgl.org i pobieracie najnowszą instalke pod windowsa) wskazujesz na plik S4_Main.exe w katalogu gry (podfolder "exe"). Następnie ustawiasz 3 opcje z prawej strony:

Video mode: Aspect corrected stretch

Screen aspect ratio: 16:9 (w sumie może inne)

Fullscreen window mode: Resizable window

 

Dodatkowe info:

- Jeśli mieliście skrót do gry z ustawionymi trybami zgodności ze starszym windowsem, to je wyłączcie bo wywali wam Error Exception przy uruchamianiu gry

- Filmiki mogą nie działać, trzeba je przeklikać przy uruchamianiu gry

- Gdyby w trakcie grania, ziemia na planszy zmieniła się w czarną plamę to polecam zmienić rozdzielczość w grze na mniejszą i ponownie na naszą. To powinno naprawić problem.

 

Pozdro

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z dodatkiem, jeżeli po zrobieniu tak jak u góry pisał Pan. 

Przeszedłem już nawet kampanie mrocznego plemienia, ale kiedy chce włączyć misję z dodatku np trojanie i eliksir mocy to wyskakuje mi komunikat ,, włóż płytę do napędu...'' 

Czy ktoś ma na to jakieś obejście? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz wersję z GOG. Może ma lepsze wsparcie dla nowszych systemów (nie wiem dokładnie w jakim zakresie) i ma te dwa dodatki.

Skoro to zakładając oryginał, i wersja pudełkowa, to włóż płytę do napędu.

Jak nadal nic, spójrz tutaj:

https://www.download.net.pl/jak-uruchamiac-stare-gry-zabezpieczone-przez-securom-lub-safedisc-w-windows-10/n/7312/

Zwłaszcza jeśli to W10.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...