Skocz do zawartości
szefons

Załaduj komentarze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dlaczego by zobaczyć komentarze trzeba teraz klikać "Załaduj komentarze"?

 

Chce by działało tak jak poprzednio, żal wam nie wiem zapytania do bazy? No bez przesady.

 

Strasznie irytujące, bo i tak czytam zawsze komentarze.

 

Dajcie chociaż opcję w profilu, chociaż nie wiem po co takie coś wymuszać domyślnie dla wszystkich.

 

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedna ze zmian jakie wprowadzamy na portalu by usprawnić działanie strony oraz pozycjonowanie naszych materiałów. Zapytania do bazy? Nasze serwery są wystarczająco mocne i większość dnia się nudzą - chyba nie ten serwis. Zmiana została wprowadzona dla wszystkich i będzie obowiązywała, nie zakładamy wyłączenia jej w profilu. Jeśli nie masz wyłączonych cookies, wchodząc ponownie do tematu komentarze załadują się już normalnie. Tylko za pierwszym razem trzeba kliknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie na urządzeniach mobilnych przydałby się pływający przycisk powrotu na górę (kwestia jednego skryptu)  bo nie raz przy setce komentarzy w połowie nie ma jak wrócić i szybciej resetować stronkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi strona działała sprawie, tak samo zresztą jak działają wszystkie inne które ładują komentarze o razu (czyli wszystkie).

 

Skoro twierdzicie, że to nie sprawa obciążenia (bo tylko to przychodziło mi do głowy) to nie wiem o jakim usprawnieniu działania strony piszcie.

 

Tylko wy wymyśliliście sobie teraz takie dziwactwo, nie zapytaliście nawet użytkowników czy to im się spodoba, tych najbardziej oddanych, którzy komentują, na wszystkich innych serwisach w podobnym temacie komentarze ładują się od razu i nikt nie ma problemu z seo czy czym innym, tak więc tylko wy z niewiadomego powodu nagle zaczniecie utrudniać.

 

Tylko dla waszego serwisu będzie trzeba teraz robić wyjątek i jak w średniowieczu ręcznie ładować sobie komentarze bez wyraźnego powodu, a moglibyście chociaż dla zalogowanych dać wybór, bo to tyczy się tylko komentujących, a tych jest znacznie mniej niż wszystkich czytających serwis użytkowników, więc raczej z ogółu mało osób by to przestawiło.

 

Także wasze podejście do użytkownika w tym momencie jest zaskakujące, oczywiście negatywnie, a pomyśleć, że jako jedyny serwis nie miałem was w blokadzie adblocka.

 

Widać nie jesteście tacy fajni jak wskazują teksty pana Oktaby.

 

Chyba, że jednak przemyślicie sprawę?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne konkurencyjne portale tez nie mają komentarzy bezpośrednio pod artykułem. Trzeba nawet przejść na inną podstronę żeby przeczytać komentarze i nie widzimy juz artykułu który komentujemy więc tutaj jest to lepiej rozwiązane

 

Niestety, za każdym razem trzeba klikać załaduj żeby zobaczyć komentarze :/

 

 

jak dla mnie na urządzeniach mobilnych przydałby się pływający przycisk powrotu na górę (kwestia jednego skryptu) bo nie raz przy setce komentarzy w połowie nie ma jak wrócić i szybciej resetować stronkę

Jeśli masz telefon LG to wystarczy przyciągnąć dwoma palcami w dół/górę

 

Sądzę, że niektóre komentarze obniżaly pozycjonowanie strony, czy jest inaczej? :D

 

Wysłane z mojego LG g3 za pomocą tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego by zobaczyć komentarze trzeba teraz klikać "Załaduj komentarze"?
Nie trzeba. Gdy przechodzi się do wpisu klikając w liczbę komentarzy, to:
a) przenosi do pierwszego nowego komentarza (gdy jakiś jest)
b) przenosi do początku komentarzy
 

 

żal wam nie wiem zapytania do bazy?
Jak komentarzy jest ponad 600 (jak we wpisie o GTX), to trochę żal. ;]
Zmiana jest spowodowana 3 rzeczami:
1. Zaleceniami Google News.
2. Pozycjonowaniem.
3. Wydajnością po stronie serwera i użytkowników. Nie wszyscy są zainteresowani ciągłymi wojnami AMD vs NVIDIA i W10 vs przeciwnicy.
 

 

inne które ładują komentarze o razu (czyli wszystkie).
Takie klikanie jest na DP mobilnym, a na PCLab w wersji PC pokazuje tylko 10, co sprowadza się także do klikania.
 

 

Ja to mam takie jedno pytanie, czemu ukrywacie komentarze i panujacy tam chlew - trudno to inaczej nazwac, zamiast rozdac kilka banow, upomnien?
Nie ukrywamy chlewu. Powody są powyżej. Jak widzicie głupie komentarze, to zgłaszajcie. Niestety nie jest łatwo przebrnąć przez zgłoszenia, bo niektórzy notorycznie raportują każdy komentarz swoich przeciwników, więc znaczna większość zgłoszeń nadaje się do kosza. Chociaż dodanie komunikatu trochę zmniejszyło te fałszywe zgłoszenia.
 

 

Albo dodać możliwość ignorowania usera
Myślimy o tej opcji.
 

 

jak dla mnie na urządzeniach mobilnych przydałby się pływający przycisk powrotu na górę (kwestia jednego skryptu)  bo nie raz przy setce komentarzy w połowie nie ma jak wrócić i szybciej resetować stronkę
Jest propozycja dodania tej opcji, tylko jest jeden problem - zaraz się zacznie wysyp komentarzy, że to zajmuje niepotrzebnie miejsce i zasłania treść.
Opera dla Androida (zwykła, nie wiem jak mini) ma taką opcję. Używam i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda, wszędzie indziej tylko poza wami teraz komentarze ładują się razem z artykułem, lepsze ileś niż wcale, dla tych co nie mają pełnej wersji.

 

I nie piszę o wersji mobilnej, gdzie swoją drogą też to jest bez sensu i niewygodne, tak jak ma np. pclab, gdzie trzeba przechodzić nawet na osobna stronę.

 

Nie wchodzę na artykuły klikając w ilość komentarzy ani w artykuły na stronie (używam RSS), chyba na serio tego nie rekomendujecie, przecież to niewygodne, poza tym przerzuca od razu do nowych komentarzy, a nie od początku, to co od tyłu ludzie mają czytać, przecież nie wiecie czy przeczytali poprzednie, kolejne nieprzemyślne rozwiązanie.

 

I powtarzam, jakoś inni nie mają problemu ze zaleceniami google, pozycjonowaniem, ani wydajnością, ale to u was teraz ci co chcą je od razu i zawsze czytają muszą się bawić w jakieś klikanie.

 

Tak się składa, że też tworzę strony i doskonałe wiem, że pobranie nawet kilkuset komentarzy to jest nic dla serwera, więc nie ze mną te numery, ba, nawet pomagałem usprawnić wasze komentarze, więc co jak co, ale nie czepiam się bo tak, tylko mi ma tym zależy.

 

Tak samo widuję inne pytania choćby w tym wątku, ale nie tylko:

 

- pływający przycisk do góry

- czemu oceny komentarzy nie pokazują się dla niezalogowanych

 

Ok, rozumiem, nie każdy chce czytać komentarze, zwłaszcza wojenek, może nie u każdego dobrze ładują się setki komentarzy pod tymi wojenkami, ja to rozumiem, ale nie rozumiem czemu nie dacie wyboru?

 

I tak samo się zastanawiacie z pływającym przyciskiem "do góry", bo jeszcze komuś będzie przeszkadzało, że zasłania.

 

A tu nie ma się co zastanawiać tu jest rozwiązanie proste które wam już podałem, WYBÓR.

 

Dodajcie na koncie opcje wyboru i tyle, czy ma ładować komentarze od razu, czy ma się wyświetlać przycisk "do góry", tak samo jak teraz się wybiera czy mają być plusy/minusy czy nie lub czy chować od iluś tam minusów.

 

I każdy sobie wybierze, nikt nie będzie narzekał, wszelkie problemy i dylematy czy komuś się coś podoba czy nie znikają, bo sami będą decydować co chcą, a co nie.

 

Nad czym się tu zastanawiać? Dodajcie opcje na koncie, problem z głowy.

 

I ja głównie dla komentarzy przeszedłem z pclab, bo mam powiadomienie o odpowiedziach, były wszystkie od razu, mogłem zobaczyć oceny wypowiedzi przez innych, lepiej niż ma pclab.

 

Poza tym jestem w 100% przekonany, że i tak jak to będą opcje na koncie to 90% nie zmieni domyślnych, tak już zawsze jest, więc jakoś specjalnie nic to dla was nie zmieni, a google i tak indeksuje tylko stronę jak by była użytkownikiem bez logowania.

 

Poza tym do tego i tak już nie ma nic pozycjonowanie skoro usunęliście komentarze ze źródła, a są doczytywane dynamicznie przez js, więc czy one będą się automatycznie ładowały czy nie, na jedno wychodzi.

 

I co sądzicie? Dobre chyba rozwiązanie nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda, wszędzie indziej tylko poza wami teraz komentarze ładują się razem z artykułem, lepsze ileś niż wcale, dla tych co nie mają pełnej wersji.

...

 

.. bo to wszystko to czas, a jak wiadomo, czas to hajs, a grzebanie w kodzie z powiązaniami do przyjemnych nie należy, a można coś pochrzanić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy pierwszego świata... To już kliknąć na stronie jeden button to jest problem, a jak na[ciach!]iasz w CSa 150 kliknięć/sekunde to nie jest problem... Dokąd ten świat zmierza.

Edytowane przez Bonusso3
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. bo to wszystko to czas, a jak wiadomo, czas to hajs, a grzebanie w kodzie z powiązaniami do przyjemnych nie należy, a można coś pochrzanić.

Jeśli nie ogarniasz tematu to się nie wypowiadaj, bo później powstają takie głupoty ;)

 

Ja mam pytanie do redakcji, czy będzie jakaś reakcja na komentarze gdzie padają wyzwiska od debili itp? Zgłosiłem już kilka takich komentarzy i jak były tak są. Nie widać także aby Ci co tak lubią innym ubliżać byli karani.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ogarniasz tematu to się nie wypowiadaj, bo później powstają takie głupoty ;)

 

Ja mam pytanie do redakcji, czy będzie jakaś reakcja na komentarze gdzie padają wyzwiska od debili itp? Zgłosiłem już kilka takich komentarzy i jak były tak są. Nie widać także aby Ci co tak lubią innym ubliżać byli karani.

Zgłoszone, sprawdzone i posprzątane. Nie zawsze jesteśmy w stanie szybko reagować. Sporo osób zgłasza jak mu się komentarz nie podoba ;) Kilku jak będzie biło dalej pianę otrzymają najlepszą nagrodę - ban.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co sądzicie? Dobre chyba rozwiązanie nie?

Dobre. Ogarniemy w tym tygodniu.

 

PS.

Do użytkowników Chrome w wersji 50.0.2661.102:

Jeśli klikanie gdziekolwiek na stronie powoduje przejście do linka z banera, to wina jest po stronie przeglądarki (keszu?) lub wtyczek.

Problem nie występuje u mnie na Operze (opartej o chrome), na Chrome 43 oraz tej samej wersji Chrome jak Wasza.

Nie występuje on również u osób w redakcji, które używają Chrome oraz nie zgłosił tego żaden użytkownik używający innej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uli problem w tym, że jak kliknę na komentarze to otwiera mi się obecnie http://x-kom-clash.pl/?utm_content=xkomclash  i jak byk jest napisane zanim kliknę, gdzie mnie "przekieruje".

Ten sam link jest obszarowo na treści artykułu. Inne linki na stronie działają prawidłowo.

 

Obecnie Chrome Wersja 51.0.2700.0.

Update na wersji 51.0.2704.84 to samo.

 

Update

 

Już działa poprawnie.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jakiś "geniusz" w uBlock stwierdził, że "kosmetyczne filtrowanie" rozciąga baner na pełny ekran i ustawia "position:fixed".

Jako że przy okazji blokuje obrazek tła, to mamy przezroczysty link na pełny ekran przeglądarki. Ciekawy sposób ukrywania banerów. Brawa dla tego pana.

 

Właśnie się przyznałeś (jak inni zgłaszający problem), że mają włączony uBlock na PurePC. Gratulacje.

 

Problem naprawiony. Przy okazji pozwoliłem sobie ładować reklamy dla takich osób.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się przyznałeś (jak inni zgłaszający problem), że mają włączony uBlock na PurePC. Gratulacje.

Problem naprawiony. Przy okazji pozwoliłem sobie ładować reklamy dla takich osób.

Warunki korzystania z PurePC.pl -> http://www.purepc.pl/warunki_korzystania

Reklama
Serwis PurePC.pl utrzymuje się wyłącznie z emisji reklam bannerowych i ruchu generowanego na wszystkich stronach w domenie www.purepc.pl. Zabrania się blokowania reklam w serwisie przez oprogramowanie typu AdBlock, AdBlock Plus, uBlock Origin, Flashblock oraz wszystkich o podobnym działaniu. Wykrycie blokowanie kampanii reklamowych na łamach PurePC.pl może skutkować zablokowaniem konta lub wyłączeniem kilku kluczowych usług na stronach PurePC.pl
 
Mam dobre serce, dzisiaj daruje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pomysł dobry na LOLu. Przybędzie u Nas.

 

 

 

ULLISSES, dnia 09 Cze 2016 - 14:34, napisał:
Zgadza się. Jakiś "geniusz" w uBlock stwierdził, że "kosmetyczne filtrowanie" rozciąga baner na pełny ekran i ustawia "position:fixed".
Jako że przy okazji blokuje obrazek tła, to mamy przezroczysty link na pełny ekran przeglądarki. Ciekawy sposób ukrywania banerów. Brawa dla tego pana.
 
Właśnie się przyznałeś (jak inni zgłaszający problem), że mają włączony uBlock na PurePC. Gratulacje.
 
Problem naprawiony. Przy okazji pozwoliłem sobie ładować reklamy dla takich osób.

 

 

 
Nie Uli, ja to sprawdzałem, na czystej nowej wersji bez ublocka (Nie używam tego) i też miałem ten efekt.
 
Co do programów blokujących, to doskonale wiadomo, kto to ma włączone (A raczej można domniemywać), a druga sprawa, słyszałeś o filtrach korporacyjnych, na które nie masz jako użytkownik wpływu?
 
 
Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sorry, ale nie wiem co robisz źle lub co Chrome robi źle. Kod banera (a ten ma 1000x100px) jest jednoznaczny i na pewno nie ma tam:

width:100%; height:1200px; position:fixed
2. Filtry korporacyjne nie modyfikują stylów inline w ciemno, bo było by to głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było.

 

Ze swojej strony chciałem serdecznie podziękować za dodanie tej opcji w ustawieniach profilu, myślę, że nie tylko ja, ale także i inni użytkownicy to docenią.

 

I skoro zrobił się taki offtop, to może pomyślcie o innej propozycji, która tutaj była wymieniana, w ten sam sposób, opcja w profilu do wyboru, pływający przycisk "do góry" na telefonach, to byłoby przydatne, a w ten sposób, znowu, nie trzeba się martwić czy komuś się to spodoba czy nie.

 

P.S. I jeszcze mała niemiła sprawa, nie miałem złych intencji, więc nie rozumiem czemu moderator mnie atakuje nieprzyzwoitą do funkcji odpowiedzią poniżej poziomu, że mam "wracać na pclab", nie przystoi, a odpowiedź nie miała na celu żadnej pomocy czy konstruktywnego wkładu w temat, więc po co takie złośliwe komentarze.

Edytowane przez szefons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...