Skocz do zawartości
tomon

Obraz Systemu z HDD na SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

 

Tak sie zastanawiam czy nie ma żadnych przeciwwskazań aby zrobić obraz systemy ktory obecnie jest zainstalowany na dysku HDD a za jakiś czas pewnie będzie przesiadka na SSD.

 

nastepnie chciałbym odtworzyć obraz ( zrobiony najprawdopodboniej Acronisem) na dysku SSD .

 

Czy taka operacja wykona się bez problemów i czy system będzie działał bez problemów ?   ( w komuterze  sprzetowa zmiana to tylko zaminaa dysku z HDD na SSD - tyle )  

 

dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przeciwwskazań, tak się najczęściej robi.

 

Nie mam zaufania do zagranicznych stronek, sam nigdy wczesniej tego nie robilem, a "moj pierwszy raz" ma byc na cudzym kompie. Mam kilka pytan

 

1.Jakim programem najlepiej kopiowac partycje z hdd na ssd ?

 

2. Czy w toku klonowania partycji da sie bezproblemowo zmniejszyc wielkosc partycji z hdd na ssd ?

 

3. Czy da sie bez problemu skopiowac partycje recovery na ssd ?

 

Inaczej mowiac:

mam stary dysk w laptopie. Chce sie przerzucic na ssd (120 gb) a stary dysk wrzucic zamiast nagrywarki jako magazyn danych. Niestety stary dysk ma 750 gb, jedna partycja.

Przed klonowaniem jestem w stanie wywalic z dysku wszystkie rzeczy oprocz windowsa, wiec zejdziemy do 20-30 gb zajetego miejsca.

 

Na ssd chcialbym skopiowac (odpowiednio zmniejszona) partycje z systemem + partycje recovery (o ile bedzie dzialala).

 

 

Czy jest to wykonalne ? Zdaje sobie sprawe, ze pytanie wyglada na jedno z serii powielanych. Zadalem je tutaj, bo do wiedzy i doswiadczenia uzytkownikow purepc mam wieksze zaufanie niz do swojej wiedzy,  wynikow z google.  W zwiazku z tym, ze nie jest to moj komputer, to nie chce popelnic bledu.

 

Dzieki za pomoc i wsparcie  !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acronis True Image.

 

Klonujesz całą partycję 1:1 i wrzucasz na dysk, więc musisz jakoś zejść do tych 100GB.

 

Partycja recovery to ukryta partycja. Acronis pokaże Ci ją jako osobną część dysku, więc jak nie chcesz się bawić w zmniejszanie partycji to możesz spróbować przerzucić samą recovery i z niej zainstalować system na czysto. W teorii jest to wykonalne.

 

Możesz też po prostu pobrać Windows ze stronki MS i zainstalować na czysto podając klucz z naklejki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...