Skocz do zawartości
pdpiotrek2

EVGA 780i SLI - Jak schłodzić sekcję zasilania ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam płytkę EVGA 780i SLI 132-CK-NF78.
Do tego mam E8400 3.0 GHz bez oc.
Pasty termoprzewodzące na chipsecie były wymienione, i na sekcje zasilania nowe termopady.
Mimo to w biosie widze zaskakujące temperatury.
Procesor 33`C, MB 35`C MCP 97`C <--- To ostatnie to chipset.
Jak moge to schłodzić?
Gdzie mogę dostać ew. bloki wodne do tej płyty ?
Macie jakieś pomysły ?


PS. Dodam, że ustawienia w biosie zostały zresetowane i napięcia są niskie, nic nie jest podkręcone, a chipset sie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MCP 97`C <--- To ostatnie to chipset.

 

 a chipset sie grzeje

I te 97 st. C jest pewnie ciągle i się nie zmienia?

 

Sprawdzałeś temp chipsetu palcem czy tylko bazujesz na wskazaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasty termoprzewodzące na chipsecie były wymienione, i na sekcje zasilania nowe termopady.

Zrób eksperyment. Zdejmij chłodzenie, wyczyść pastę, zamontuj chłodzenie ponownie, weź kartkę papieru i sprawdź czy chłodzenie przylega do tego chipu, na którym jest pasta. Spróbuj podejść karteczką z każdej strony i sprawdzić czy chłodzenie nie jest krzywo i dolega jedną krawędzią, rogiem. 

Chodzi o to, że termopad może być zbyt gruby i przez to chłodzenie źle przylega do sąsiadującego chipu. Bierze się to z tego, że termpady montowane przez producentów sprzętu są miększe i lepiej się ściskają. Z 1 mm robi się np 0,2mm, z kupionych luzem z 1mm robi się 0,5mm. Przechodziłem to w lapku. Po wymianie termopada na gpu podskoczyła temp. na cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...