Skocz do zawartości
Micky92

HTPC z możliwością odpalenia Wiedźmina 3 w niskiej rozdzielczości, wersja mega budżet

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Mój obecny komputer, który używam jako HTPC, jest złożony na dość leciwych częściach, jego największym problemem jest boxowy cooler AMD, który do najcichszych nie należy. Chciałem zmienić sam cooler na coś cichszego, ale naszła mi też myśl, żeby zaliczyć najnowszego Wiedźmina, ewentualnie Fallouta 4, Assassin's Creed Black Flag/Syndicate. Niska rozdzielczość z tego powodu, że PC jest podłączony do TV Samsunga, który też ma już kilka lat i nie obsługuje rozdzielczości większej niż 1366x760.

Najchętniej złożyłbym system jak najmniejszym kosztem, na samych używakach, a z obecnego zostawiając co się da (jednak nie jest to wymóg absolutny). Budżetu nie podawałem, bo nie mam pojęcia co muszę konkretnie mieć, aby w.w. gry odpalić na ustawieniach średnich w 1366x760, ewentualnie rozdziałce FullHD na niskich. Nie chciałbym też wydawać dużo, ponieważ zazwyczaj jedyne, co ten komputer odpala, to Kodi/YouTube, a te nieliczne gry odpalane będą sporadycznie.

Aktualny zestaw widoczny w sygnaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz procesor minimum trójwątkowy (AMD chyba coś takiego robiło), jak Intel no to wiadomo, że dowolne i3. Na 2-wątkowym też ruszy, tylko będziesz mieć przycinki - o komfortowym graniu nie ma mowy.

 

Jeżeli masz na myśli niskie ustawienia jakości grafiki, karta graficzna GTX 750 1GB będzie wystarczająca. Jeżeli średnio-wysokie trzeba będzie GTX 950 obstalować.

 

RAM 6GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, AMD robił takie rzeczy. Możliwe, że mój procek ma sprawne pozostałe dwa rdzenie, albo chociaż jeden, ale żeby to sprawdzić, musiałbym zmienić płytę, bez gwarancji powodzenia. Ergo, to się raczej nie opłaca. Co z zasilaczem, gtx 750 powinien dać na tym radę, a jak sytuacja wyglądałaby przy gtx 950? Ewentualnie czymś porównywalnym ze stajni AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GTX 950 przeznacz w pikach 110W z linii 12V zasilacza. Nie powinno być żadnego problemu przy tym Fortronie, o ile ma przynajmniej te 250W na liniach 12V, a pewnie ma więcej.

 

Grafika od AMD to chyba z używek trzeba by nieśmiertelnego HD7850 2GB poszukiwać albo HD 7770 (do niskich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z zasilaczem, gtx 750 powinien dać na tym radę, a jak sytuacja wyglądałaby przy gtx 950?

Da radę, są też wersje 950 bez gniazda 6pin (całość leci z płyty).

 

Jak liczysz waty to spore znaczenie ma to, na co pozwala płyta (zjechanie z woltami procesora) i czy masz chęci/wiedzę do zmiany biosu grafiki...

U mnie po obniżeniu napięć na wszystkim Core i5 + kręcony GTX950 (1400/1800) + 300W/Gold to 26W w spoczynku i ledwo co 110W pod obciążeniem (np. Wiedźmin 3),

pobór całego zestawu, nie samej grafiki...

 

Ewentualnie czymś porównywalnym ze stajni AMD?

Nie ma odpowiednika od AMD (po prostu żrą dużo więcej prądu), ale za niedługo ma się to zmienić (Polaris 11), oby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ma max 276W na linii 12V, także spokojnie da sobie radę. Będę szukał jakichś okazji na aukcjach, w końcu coś mi się uda trafić. Dzięki za podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...