Skocz do zawartości
Tornister

Jaki zestaw do 3000zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj w sklepie i zaproponowano mi taki zestaw:

Intel Core i5 6400

płyta główna: ASRock H110M-HDV

Karta graficzna: Sapphire Radeon R9 380 OC Nitro 4gb

Ram: Crucial Ballistix Sport 2x4GB

Dysk twardy: WD Blue 3,5, 1TB

zasilacz: Corsair VS 550W ATX

napęd: LG Supermulti SATA

obudowa: Zalman z1 Midi Tower

Za całość do zapłaty jest 2900zł. Sprzedawca powiedział, że system wgrywają sami i nie muszę kupować go za 400-500zł. Z tym systemem może być coś nie tak? Mówił, że zgrywają go na komputer z Pendrive'a.

Proszę o pomoc :)

Edytowane przez Tornister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Widziałem gdzieś komputer PC bez stacji CD/DVD i właśnie też z jakiegoś dysku da się zainstalować.

 

Tyle co wiem,to że Windows10 jest tak zabezpieczony,że jak przegra się go z oryginalnej płyty na czystą DVD, to nie da się zrobić format dysku i zainstalować na nowo systemu,bo jest bardzo profesjonalnie zabezpieczony przed piractwem i ta kopia jest mało warta.

 

Trzeba kupić oryginalny program,żeby spokojnie formatować dysk;

https://www.morele.net/system-operacyjny-microsoft-windows-10-home-pl-32-64-bit-766584/

 

Nie wiem jak jest z przegraniem zawartości płyty na nośnik danych lub inny dysk.

Jak sprzedawca się zna i tak oznajmia,to może i tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tytułować tematy w dziale co kupić

 

Proszę naprawić!

 

Sprzedawca proponuje ci piracki system.

 

pablo27, za kolejne głupoty 2 dni zpp od postu.


Windowsa 10 można nabyć legalnie w dystrybucji elektronicznej (pobierasz .iso z serwerów MS), na pendrive lub dvd.

 

Sprzedawca proponuje ci wersję piracką, będzie ona piracka, bez względu na sposób instalacji.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Sprzedawca powiedział, że system wgrywają sami i nie muszę kupować go za 400-500zł. Z tym systemem może być coś nie tak? Mówił, że zgrywają go na komputer z Pendrive'a.

Proszę o pomoc :)

Microsoft sprzedaje  Windows 10 również na nośniku jakim jest pendrive (zamiast DVD). Ale także posiada klucz aktywacyjny, kosztuje  ~460zł   -nie jest rozdawany darmowo jak przez twojego sprzedawcę.

 

Tak jak pisze Klaus : Sprzedawca proponuje ci wersję piracką.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Tak zgadza się Panie Klaus,tylko chodzi mi o to,że Win10 z płyty DVD  da się skopiować na czystą płytę DVD,ale z tej kopi nie da się zrobić formatu dysku, w związku z czym handel pirackimi Windows-ami10 na płytach DVD,czy udostępnianie kopi na płycie znajomym jest niemożliwe.  :mellow:

 

Zgadza się również,że jak się kupi Windowsa 10 a płyta ulegnie uszkodzeniu,to można program pobrać legalnie z dystrybucji elektronicznej.Istnieje też opcja darmowej aktualizacji Win8 na 10.

 

Tak jest Panie Dart.

O nośnikach innych niż płyty z Win10 i legalne pobieranie drogą elektroniczną nie słyszałem.

 

Co proponuje Autorowi tematu sprzedawca,tego nie skomentuje. :rulez:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się Panie Klaus,tylko chodzi mi o to,że Win10 z płyty DVD  da się skopiować na czystą płytę DVD,ale z tej kopi nie da się zrobić formatu dysku, w związku z czym handel pirackimi Windows-ami10 na płytach DVD,czy udostępnianie kopi na płycie znajomym jest niemożliwe.  :mellow:

 

pablo27, za kolejne głupoty 2 dni zpp od postu.

Zgodnie z obietnicą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie ten zestaw? W sklepie sprzedawca powiedział, że całość kosztuje 3000zł.

Procesor: Intel Core i5 6400

Karta graficzna: Asus Radeon R9 380 4gb Strix

Płyta główna: MSI B150M BAZOOKA

Ram: HyperX Fury Black 8GB

Dysk: Toshiba 1TB

Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W

Lg DVD- REC

Obudowa: Zalman z1

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym coś takiego:

1. Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

2 .Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14

3. Płyta główna MSI B150M PRO-VDH, B150, DDR4, SATA3, USB 3.1, mATX (B150M PRO-VDH)

4. Karta graficzna MSI Radeon R9 380, 4GB GDDR5

5. Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus

6. Procesor Intel Core i5-6400, 2.7GHz, 6MB, BOX

7. Obudowa Zalman Z3 - USB3.0

8. Napęd LG GH24NS DVD-RW Czarny

Razem: 2813zł

I teraz nasuwa się pytanie, co robimy czy dokładamy pieniądze do procesora (i5-6600 bez k) czy też dokładamy do jakiegoś małego ssdeka? (Tak czy siak wyjdzie ok 3000 zł)

Edytowane przez Mastebi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko kolega prosił o ocenę zestawu a nie złożenie tj. linki do gotowców chyba nie do końca są ok. Zestaw generalnie jest ok, tylko dysk faktycznie do zmiany np. na jakiś może WD Blue 1TB. Ewentualnie można SSD 120 GB dołozyć jeśli taka opcja oczywiście istnieje. Czy to gotowiec z jakimiś plombami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...