Skocz do zawartości
Masserati

Prosba o ocene mojego zestawu komputerowego [gry, produkcja muzyki, edycja grafiki]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowilem sobie zlozyc nowego kompa z okazji premiery GTX 1080.
Prosze o Wasze ewentualne zmiany w wybranej przeze mnie konfiguracji.

Intel Core i7 6700K - chce i7 do PS CC, LR6, Ableton +VSTi.
Gigabyte GA-Z170-Gaming K3 - plyta z serii gaming, dodatkowo w promocji.
16GB Corsair Vengeance LPX DDR4-3200 CL16 Dual Kit - szybkie i w promocji.
MX200 - potrzebuje szybkiego min. 500GB SSD.
PSU 550 Watt XFX XTR Series Modular 80+ Gold - polpasywny, 80+ gold.
be quiet! Silent Base 600 - estetyczna i wyciszana.
GTX 1080 - wezme za miesiac jakiegos cichego OCed niereferenta, a do tego czasu bede jechac na HD integrze.
Czego mi na pewno brakuje to chlodzenie powietrzem CPU - chce cos naprawde cichego, obojetnie za ile, musi schlodzic proca podkreconego na 4,5GHz, rozwazam be quiet! Dark Rock Advanced C1.

Do tego chce wziac monitor ACER Predator X34. W sumie chyba jako jedyny spelnia moje wymagania - IPS, 4k, curved, 21:9, <5ms, G-Sync, min 100Hz.

Edytowane przez Masserati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruciala BX200 sobie odpuść , dołoż trochę i bierz starszego ale o wiele lepszego MX200 500GB .

 

PSU - dołoż do XFX XTR 550W lub EVGA Supernova G2 550W - 550W spokojnie starczy do I7 + GTX1080 a te zasilacze mają certyfikat 80+ Gold i tryb półpasywny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra skoro tak mowicie to zmienilem PSU na 550 Watt XFX XTR Series Modular 80+ Gold, a SSD na Crucial MX200.

 

W dalszym ciagu czekam na wypowiedzi nt. chlodzenia.

 

edit. mam pytanie: jak poskladam to wszystko, czy te hdmi na mobo bedzie aktywne z integra w procku, czy trzeba najpierw cos na dedykowanym gpu w biosie grzebac?

Edytowane przez Masserati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...