Skocz do zawartości
Mastebi

Jaki benchmark najlepiej sprawdzi stabilność podkręconej karty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż tak jak w temacie, poszukuję jednego z lepszych benchmarków, który nie spali mi grafy (np. fur mark). Odpowiedzi na to pytanie szukałem na wielu stronach, ale znajdowałem tylko stare artykuły w których były podawane takie programy jak Video Card Stability Test, który zresztą już chyba nie jest używany :p Testowałem kartę takimi benchmarkami: Heaven, Valley, lub też Fire Strike (standardowy, gdyż nie mam kupionego 3d mark), gdzie obchodziło się bez żadnych artefaktów i wywalania sterowników. Niestety sprawa ma się inaczej w niektórych grach, przez co muszę co jakiś czas zmniejszać taktowanie. Co ciekawe artefakty i przywracanie standardowego taktowanie karty zdarza się w starszych tytułach (w nowych grach taki problem nie występuje). Prosiłbym o podanie jakiegoś programu, który solidnie przetestuje kartę, ale jej przy tym nie spali :p Z góry dziękuję, i przepraszam jeśli zastosowałem zły tytuł lub umieściłem temat w złym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z duetu: stary dobry futro mark i benchmark wbudowany w Metro 2033. Karta, która przechodziła mi przez oba bez problemu, była wszędzie stabilna. Przy furmarku dobrze jest też włączyć w tle GPU-z - pokaże wtedy więcej informacji w trakcie testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte grzej w furmarku tak długo, aż się temperatura unormuje - licz tak 40min-1h.

 

A co do benchmarka M2033, to u mnie akurat się sprawdził. Karta potrafiła bez problemu przejść przez futro (bardziej używam go do sprawdzenia max temperatur, niż stabilności samej karty), a także 3dmark, czy Unigine, tymczasem w metrze mi ją wywalało - zabawa z vcore pozwoliła również przejść i ten test i nigdzie indziej nie miałem już najmniejszych problemów ze stabilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redux się nada?

 

Update:

Sprawa ma się tak: grzałem kartę przez ok. 35-40 min w furmarku, oraz zrobiłem testy w benchmarku Metro 2033 redux. Co ciekawe, nic się nie stało, tj. temperatury nawet się nie zbliżyły do maksymalnej (75), nie wywaliło mi żadnego sterownika, ani nie przywróciło fabrycznych taktowań, mimo to nadal mam problem ze starszymi tytułami, oraz zauważyłem, że podobne rzeczy dzieją się w grach mmo (np. SWTOR).

 

PS. W Furmarku włączyłem MSAA x8, może dlatego temperatura oscylowała w granicach 62 - 70.

Edytowane przez Mastebi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis 3, Far Cry 3, The Division dobrze wychwytują przekręcone GPU.

 

Taptaptap Mlais M52

No, dobrałeś takie gry, których akurat nie posiadam. Ale dzięki wielkie za pomoc :p

 

W3 też potrafi sypnąć artami gdy inne rzeczy są rock solid.

Grałem w wiesława (od razu po podkręceniu karty, czyli jakiś tydzień temu) i nie miałem żadnych artefaktów, ani sterów nie wywalało. Ustawiłem wtedy wszystko na full, nawet magiczne włosy włączyłem by jak najbardziej obciążyć kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak żyć?

 

edit. Macie, może pomysł jaką grą przetestować kartę? (grą tak wymagającą jak Crysis 3)

Update. Testowałem kartę w furmarku ok.40min (tym razem bez msaa) i wytrzymała, ale temperatury już były wyższe. Przetestowałem ją jeszcze benchmarkami: Heaven, Valley oraz Firestrike - nic, żadnych artefaktów, ani wywalania sterów. Sprawa ma się ciekawie, kiedy to włączymy HOTS (Heroes of The Storm) karta potrafi wywalić stery w menu....

Edytowane przez Mastebi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HOTS to szczególny przypadek, nie wyciągał bym na jego podstawie pochopnych wniosków. Kilka miesięcy temu miałem problem ze spadkami fpsów. Obecnie po wciśnięciu alt+tab, lub próby wejścia w opcje komputer się zawiesza. Dodam, że konfigurację mam ciągle tą samą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...