Skocz do zawartości
Eladril

Wymiana CPU na lepszy, najlepsza opcja?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, rozglądam się za nowym procesorem na moja platforme s1155, postanowiłem że od razu uderze w i7/xeon mimo iż tak wiele operacji na raz nie wykonuje, to uważam że warto dołożyć do ogólnej zwiększonej wydajności w stosunku do i5.

 

Przeglądając oferty porównuje moc procesorów w wyniku bechmarku passmark, czy to jest dobra/najlepsza miara ogólnej wydajności? W tym momencie na allegro jest np xeon e3-1225 v2 który nie oferuje HT jak e3-1230 v2, ale był tańszy w momencie premiery, i taniej powinien sie sprzedać, tylko nie wiem na ile potrzebuje te HT. 

 

Różnica w cenie w stosunku do i7 3770 to nawet 200-300zł wiec nie w kasze dmuchał.

 

Kompatybilności wszelkie mam obczajone więc o to już nie pytam, tylko wydajność/opłacalność mnie interesuje (dobrą opcją jest i7 2600, który chodzi tanio, ale mam ramy 1600mhz..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje obecnie na g2120. Ostatnio potrzebowałem odpalić kilka maszyn wirtualnych z win7, i troche sie bawiłem w photoshopie, gdzie odczułem największe zwiechy, bo procek był dobry do neta i lekkiego gamingu więc przedtem szczególnie to nie dokuczało. Szczerze to wnerwiają mnie takie szczegóły jak powolne rozszerzanie okna w spotify.. wiem że topowego procesora do tego nie potrzebuje, jednocześnie, mały zysk w wydajności mnie nie interesuje, dla pewności więc chce iść w wyższe modele.

 

Jest jeszcze kwestia czy tania płytka na której siedze (b75ma-e33) będzie w jakiś sposób zaporowa (kompatybilna jest, sprawdziłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram jest cienki? Standard przecież, nie wiem o czym mówisz.

 

Płyta nie jest świetna ale spełnia swoje potrzeby. Z tego co wiem mocy procesora ograniczyć nie powinna, choć pewien nie jestem - stąd pytam. 

 

Po prostu zdecydowałem że najlepszy procesor jaki moge wziac na ta plyte nadal powinien być w stanie podołać wszelkim zastosowaniom, tak żeby posłuzył jeszcze przez dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj cały zestaw bo tak od [gluteus maximus] strony zaczynasz temat.

 

Wg zastosowań które podałeś spokojnie i5 starczy. Płytę masz za słabą do i7, nie podałeś jaki zasilacz i ile RAMu.

 

Ja na i5 spokojnie trzymam parę wirtualek (dwa Windowsy i 4-5 linuxów) i jedyny problem to ilość RAMu, procek się nawet nie spoci przy tym. Licz, że każdy Windows potrzebuje 2-3GB, Linux 1GB. To samo z PhotoShopem, jak na amatorską obróbkę to starcza i5.

 

Nie wiem co ludziska mają z tymi i7 do takich prostych zastosowań. Przecież te wirtualne rdzenie mają wydajność 15% pojedynczego rdzenia i na spokojnie można to zniwelować przez nawet ustawienie mnożników Turbo na sztywno, co Twoja płyta powinna umożliwić.

Edytowane przez Bonusso3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram jest cienki? Standard przecież, nie wiem o czym mówisz.

 

Płyta nie jest świetna ale spełnia swoje potrzeby. Z tego co wiem mocy procesora ograniczyć nie powinna, choć pewien nie jestem - stąd pytam. 

 

Po prostu zdecydowałem że najlepszy procesor jaki moge wziac na ta plyte nadal powinien być w stanie podołać wszelkim zastosowaniom, tak żeby posłuzył jeszcze przez dłuższy czas.

 

1. Jest słaby. Wolny. Do mocniejszego CPU będzie kuleć przez swoje osiągi/

2. Tak, na g2120 spełnia swoje zadanie. Tyle że między Pentium a i5/i7 jest różnica w poborze prądu na początek. A sekcja tego MSI przy większym obciążeniu może albo być niestabilna dla całego systemu albo co chwila robić throttling. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. Jest słaby. Wolny. Do mocniejszego CPU będzie kuleć przez swoje osiągi/

2. Tak, na g2120 spełnia swoje zadanie. Tyle że między Pentium a i5/i7 jest różnica w poborze prądu na początek. A sekcja tego MSI przy większym obciążeniu może albo być niestabilna dla całego systemu albo co chwila robić throttling. 

 

Szybszych ramów kilka lat temu nawet nie było (gdy ta platforma sie ukazała), więc ten argument nie ma sensu.

Procesory nie są tak bardzo prądożerne.. g2120 tdp to 55w, a xeona ~70w

 

Chce dobrze wydać pieniądze, a te i/7 mają nawet 2x pkt w passmark w stosunku do i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty chcesz punkty w passmark czy pracować na wirtualkach/fotoszopie? Bierz w takim razie co chcesz, skoro pytasz o radę i 3 osoby Ci odradzają a Ty dalej wiesz lepiej to po co zajmować czyjś czas?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że trafiłem na ciężki przypadek który wie lepiej. Szkoda mojego czasu. Miłej zabawy 

 

Myślałem że to jest forum dyskusyjne. Napisałem dlaczego mam swoją opinie a ty nie napisałeś czemu masz inną.. biore pod uwagę Twoją opinie. Być może faktycznie jest mi zbedny. Jeszcze nie wiem

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to jest forum dyskusyjne. Napisałem dlaczego mam swoją opinie a ty nie napisałeś czemu masz inną.. biore pod uwagę Twoją opinie. Być może faktycznie jest mi zbedny. Jeszcze nie wiem

 

Opinia niepoparta ułamkiem wiedzy która wylewa się z wyników wyszukiwania oraz doświadczenia innych użytkowników.

 

To nazywa się ignorancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie bede dokładał do tego i7 mimo iż nikt jasnego powodu mi nie dał skąd taka duża różnica w testach, tylko że na pewno nie potrzebuje.. 

 

Mogę wziąć i5 3570 lub i7 2600 w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasach kiedy SB wchodziło szybsze pamięci niż 1 600 mhz były .

 

Tyle że problemy były z czym innym , raz że droższe kości kosztowały zauważalnie więcej , dwa - ta platforma miała ( i w sumie nadal ma ) w [gluteus maximus] taktowanie i opóźnienia ramu .

 

Więc branie ramów szybszych niż 1 600 mhz było mało sensowne .

 

Pożycz od kogoś I5 2xxx / 3xxx ( jak możesz ) i sprawdź jak ci się będzie pracować na I5 .

 

Bo jak się okaże że I7 będzie się nudził przy tym co robisz to tylko wywalisz kasę ( częściowo ) .

 

Pomiędzy G2120 a nawet najniżej taktowanym I5 4c jest przepaść wydajnościowa .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon 1235 vs i5 3570 - i5 wygrywa. Wlasnie zamienilem i uwierz ze duzo lepiej sie sprawdza mniej watkow ale lepiej taktowanych. Poza tym, tak jak chlopaki pisza, i7 po prostu za duzo na Twoje potrzeby, zaufaj im i nie pozalujesz. Tu nie chodzi o dyskusje czy argumenty, ciezko "na zyczenie" strescic ci czyjesz doswiadczenie czy wszystkie testy. Jak wsadzisz i5 to W photoshopie (normalna amatorska zabawa) procek i tak sie bedzie nudzil jak odpalisz wspomaganie GPU, a wszystko inne przyspieszy na tyle ze i7 nic nie zmieni.

 

Sent from my Q5 using Tapatalk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dowiemy się  ile masz ramu? 

 

8GB. Nie gra roli bo nie biore i7 po to, by robic 999 rzeczy naraz tylko żeby mu 'starczyło' na dłużej, bo przemyślałem sprawe i wymiana całej platformy na nową gdy zysk co prawda byłby zauważalny, ale nie kosmiczny (moja opinia.. nie bijcie) jest zbyt wysoka i przełoże ją do czasu gdy będzie to bardziej sensowne.

 

Myśle że już zdecydowałem, dziękuje wszystkim za wypowiedzi

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...