Skocz do zawartości
kucyk

O zgrozo... co za ludzie żyją na tym świecie...

Rekomendowane odpowiedzi

jesli trafisz na osobe, ktora sie nie zna, ok;

jesli ta osoba opowiada jakies bzdury, ok;

ale jesli uparcie twierdzi, ze jest tak, jak on uwaza i nie slucha, badz nie rozumie tego co do niego mowisz, to po prostu zajebac takiemu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnie powiedział, że procesor jest okrojony - czujecie to słowo  :!: , bo 1700+ powinien mieć 1700MHz, (boshee co za LAM

ON CHYBA SAM JEST OKROJONY :lol:
mialem napisac to samo ale mni ubieglas :D

Po pierwsze: jestem chlopakiem 8O 8O 8O 8O 8O

Po drugie: wyprzedzilem o jakies 6 dni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk, ja bym nie podarowal czegos takiego, dlaczego? dlatego ze on nadal szkodzi, w kazdej chwili moze zalozyc druga siec gospodarcza, trzeba eliminowac takich idiotow. Mowisz, szkoda dziewczyny - pewnie ze szkoda, ale co bedzie jak naciagnie nastepne? Ich tez szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neostrada gospodarcza to może być DSL, ale ja by to sprawdził i jak się gostek nie uspokoji to bym go podkablował do TSPA.

Na bank ma NEO+, sam mówił, tylko powiedział, że na jego prośbę zmieniono mu regulamin i tym samym ma Neostradę gospodarczą...

Tak powiedział, jak Boga kocham...

Co za aparat... 8O

Podeślij linka do tej dyskusji swojej koleżance - najlepiej zrobisz, a i ona będzie wiedziała co o tym szmaciarzu myśleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smiejesz sie ;) ale tak jest najlepiej zrobic.... jak cos to dzwon do tepsy i tak jak powiedzialem (ze chcesz sie podpiac ;), bo mozna wystosowac pismo o dzielenie, ale nikt nie dostal zgody, kazdy o tym wie, ale graj glupiego ;)), a po telefonie do spoldzielni ;) to bedzie mial przesrane z dwoch stron :D 

fakt - troche szkoda tej laski :(

Laski nie szkoda - bo jeśli zapłaciła mu kasę za instalację, a on robi to nielegalnie - to będzie musiał kasiorę oddać.

 

A jak nie będzie chciał oddać (nienależnie pobranej kasy to: 1. nie zgłosił sieci do urzędu (trzeba je rejestrować): ma przesrane, 2. nie ma pozwolenia na dzielenie neo+: ma przesrane, 3. nie płaci podatków: ma przesrane z urzędu skarbowego, 4. nie ma pozwolenia od spółdzielni: ma przesrane)

 

 

i tyle na ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA jestem za tym:

 

Net za free dla laski, admina postraszyć - i niech nigdy więcej nie dotyka jej komputera ani nic na jego temat jej nie opowiada.

 

Niech oszołom też się dowie jakim lamerem jest - więc oczywiście linka do tej dyskusji mu wysłać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojwar, sprowadze to troche na ziemie :-) co napisales, owszem tak trzeba zrobic ale:

 

Laski nie szkoda - bo jeśli zapłaciła mu kasę za instalację, a on robi to nielegalnie - to będzie musiał kasiorę oddać.

Laske szkoda i tak i tak :lol: Dalej - nie da sie tego udowodnienic - chyba ze na drodze sadowej A niestety to jest kosztowne, czasochlonne (sprawa rok, dwa lata), klopotliwe i bezcelowe - nie sadze aby komukolwiek chcialo sie w czyms takim uczestniczyc.

 

A jak nie będzie chciał oddać (nienależnie pobranej kasy to: 

 

1. nie zgłosił sieci do urzędu (trzeba je rejestrować): ma przesrane,

Jesli jest nielegalnie to przeciez nic nie bylo rejestrowane, wiec albo albo :-) kradzione auto tez raczej nie jest rejestrowane :lol: , rejestrowac w urzedzie nie trzeba sieci prywatnej tak mi sie wydaje - dzialalnosc gospodarcza na pewno, nie wiem czy istnieje obowiazek rejestrowania prywatnych sieci, a do takich sie ta zalicza

Kasy na pewno nie odda, poniewaz aby oddal kase musialby wystawic jakis rachunek, jesli takowy jest z czytelnym podpisem to jest bardzo dobrze, ale watpie w to.

2. nie ma pozwolenia na dzielenie neo+: ma przesrane,

W najlepszym wypadku TP SA zabierze mu neo, chociaz to i tak bardzo malo prawdopodobne

3. nie płaci podatków: ma przesrane z urzędu skarbowego,

Znowu wyskoczyles z podatkami :-) trzeba miec dzialalnosc, zeby placic podatek od przychodu, czyli inaczej trzeba miec dzialalnosc aby prowadzic uslugi za ktore by sie pobieralo pieniadze, jesli takiej nie ma, to nie rozni sie to niczym od sprzedazy na allegro, owszem tez jest to nielegalne, ale na pewno urzad nie bedzie sie tym zajmowal, jest to sprawa zbyt malej wagi. Po za tym nie mozesz isc i powiedziec ot tak sobie ze Kowalski nie placi podatkow, to nie jest takie proste bo musialbys miec jakakolwiek umowe, a domyslam sie ze takowe nie zostaly sporzadzone. Watpie aby prowadzil dzialalnosc, poniewaz samo prowadzenie dzialalnosci jest bardzo kosztowne, VAT + dochodowy, co miesiac 700 zlotych na ZUS (ktory ponoc nasze pieniadze przechulal :-)) i to by mu juz w ogole sie nie oplacalo... Oczywiscie mozliwe, ze prowadzi dzialalnosc a to oszustwo jest jako dodatek do dzialalnosci, ale to juz inna sprawa.

 

4. nie ma pozwolenia od spółdzielni: ma przesrane)

Tez przesadziles, nie wiesz czy ma pozwolenie, a nawet jesli nie ma to spoldzielnia nie zrobi nic innego jak wysle list z prosba o demontaz sieci, lub przysle swoich pracownikow i zdemontuja siec.

 

Jak widzisz wojwar, to nie jest takie proste (ja tez bym tak chcial :lol: ) i czesto dobrego sposobu na takich nie ma, jesli nie istnieja zadne dowody na to ze swiadczyl takie uslugi nielegalnie, czyli np jakas umowa z czytelnym podpisem, to nie ma najmniejszej szansy na udowodnienie czegokolwiek, niestety zyjemy w takim panstwie i bardzo czesto sie okazuje ze prawo jest dla... ludzi uczciwych i dziala na ludzi uczciwych czyli ze uczciwych najczesciej prawo nie broni a jeszcze im daje popalic, a na oszustow nie bo oszust nie zostawia po sobie sladow - prawnych sladow.

 

Jestem jak najbardziej za tym, zeby takich ludzi "likwidowac", ale jest to bardzo trudne, jesli sa jakiekolwiek prawne podstawy do udowodnienia tego co robi, nie wahalbym sie, nie ma sensu wowczas zglaszac tego samemu w kolejnych urzedach, tak nic nie zdzialamy a jedynie mozemy "ostrzec" go o tym (kablujac czy szantazujac), mozemy jedynie zglosic fakt wraz z dokumentami na policje, oni sami sie juz zajma wszystkimi 4 drogami jesli dokumenty beda wystarczajace (o ile im sie zachce :roll: no i co najgorsze to tez potrwa...)

 

W kazdym badz razie bardzo wspolczuje, wiem ze w dzisiejszych czasach wielu oszustow zeruje wlasnie na czyms takim (ludzkiej niewiedzy, lub trudnosci w posiadaniu czegos), internet nie jest dzisiaj prosty do zdobycia w naszych polskich warunkach, stad jest spore pole do popisu dla tego typu ludzi, czy ten administrator jest faktycznie taka lamą? tego nie wiem, odnosze wrazenie ze on tylko tak udaje i kreci tam gdzie oplaca mu sie cos odmienic na jego korzysc, a tak na prawde doskonale wie co robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat się ciągnie... i dobrze.

Chciałem wam wszystkim po raz kolejny podziękować za słowa otuchy, naprawdę czytając wasze odpowiedzi człowiekowi się na sercu cieplej robi...

Za każdym razem, gdy mam doczynienia z jakimś przygłupem to odrazu wale tutaj i odrazu lepiej... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosze wrazenie ze on tylko tak udaje i kreci tam gdzie oplaca mu sie cos odmienic na jego korzysc, a tak na prawde doskonale wie co robi.

Ty odnosisz wrażenie, a ja gościa znam... I mogę na 100% stwierdzić, że to LAMA. On zatrzymał się na win95, a wdaje się w dyskusje na temat 1700XP twierdząc, że jest okrojony bo nie ma 1700MHz.

Każdy potrafi <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> NEO podzielić na pare osób i zdzierać kasę.

Jeśłi chodzi o mnie to ja bym tak nie potrafił.

Nie stać mnie samego na NEO i jeśli tylko miałbym możliwość podzielenia łącza to zrobiłbym to, ale napewno nie zdzierał bym z ludzi takich pieniędzy!.

Niestety, ale takie są polskie warunki, jak sam napisałeś o net jest trudno, a jak jest możliwość to życzą sobie za niego kosmiczne sumy :cry: - TePSA ROX :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat się ciągnie... i dobrze. 

Chciałem wam wszystkim po raz kolejny podziękować za słowa otuchy, naprawdę czytając wasze odpowiedzi człowiekowi się na sercu cieplej robi... 

Za każdym razem, gdy mam doczynienia z jakimś przygłupem to odrazu wale tutaj i odrazu lepiej...  :P

Musze powiedzieć, że jak przeczytałem ten topic to pzez przypadek poplamiłem sobie monitor makaronem z sosem do "spagietti " :)

Powiem coś jeszcze : kiedyś mój kumpel twierdził, że Celeron jest lepszy od Athlona ponieważ :

1.Pochodzi od Intela

2.Jeśli ma 1700Mhz to ma uczciwe 1700Mhz, a Athlon to oszustwo, bo 1700+ to 1,4Ghz z hakiem.

3.Athlony mają śmieszny kształt

4.Jeśli nałozysz cooler na Athlona to on się "złamie" :lol:

5.Athlony "zawsze" osiągają temp 60 stopni.

6.Athlony się wogóle nie kręcą a jeśli nawet to racą na wydajności.

 

Jak usłyszałem tą bzdure z jego ust to myślałem, że go za<span style="color:red;">[ciach!]</span>le i mimo , że tłumaczyłem mu jak jest to on dalej swoje.

Wypowiedziałem mu wojne : my Athlon 2Ghz vs jego Celek 2Ghz (reszta sprzętu to samo tylko, że mieliśmy wtedy gf2MX)

 

w 3D MArku 2001 on nawet 1000 ptk nie miał, a ja o 3000 ptk z hakiem rozwaliłem na łopadki i w tym momencie spylił płyte i proca i chce kupić Athlona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś mój kumpel twierdził, że Celeron jest lepszy od Athlona...

Nie mam pytań, tamten pan admin tak samo twierdził, ale nie pytałem czemu tak sądzi bo już nie miałem sił.

Ale tak jak powiedziałem - on zatrzymał sie na 1994/95 roku więc nie ma się co denerwować :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety są ludzie i parapety - ludzie gdzieś usłyszeli "Intel robi najlepsze procesory świata itp." pokazują <span style="color:red;">[ciach!]</span>a wszystko z udziałem Intela i tak tworzy się mit intel the best, a jak ktoś udowodni, ze wcale tak nie jest to urzytkownik momentalnie dostaje szału i myśli "to mój sprzęt jest nic warty" i wtedy stara się wymienić na taki sprzęt jaki miał gosciu który mu udowodnił mu, że Intel to nie jedyna dobra firma, jest jeszcze coś takiego jak AMD i napewno nie jest gorsze od Intela.

 

Te forum zawiera mase przydatnych informacji i szkoda, że nie wszyscy znają ten adres, bo przypuszczam, że głupota takich ludzi jak ten, który wciska takie badziewie do umysłu ludzkiego zmniejszyłaby się do minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosze wrazenie ze on tylko tak udaje i kreci tam gdzie oplaca mu sie cos odmienic na jego korzysc, a tak na prawde doskonale wie co robi.

Ty odnosisz wrażenie, a ja gościa znam... I mogę na 100% stwierdzić, że to LAMA. On zatrzymał się na win95, a wdaje się w dyskusje na temat 1700XP twierdząc, że jest okrojony bo nie ma 1700MHz.

Każdy potrafi <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> NEO podzielić na pare osób i zdzierać kasę.

Jeśłi chodzi o mnie to ja bym tak nie potrafił.

Nie stać mnie samego na NEO i jeśli tylko miałbym możliwość podzielenia łącza to zrobiłbym to, ale napewno nie zdzierał bym z ludzi takich pieniędzy!.

Niestety, ale takie są polskie warunki, jak sam napisałeś o net jest trudno, a jak jest możliwość to życzą sobie za niego kosmiczne sumy :cry: - TePSA ROX :evil:

No to jak facet jest Lama to ja bym mu dal pozadny wycisk :-) oczywiscie prawny bo pewnie sie nie zabezpieczyl :-) :twisted: jak to wyglada prawnie bo bardzo mnie to ciekawi? sa umowy? itd? czy tylko slownie? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest nielegalnie to przeciez nic nie bylo rejestrowane, wiec albo albo :-) kradzione auto tez raczej nie jest rejestrowane :lol: , rejestrowac w urzedzie nie trzeba sieci prywatnej tak mi sie wydaje -

nowe prawo telekomunikacyjne wymaga zgłoszenia takiej sieci (innymi słowy rejestracji) - jest to bezpłatne i nie wymaga niczyjej zgody. Po prostu trzeba zgłosić/zarejestrować taką sieć (osiedlową)

 

Kasy na pewno nie odda, poniewaz aby oddal kase musialby wystawic jakis rachunek, jesli takowy jest z czytelnym podpisem to jest bardzo dobrze, ale watpie w to.

Wystarczą świadkowie - jak coś nie jest spisane/podpisane można to udowodnić w inny sposób

 

 

3. nie płaci podatków: ma przesrane z urzędu skarbowego,

Znowu wyskoczyles z podatkami :-) trzeba miec dzialalnosc, zeby placic podatek od przychodu

nie zgodzę się z tobą - ostatnio przerabiałem ustawy finansowe (ordynację podatkową, podatek dochodowy od os. fiz/prawnych) i od wszystkich przychodów powinieneś płacić podatek i wcale nie musisz mieć działalności

 

 

czyli inaczej trzeba miec dzialalnosc aby prowadzic uslugi za ktore by sie pobieralo pieniadze, jesli takiej nie ma,

mylisz obowiązek podatkowy z wystawianiem faktór VAT

 

to nie rozni sie to niczym od sprzedazy na allegro, owszem tez jest to nielegalne, ale na pewno urzad nie bedzie sie tym zajmowal, jest to sprawa zbyt malej wagi.

mam znajomych z roku w skarbówce - zdziwiłbyś się do czego oni się mogą (i to robią) przywalić ;)

a 40 zł od 1 osoby - zakładając że osób jest 8 - daje dość poważny przychód (poważny w rozumieniu skarbówki) - od tego dowalą mu 80%.

A potem rok po roku przez 3-4 lata będą gnębić jego i jego rodzinę (znam takie praktyki)

 

Po za tym nie mozesz isc i powiedziec ot tak sobie ze Kowalski nie placi podatkow, to nie jest takie proste bo musialbys miec jakakolwiek umowe, a domyslam sie ze takowe nie zostaly sporzadzone.

nie trzeba mieć papierków - jeśli można udowodnić to w inny sposób - wystaczą oświadczenia twojej koleżanki - potem urząd wszczyna postępowanie skarbowe (mogą przesłuchiwać świadków)

 

Watpie aby prowadzil dzialalnosc, poniewaz samo prowadzenie dzialalnosci jest bardzo kosztowne, VAT + dochodowy, co miesiac 700 zlotych na ZUS (ktory ponoc nasze pieniadze przechulal :-)) i to by mu juz w ogole sie nie oplacalo... Oczywiscie mozliwe, ze prowadzi dzialalnosc a to oszustwo jest jako dodatek do dzialalnosci, ale to juz inna sprawa.

nie musi prowadzić działalności - aby miał obowiązek podatkowy (co już pisałem wyżej) - to co robi ten koleś to najzwyklejsza "szara strefa" - i tak potraktuje to urząd skarbowy (jak ktoś im doniesie)

 

 

4. nie ma pozwolenia od spółdzielni: ma przesrane)

Tez przesadziles, nie wiesz czy ma pozwolenie, a nawet jesli nie ma to

spoldzielnia nie zrobi nic innego jak wysle list z prosba o demontaz sieci, lub przysle swoich pracownikow i zdemontuja siec.

-

 

na przykład poprzecinają kable, co jest dość bolesne

 

Jak widzisz wojwar, to nie jest takie proste (ja tez bym tak chcial :lol: ) i czesto dobrego sposobu na takich nie ma, jesli nie istnieja zadne dowody na to ze swiadczyl takie uslugi nielegalnie, czyli np jakas umowa z czytelnym podpisem, to nie ma najmniejszej szansy na udowodnienie czegokolwiek, niestety zyjemy w takim panstwie i bardzo czesto sie okazuje ze prawo jest dla... ludzi uczciwych i dziala na ludzi uczciwych czyli ze uczciwych najczesciej prawo nie broni a jeszcze im daje popalic, a na oszustow nie bo oszust nie zostawia po sobie sladow - prawnych sladow.

 

Jestem jak najbardziej za tym, zeby takich ludzi "likwidowac", ale jest to bardzo trudne, jesli sa jakiekolwiek prawne podstawy do udowodnienia tego co robi, nie wahalbym sie, nie ma sensu wowczas zglaszac tego samemu w kolejnych urzedach, tak nic nie zdzialamy a jedynie mozemy "ostrzec" go o tym (kablujac czy szantazujac), mozemy jedynie zglosic fakt wraz z dokumentami na policje, oni sami sie juz zajma wszystkimi 4 drogami jesli dokumenty beda wystarczajace (o ile im sie zachce :roll: no i co najgorsze to tez potrwa...)

 

W kazdym badz razie bardzo wspolczuje, wiem ze w dzisiejszych czasach wielu oszustow zeruje wlasnie na czyms takim (ludzkiej niewiedzy, lub trudnosci w posiadaniu czegos), internet nie jest dzisiaj prosty do zdobycia w naszych polskich warunkach, stad jest spore pole do popisu dla tego typu ludzi, czy ten administrator jest faktycznie taka lamą? tego nie wiem, odnosze wrazenie ze on tylko tak udaje i kreci tam gdzie oplaca mu sie cos odmienic na jego korzysc, a tak na prawde doskonale wie co robi.

Bardzo łatwo można kolesia zniszczyć - i przy okazji uprzykrzyć życie jego rodzinie. Urząd skarbowy tą sprawą się na 95% zająby - gdyby ktoś ich "uprzejmie zawiadomił". Na prawdę nie potrzeba spisanych umów i wystawionych dokumentów. Jak ktoś nie prowadzi działalności a świadczy usługi - to powiększa "szarą strefę" - a skarbówka baaardzo lubi takie sprawy (dowalają podatek 80%). Spółdzielnia też ma swoje sposoby.

Kilka lat studiów na prawie nauczyło mnie jednego - a właściwie oduczyło: Postawy bierności i gadania "bo nic się nie da zrobić...." "bo nikt i tak się tą sprawą nie zainteresuje" .... itd itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...