Skocz do zawartości
Kubala94

Asus F3sc przegrzewające się podzespoły.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam taki problem z laptopem, model Asus F3Sc. Chodzi o to , że przegrzewa się procesor i chyba karta graficzna , wentylator pracuję pełną parą tzn. co chwila zwalnia jak schłodzi porocka a potem znów na maxa jeśli się grzeje. Ogólnie laptop chodzi jak odkurzacz..głośno. Rozbierałem laptopa prawie całkowicie , ponieważ wymieniałem jeszcze zawiasy ale mniejsza z tym. Ogólnie czyściłem , demontowałem klawiaturę. Jak już pisałem wyczyściłem go w środku z kurzu, radiatory na karcie graficznej i procku przedmuchałem sprężonym powietrzem, wszystko. Wymieniłem pastę termo przewodzącą na procesorze i karcie grafiki, o dziwno stara jeszcze nie zaschła , ale postanowiłem wymienić. Usunąłem starą pastę alkoholem i aplikowałem pastę Arctic MX-2, czytałem , że ponoć dobra. Poskładałem wszystko i uruchomiłem kompa. Początkowo było lepiej temperatura procka ok. 54 stopnie (przed całym zabiegiem normą było ponad 60, w stresie nawet 80 i więcej , wtedy laptop sam się wyłączał ,czasem nawet do krytycznej temp. dochodził bez obciążenia) czasami skoczyła do ponad 60 stopni w stresie trochę więcej. ( to co teraz opisałem to temperatury z przedwczoraj wieczór, po całym zabiegu) Pastę nakładałem metodą na ziarnko ryżu ;p trochę tylko wiadomo. Wczoraj odpaliłem kompa i postanowiłem zaktualizować Windowsa 7 , początkowo temp. ok. 55 stopni w stresie skakała do ponad 60 , potem prawie 70 później spadek do 60 i tak w kółko. Następnie już było gorzej prawie 80.. ale nie wyłączał się jak wcześniej. Dzisiaj uruchomiłem go i od razu rozgrzał się bez żadnego obciążenia do ponad 70 i tak się utrzymywała ta temp, chyba to trochę za dużo... Bez obciążenia bo uruchomienie programu HWMonitor to chyba nie powinno być mega obciążenie ... a tylko to uruchomiłem. Wiem, że wpływ na temp. podzespołów i lapka mają też temp. panujące w danym pomieszczeniu , dzisiaj u mnie ciepły słoneczny dzień. Jak i podłożę na którym stoi komputer a stoi na biurku , obudowa lapka , ma wszystkie nóżki , więc przepływ powietrza chyba jest. Temp. karty graficznej utrzymuje się ok. 64 stopnie , nie wiem czy to dobrze , nie pamiętam jaka była wcześniej bo bardziej skupiałem się na temp. procesora.Oczko Proszę o jakaś pomoc w tej sprawie , nie wiem czy może źle nałożyłem pastę , w sumie robiłem to pierwszy raz. Starałem się zrobić dobrze , mogę jeszcze raz nałożyć najwyżej.Albo system chłodzenia do wymiany lub zły docisk radiatorów? Help.

Specyfikacja Laptopa

Asus F3s

Cpu : Intel Core Duo T5550 1.83 Ghz
Ram : 2 GB
Płyta główna : ASUSTeK Computer Inc. F3sc (Socket 478)
Grafika: NVIDIA GeForce 8400M (128 MB)
Dysk Twardy: Seagate 160GB
Napęd DVD
OS: Windows 7 Professional SP1


Za chwilę wkleję jeszcze screeny z HWMonitor itd.

http://i.imgur.com/9IaLxKg.png

http://i.imgur.com/D6zvVrL.png

http://i.imgur.com/sfcbSru.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śruby dokręcone ma maxa?

Radiatory dobrze wyczyszczone z kurzu?

 

Co z termopadem na chipsecie, tym pod klawiaturą? Wymieniałeś?

 

Może screeny nie są miarodajne ale widać na nich użycie 50 % wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że termopadów nie można zastępować pastą. Ilość pasty na ziarnko ryżu jest niewystarczająca, dając więcej niż trzeba nie zaszkodzisz.  Pasty powinieneś dać jak ziarno kukurydzy, może ciut mniej, lepiej jak nieco wypłynie niż będzie jej za mało. Sprawdź czy demontując radiator nie wygiąłeś go i czy przylega on równo do rdzeni.

 

F3Sc z NVIDIĄ 8400 jest laptopem, który się dosyć mocno nagrzewa. Na grafice może temp oscylować w okół 60 stopni. Właśnie mam przed sobą PC SONY all in one z 8400M i w spoczynku też ma 63stopnie

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...