Skocz do zawartości
Ingwar

Procek do ga-ep35c-ds3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z doborem procka do płyty ep35c-ds3r. Obecnie mam intel core 2 duo e6750 i jednak chciałbym cos z 4 rdzeniami. Myslalem o core 2 quad q6600, socket ten sam, ale tu moja wiedza się kończy. Czy ten procek bedzie pasował do tej płyty? Może jest coś lepszego do tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak myślałem o używanym q6600 na allegro sa za ok. 80zł, to raczej starszy sprzęt i ceny nie będą wygórowane. Myślę głównie o tym q6600 bo chyba jest całkiem dobry tylko pytanie czy bedzie działał z tą płytą, ale też nie chce inwestowac dużych pieniedzy bo sprzęt nie ma przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet i jak wygląda reszta sprzętu .

 

Przy małym budżecie można się bawić w grzebanie przy S77x , jak masz 300+ zł to lepiej szukać czegoś lepszego na S115x .

 

Q6600 to koszt 120+ zł , za mniej więcej podobną cenę masz Xeona na S771 np. model E5450 z 12 mb cache i zegarem 3 Ghz - sporo szybszy niż Q 6600 mający zegar 2,4 Ghz i 8 mb cache .

 

Do tego adapter S771@S775 i modyfikacja płyty i można się bawić .

 

Albo kupić procka już z adapterem np tutaj E5450 za 170 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przerobione - doklejony tylko adapter czy procek został także dopiłowany ?

 

W pierwszym przypadku nadal czeka cię modyfikacja socketu i biosu ( albo wgranie już gotowej modyfikacji ) , w drugim przypadku tylko bios do roboty .

 

Modyfikacja socketu sprowadza się do wyciącia 2-3 plastików .

 

Zmodowany bios możesz dorwać tutaj a tutaj masz opis całej modyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...