Skocz do zawartości
Mr. Inspector

Karta Graficzna do 3599 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały dylemat odnośnie Karty Graficznej. Chcę kupić najlepszą do gier na chwilę obecną. Miałem już kupować Pascala GTX 1080 ale doszły mnie słuchy że nie ma potencjału OC i również że nie posiada Asyc Compute. Proszę o rady.

 

Pozdrawiam

 

Mój Sprzęt

CPU: i7 4790k

MOBO: ASUS MAXIMUS VII RANGER

RAM: 10 GB

PSU: XFX XTR 750 W

Edytowane przez Mr. Inspector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na niereferenty, pewnie będą miały znacznie lepsze OC i przy okazji powinny potanieć topowe karty AMD.

Mam taki dylemat czy brać GTX 1080 czy Fury X. Wiem że ktoś napisze żeby poczekać na Vegę ale akurat nie będę miał czasu na granie więc muszę kupić kartę teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to będzie w przyszłości ?. Z czego co wiem pewien portal zbadał że 1080 nie ma asynchronicznych obliczeń. A wzrost Fury to było z czego co pamiętam na tym teście prawie o 18 %.

 

Ten benchmark jest trochę niepokojący:

 

Edytowane przez Mr. Inspector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wzywać wróżbitę Macieja...

 

A tak na poważnie, chyba nikt nie może udzielić Ci prawidłowej odpowiedzi na to pytanie. Co do asynchronicznych obliczeń, to nie miałem pojęcia :P W związku z tym sam już nie wiem co jest lepsze, ale gdybym przeznaczał taką kwotę pakowałbym się raczej w nową architekturę. ( Tak poczekałbym do Vegi, ale wiem, że w tym przypadku jest to niemożliwe. )

Edytowane przez Mastebi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wzywać wróżbitę Macieja...

 

A tak na poważnie, chyba nikt nie może udzielić Ci prawidłowej odpowiedzi na to pytanie. Co do asynchronicznych obliczeń, to nie miałem pojęcia :P W związku z tym sam już nie wiem co jest lepsze, ale gdybym przeznaczał taką kwotę pakowałbym się raczej w nową architekturę. ( Tak poczekałbym do Vegi, ale wiem, że w tym przypadku jest to niemożliwe. )

Może kupno GTX 1080 nie jest takim złym pomysłem. Może Nvidia ma jakiegoś asa w rękawie. Nigdy nie wiadomo. Fury X też jest ciekawą kartę tylko ma za mało pamięci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do benchmarku to jest on robiony w 4k - a ta rozdziałka, zawsze była polem do popisu dla Fury X, poczekaj na wypowiedzi innych, przecież to forum nie ma jednego użytkownika :P

Edytowane przez Mastebi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby Nvidia mówiła że Asynchroniczne obliczenia zostały wprowadzone do Pascala: http://wccftech.com/nvidia-gtx-1080-asynchronous-compute/ .

Ciekawy jest test Rise of the Tomb Raider w DX12 na Fury X i na Pascalu. Tam prawie Fury X nie notuje przyrostu tak wielkiego jak Pascal. Z drugiej strony jakoś Pascal nie wybija się aż tak.

 

PS:

Spójrz do opisu filmu tam też jest Full HD i QHD.

 

1920x1080 (1080p)
Hitman - 06:10
Ashes of the Singularity - 08:02
Rise of the Tomb Raider - 11:00

Edytowane przez Mr. Inspector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS:

Spójrz do opisu filmu tam też jest Full HD i QHD.

 

1920x1080 (1080p)

Hitman - 06:10

Ashes of the Singularity - 08:02

Rise of the Tomb Raider - 11:00

Skupiłem się na momentach, gdzie Fury X dorównuje, 1080 :P

 

P.S A tak na serio to nie zwróciłem uwagi, dzięki za info ;)

Edytowane przez Mastebi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę szkoda jak nie bedziesz miał czasu - to po co w ogóle kupować?

Żeby sobie pograć przez czerwiec - lipiec- sierpień .

Skupiłem się na momentach, gdzie Fury X dorównuje, 1080 :P

 

P.S A tak na serio to nie zwróciłem uwagi, dzięki za info ;)

Nie ma za co. Zacząłem dogłębną analizę Async Compute i ciekawe jest to że Rise of the Tomb Raider to na DX12 więcej traci niż zyskuje. Niestety sprzedałem swoje GTX 970 SLI i myślałem że jednak Nvidia wprowadzi do Pascala Async Compute ale raczej się pomyliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak liczyłem na zielonych ... po głębszej analizie ... albo się podciągną w 1080Ti bo po Titana nie sięgam, albo znów zasiedzę się u czerwonych na Vedze .... ale tutaj problem bo liczyłem na 3D Vision ... no nic, póki co dla różnicy w cenie pomiędzy 1080 a powiedzmy obecnym TitanemX znalazłem już inne przeznaczenie.. VR .. chyba przyniesie więcej frajdy niż grafika która wyciąga zamiast 150 klatek w grze XYZ 200 klatek ... bo nie czarujmy się na razie takie będą porównania wydajności ... są to bowiem bardzo wydajne maszyny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...