Skocz do zawartości
Bromek

Komputer do 3300.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku wakacji mam zamiar złożyć sobie komputer. Do dyspozycji mam około 3300zł.

 

https://www.morele.net/inventory/info/sI6lwy/

 

Taki sobie złożyłem. Własne 2 HDD i zasilacz 600W mam. Więc z tym nie będzie problemu. Ogólnie jaki będzie zapotrzebowanie na energię tego zestawu? I czy ktoś ma jakieś sugestie, żeby kupić jak najlepiej w tej cenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman jest tandetny, już lepiej daj zarobić polakom z SilentiumPC i dokarm przy okazji jakiegoś chińczyka który im to produkuje miską ryżu :) 970 nie kupuj, jak pod koniec czerwca pojawią się w sklepach nowe karty AMD za +/- 1000zł pewnie znacznie lepsze od niej i w dodatku z pełnym wsparciem DX12, którego Nvidia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie obsłuży ddr4, więc wymieniłbym ją na Gigabyte GA-B150M-D3H, B150, DDR4, SATA3, USB 3.0, mATX, oraz ram na Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/8), żeby płyta mogła taktowanie ogarnąć. Co do karty i obudowy to tak j/w. Reszta zestawu wydaje się w porządku.

 

P.S Nie wiem co z ssdekiem, bo jeśli chodzi o temat dysków to jestem zielony.

Edytowane przez Mastebi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że inna obudowa. Jaka dokładnie? Taka żeby wszystko się zmieściło ładnie. Dodatkowe wentylatory mają sens?

Co do karty, wszyscy narzekają na AMD, ponoć Nvidia lepsza.
 

@Góra: Podmieniłem płyte i ram, dzięki za radę! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to wymiany - wersja na DDR3 a ramy DDR4 , nie ma sensu w tym przypadku brać wysoko taktowanego ramu .

 

Lepiej 2 133 mhz CL13/CL14 lub 2 400 mhz CL14 - i tak będzie pracować na  2 133 mhz , płyty z chispetem serii H/B nie obsługują ramów szybszych niż 2 133 mhz .

 

Procek do zmiany - I5 6500 minimalnie niżej taktowany a jakieś 100 zł tańszy .

 

SSD może być .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem też dalej jaka obudowa, bo nie chce potem żeby był przypał jak coś się nie zmieści :D

Np. Obudowa SilentiumPC Brutus M25 Pure Black BT-M25 USB 3.0 (SPC106)

Edytowane przez Mastebi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli już nikt nie ma nic do dodania? 

 

https://www.morele.net/inventory/info/ZntBWh/

Taka wersja najnowsza, chyba że ktoś ma jeszcze jakieś sugestie. Procesor zostawiam 6600, bo najlepiej wychodzi w stosunku wydajność/cena, i ma dość sporą tą wydajność. 

 

I jeszcze jedno, mógłby ktoś mi obliczyć ile to wszysto będzie potrzebowało mocy? Nie wiem czy mój zasilacz pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie, bo nie ma mnie na weekend w domu. Na pewno jest firmy BeQuiet, i ma około 2 lat. 

 

To porządny zasilacz jest, ale nie wiem jak z zapotrzebowaniem mojego zestawu. Jeżeli będzie trzeba to wymienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/product/51445/Be_quiet_Dark_Power_P7_PRO_450W.html

 

Jednak się myliłem, mam zasilacz 450W, taki jak w linku wyżej.

 

Da radę zestaw na nim, (możliwe że zamiast 970 będzie rx 480), czy konieczna jest zmiana? 

 

https://www.morele.net/inventory/info/ZntBWh/

 

Na stronie poświęconej wyliczaniu poboru mocy wychodziło zalecane 395W mocy. Ale nie wiem, lepiej zapytać kogoś kto w tym lepiej siedzi.

Edytowane przez Bromek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma ten zasilacz ?

 

Bo BQ P7 to dość stara konstrukcja - 2009 rok lub nawet starsza .

 

Gdyby to była fabryczna nówka lub niezbyt długo użytkowana to poradzi sobie zarówno z GTX-em jak i nadchodzącym Rx 480 .

 

Szczególnie że ten ostatni będzie miał GPU wykonana w 16 nm - powinno to mieć duży wpływ na zużycie mocy , o ile AMD czegoś nie skopie .

 

Przy 7-letnim PSU miał bym już obawy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz był fabrycznie nowy, a kupowałem go maksymalnie 2 lata temu. Myślicie że warto go zostawić? Zależy mi na tym żeby nie wydawać tych 300zł na kolejny, skoro mam sprawny, ale jak będzie trzeba... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...