Skocz do zawartości
Nick126

4000zł, 15", do użytku komercyjnego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, już trochę tutaj pytałem, ale jak to w technologiach - co chwilę się coś zmienia.

Wymagania: najwyższa jakoś w cenie 4000zł.

Przeznaczenie: laptop dla architekta

15", podłączane do monitora 24"

full HD

i7

dysk SSD

+windows

 

Aktualnie mam 3 typy:

 

http://www.x-kom.pl/p/299730-notebook-laptop-156-asus-r510jx-dm149h-12-i7-4720hq-12gb-480ssd-win8-gtx950.html

+dobry procesor, wg. tego co się orientowałem 4720HQ jest trochę lepszy od nowszej generacji 6700HQ

+duży dysk SSD

+mam Asusa i jestem zadowolony

-obudowa plastikowa (oglądałem inne modele bo tego nie mogłem nigdzie znaleźć na półce i jak jest tak samo plastikowy jak pozostałe to mnie odrzuca)

 

http://www.x-kom.pl/p/291485-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-700-15-i7-16gb-2561000-win10-gtx950m.html

+procesor i7,

+przystępna pojemność SSD, do tego 1TB na archiwum

+ładny design

+dużo ramo

 

http://www.x-kom.pl/p/299815-notebook-laptop-156-msi-gl62-i7-6700hq-16gb-1tb-win10x-gf940mx-fhd.html

+możliwość podłączenia kilku monitorów

+dużo ram

-brak dysku SSD

 

Pomóżcie w wyborze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy laptop będzie często przenoszony? Jeśli tak, to brałbym Ideapada 700, jak rzadziej będziesz go ruszał, to zastanów się może nad Y700-15. Jest brzydszy i cięższy, ale ma odrobinę mocniejszą grafikę, sztywniejszą obudowę i lepszy dźwięk. Poza tym na pewniaka ma gniazdo M.2 PCIe z obsługą NVMe, co do ideapada 700 to już nie jestem aż tak pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz czegoś solidnego mocnego typowo do pracy na lata, to możesz pomysleć o poleasingowych biznesówkach w stylu Thinkpad T/X  lub Zbooki. Jeśli coś nowego to głównie laptopy multimedialne.

 

Asus o którym wspomniałeś:

ASUS R510JX-DM149H-12 i7-4720HQ/12GB/480SSD/Win8 GTX950 FHD

Nie jest złym wyborem, ale jest to starszy już dość model z matrycą FullHD ale TN - gorsze kąty widzenia i kontrast, ale posiada bardzo dobrą kulturę pracy. Wykonanie - w całości plastik. 

 

Alternatywą dobrą jest właśnie także lenovo:
Lenovo Ideapad 700-15 i7-6700HQ/16GB/1000/Win10 GTX950M FHD IPS

Jest to nowszy model, ma lepszą jakościowo matrycę FullHD IPS matową, lepsze kąty widzenia wyższy kontrast i luminacja - wygoda pracy na wyższym poziomie. Nowsze podzespoły 6-tej generacji skylake. Możliwość rozbudowy o dysk SSD dodatkowy i system operacyjny w zestawie.

 

Wersja solidniejsza:

Lenovo Y700 15 i7-6700HQ/16GB/1000/Win10X GTX960M FHD IPS

Tutaj obudowa w całości aluminiowa, solidna. Mocne podzespoły, trochę mocniejsza karta graficzna o jakieś ~30%, ale to dla Ciebie mniej istotne. Dobra kultura pracy i matryca FullHD IPS, w tym przypadku pół-matowa. System w zestawie.

 

Coś z bardziej renomowanej marki:

Dell Inspiron 7559 i7-6700HQ/8GB/1000/Win10 FHD GTX960

Dobrze spasowana obudowa, choć z tworzywa sztucznego. Mocne podzespoły z możliwością rozbudowy o dodatkowy dysk SSD pod M.2. Matryca FullHD IPS matowa dobrej jakości, system operacyjny w zestawie. No i dobry serwis od dell'a na poziomie, typu DND- domowa naprawa dell'a.

 

Kwestia SSD, przy slotach M.2 dodatkowych warto dokupić SSD osobno - na życzenie dopisane w uwagach do zamówienia i tak zostanie zamontowane przed odbiorem/wysyłką sprzętu + prośba o przeniesienie systemu na ten dysk, a dostaniesz sporo lepszej jakości niż te montowane standardowo w laptopach:
Samsung 120GB M.2 2280 SSD 850 EVO

Samsung 250GB M.2 2280 SSD 850 EVO

Dobra jakość parametrami i pracą no i dłuższa gwarancja 5-letnia.

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chciałeś napisać ;)

 

To przeczytaj jeszcze raz... :P A co do obsługi NVMe przez Ideapada 700-15 (nie Y700!) to czy masz na to jakiś dowód, który by to potwierdził? Zdjęcie złącza, zamontowany i działający dysk w tym standardzie, itp?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...