Skocz do zawartości
atol

[GPU] Modernizacja grafiki a płyta główna/zasilacz (800-1000zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój staroć liczy sobie już kilka lat, najnowsze gry stawiają duże opory, więc chyba czas na upgrade. Posiadam:

i5-2500K niekręcony

Płyta główna Asus P8H61-M LX

GPU GTX 560 TI 1gb

i jakieś tam 2x4gb ramu.

zasilacz radix-v 750W

 

Zastanawiam się nad upgrade tylko gpu, chyba że będzie konieczność wymiany płyty głównej lub zasilacza. Karta w którą celuje cenowo to maksymalnie RX480 jak wyjdzie i jeżeli podejdzie (niestety nie wiem), ale jestem otwarty na wszystkie inne propozycje w powyższym budżecie.

 

A także, czy to ma sens ? Czy to już czas na upgrade całego kompa tropem zestawów za 2800-3000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie da radę - ma 672W na linii +12V , nawet jak byś tam wsadził GTX980Ti/ Titan X to nie będzie problemu .

 

Procek też da radę .

 

W tym budżecie to albo GTX960 / R9 380 albo czekać na Rx 480 , tylko pytanie jaka będzie jego cena u nas .

 

~200 $ to sugerowana cena referenta w USA , autorskie konstrukcje mogą być droższe .

 

Do tego często u nas 1 USD = 1 Euro więc z tych 200 $ zrobi się 200 E .

 

Dolicz do tego podatek ,marże dystrybutora i sklepu czy tzw. podatek on nowości - może się okazać że finalna cena karty u nas to będzie grubo powyżej 1 000 zł .

 

I długo nie stanieje .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypatrzyłem GTX 960 OC 4GB za 850zł, a najtansze 380'xy również 4GB po 900. Benchmarki i testy przeważnie są na korzyść 380'tki. Jak to w praktyce wygląda? Nie jestem fanboyem, chcę wybrać lepszy produkt.

 

Gram na jednym monitorze 23 calowym, rozdziałka 1920x1080. Czy 4GB jest rozważne jako inwestycja w przyszłość, czy 2 w opcji "po taniemu" to będzie niewielka strata (różnica niby tylko ok. 50 złociszy..)

 

I nie będzie problemów z podpięciem na płycie? :D

 

/e czy 380 i 380x to dwie różne karty?

/e2 przy tych mocniejszych kartach nie będzie konieczności podkręcania procka ?

Edytowane przez atol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB w GTX 960 to bezsens ta karta nie jest w stanie tyle wykorzystać. W zasadzie ten gtx jest średniawym wyborem cena/jakość biorąc pod uwagę zbliżające się premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...