Skocz do zawartości
co3en

Lapek 14-15,6" internet i MS Word + dobre głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie szukam lapka ale wypadłem ostatnio zupełnie z obiegu jeżeli chodzi o taki sprzęt (rozstrzał w cenach jest od 1000 - 5000). Laptop w 80% służy do przeglądania internetu (średnio mam otwarte 20-30 zakładek), jak muszę (a co najmniej raz w tygodniu muszę) to pisania w wordzie po 4-5h a dodatkowo do oglądania filmów i słuchania muzyki (w gry nie grywam w ogóle).

 

Obecnie w pracy mam i5 3470, 8GB Ram i 250 SSD i dobrze jak by zapewnił podobną płynność działania przy korzystaniu z internetu, worda i oglądaniu filmów.

 

Koniecznie muszą być również dobre głośniki.

 

Drugą ważną dla mnie rzeczą jest chęć zrobienia z lapka takiego małego domowego bezprzewodowego "centrum multimedialnego" tzn. żebym mógł przesyłać dźwięk
i obraz za pomocą wifi/bluetooth do jakiegoś "magicznego" pudełeczka albo wprost do telewizora oraz w podobny sposób prosto do głośników które będą działały na podobnej zasadzie (nie miałem czasu sprawdzić ale wiem, że takie coś jest możliwe i "takie coś" można kupić - tylko nie wiem w jaki sposób odbywa się przesył danych).

 

Matryca oczywiście matowa, waga nie ma znaczenia bo to lapek tylko do domu ale nie cierpię kabli i w związku z tym to bezprzewodowe przesyłania dźwięku i obrazu i do tego 3-4h działania na baterii to minimum.

 

Dobrze było by też jak byście mi wytłumaczyli różnicę w w wydajności obecnych procesorów tzn czy muszę mieć i5 czy wystarczy tylko i3.

 

Mile widziana była by również opcja wejścia na dysk M.2 i ewentualnie stacja dokująca.

 

Interesują mnie wersje z windowsem i bez (teraz można kupić refurba za kilka groszy na allegro)

 

Napiszcie mi też jak możecie jak sprawują się wersje konwertowalne na tablety bo tak prawdę mówiąc to mnie by wystarczył chyba tylko duży tablet z klawiaturą :)

 

Fajnie jak by po wzięciu do reki nie wyginał się tez na wszystkie możliwe strony :)

 

 

Budżet około 2600 złotych (tzn im mniejszy tym lepszy ale jak potrzeba to też dołożę)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wygląda na to, że bezapelacyjnie wygrywa biały ideapad 700 do którego muszę jeszcze dorzucić 120 gb ssd za 200 zł.

 

Ale powiedzcie mi czy przy moim użytkowaniu tj. godzinka dziennie przeglądając facebooka, wykop, kilka forów i onety (tak ze 20-30 zakładek uruchomionych jednocześnie) i pisaniu raz na tydzień w wordzie odczuję jakąkolwiek różnicę pomiędzy polecanym przez was lenovo a np takim sprzętem http://www.x-kom.pl/p/304880-notebook-laptop-156-lenovo-b51-80-i7-6500u-16gb-240-dvd-rw-r5-m330-czarny.html

procek niby tylko 2 rdzenie ale z HT 240 gb dysk już w komplecie o astronomicznym 16gb ramu nie wspomnę ?

Fakt nie ma wypasionych głośników ale za różnice w cenie mogę śmiało kupić sobie miracasta do tv i zestaw 2.1 od creativa śmigający po bluetooth i będzie mi to chyba grało 10x lepiej jak puszczę spotifaja.

 

Na szczęście wydanie 3000 zł na lapka nie jest dla mnie dużym problemem i jak powiecie, że biały lepszy to kupię ale chciałbym wiedzieć czy dostanę za to coś co zrobi różnicę ew zauważę (choć kurcze elegancki i miły w dotyku lapek to plus sam w sobie). No chyba że tańsze lapki po roku ew. dwóch to już tylko na złom a ten pociągnie z 5 (jak wymienię w nim baterię) :)

 

ps. teraz korzystam z C2D T5800@2.0 ghz i 3 gb ramu (1280x800 px) i do tego o czym piszę daje radę tylko ramu torchę już brakuje i dysk jakiś wolny :)

 

jeszcze jedno ps a takie coś http://www.x-kom.pl/p/302393-notebook-laptop-156-lenovo-b51-80-i5-6200u-8gb-2401000-dvd-rw.html cena 2000 zł z ssd czyli 1000 zł mniej niż proponowany przez was po dodaniu dysku ?

 

Kurcze nie znam się i stąd taka masa zapewne naiwnych wg. Was pytań :)

 

No i nowe procki mobilne AMD warte to cokolwiek? poczekać?

 

Liczę, że odpowiecie :)

Edytowane przez co3en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, pomacałem i mam jeszcze większy dylemat :)

 

Dodam jeszcze, że kupuję laptopa na firmę tzn na FV a to oznacza, że w przypadku lenovo gwarancja wynosi tylko 1 rok i trzeba dokupić dodatkową na 3 lata za 15% wartości sprzętu :) .. i teraz...

 

Wy polecacie mi idapad 700 + dysk 120 ssd + gwarancja na 3 lata co daje mi kwotę 3500 zł brutto - kurde trochę dużo - plusy laptopa: przyzwoite procesor, głośniki i matryca ips z przyzwoitymi kątami widzenia - wykonanie tego latopa jest wg mnie baaaardzo średnie - Yoga? super wykonana kupił bym od razu za ponad 3000 gdyby nie błyszczący ekran...

 

Po rozmowie z panem w sklepie doszliśmy do wniosku, że do mojego użytku wystarczył by spokojnie taki komp: http://www.x-kom.pl/p/307853-notebook-laptop-156-lenovo-b51-80-i5-6200u-8gb-240-dvd-rw-fhd.html cena 2050 zł + 3 letnia gwarancja daje łącznie 2400 zł - jakość wykonania jest gorsza niż w 700 ale wg mnie różnice są niewielkie, słabszy jest procesor ale do internetu, worda i filmów w full hd powinien wystarczyć z naddatkiem przez najbliższe 5 lat, matryca FULL HD, TN ale filmy planuję i tak streamować przez miracasta na TV, dysk ssd jest podły bo to Adata 550 ale i tak wg mnie będzie super smigało bo to jednak ssd - różnica w cenie 1100 zł brutto prawie 50% tańszego lapka.

 

Powiedzcie mi gdzie jest haczyk co z tą serią B51 jest nie tak ? Ja nie kumam, sztywność IDENTYCZNA jak w 700, jak wykupię gwarancję to mam pewne 4 lata działania kompa. Odpadają zawiasy, opuszcza się ekran, coś odpada ? od tego jest chyba gwarancja ?

 

Dla mnie czysta różnica między tymi dwoma lapkami po odliczeniu VAT i dochodowego to 800 zł

Edytowane przez co3en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...