Skocz do zawartości
pc_max

Euro 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy to Belgia była tak silna czy Węgrzy byli tak słabi. Całkiem inna drużyna w porównaniu do ostatniego meczu z Portugalią.

Moja seria czterokrotnego trafnego typowania przerwana ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to Belgia była tak silna czy Węgrzy byli tak słabi. Całkiem inna drużyna w porównaniu do ostatniego meczu z Portugalią.

Moja seria czterokrotnego trafnego typowania przerwana ;/

Wegrzy moze az tak super nie zagrali, ale grali dobrze. Ale Belgowie po prostu zamietli pod dywan, doslownie wszystko im wchodzilo idealnie. Podobnie grali do Niemcow kiedy na ataku byli Klose-Podolski.

 

Moze tylko taki dzien mieli, ale jesli tak zagraja do konca, to moga spokojnie wygrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak się obstawia w razie wygranej Polski. Ale nie ma się co oszukiwać. Jak będą Portugalczycy ostro atakować to Fabiański w końcu może nie dać rady. Szansa oczywiście jest ale jak mamy grać tak jak często to nam sie zdarza czyli kopanie piłki to cieżko to wróże. Spychanie na naszą połowę przy celności napastników jak Ronaldo to nic dobrego. Będzie ciężko, ale wierze że jakoś damy radę. W najgorszym wypadku karne ,ale to już jest mega loteria dla mnie i drugi raz może się nie udać.  No góra nasi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Islandia mnie nie zawiodła całkiem ładny mecz, szkoda tej przewrotki. Teraz tylko Polska-Portugalia

2-1 i jestem zadowolony, chociaż pewnie zwycięska drużyna będzie wykartkowana (nie zdziwię się jeśli to będzie ostatni mecz Pazdana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na TRZEŹWĄ kalkulację. Grali z początku dobrze w meczu z Portugalią i ogólnie sporo żeśmy zrobili przez całe Euro 2016. Po raz pierwszy wyszliśmy z grupy w tych rozgrywkach i do tego jeszcze 1/4. Zabrakło szczęścia w ostatnim meczu. Karne to jest to czego nikt nie chce. Bo one nie typują wygranego tylko tego kto ma szczęście. 120 minut robi swoje. Ale znów powraca temat naszej gry, ktróra wciąż jest nierówna. Za często się cofamy i za wolno gramy. Co by nie było kawał dobrej roboty i jak to powinni śpiewać na stadionie i w barach "Polacy nic się nie stało[..]      No ale właśnie niedosyt zawsze jest. To są emocje i to jest piłka. Żaden sport chyba nie wzbudza tyle emocji co piłka nożna. Przynajmniej dla mnie i chyba większości moich znajomych i osób trzecich.  No nic jutro do pracy, a życie trwa dalej.   Trzeba się szykować na Mundial.  EOT>

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Przed strzalem Kuby mialem przeczucie, ze sie nie uda pilki do bramki wsadzic... i niestety sie sprawdzilo. Ronaldo dzis tylko stroil glupie, oburzone na wszystkich miny, ze tez nie rozsmarowalismy ich :/

 

Co do calego euro, jak pisalem, Milik zmascil najwiecej akcji z calej naszej druzyny... Nie oceniam jego gry z eliminacji, bo i ich nie ogladalem, a samego euro. Lewy przynajmniej na pozegnanie gola strzelil, po za tym czasami za mocno sie cofal. Podoba mi sie natomiast to, ze w koncu nasi potrafia troche ta pilka pograc, bo to co bylo na eu2012 to byla kompletna porazka. Do tego mamy stalowa obrone w wykonaniu Pazdana - ile to bramek by nam wpakowali, gdyby nie jego interwencje. Szczesny mial pecha z kontuzja, ale Fabian... swietna robota ;)

 

Jeszcze nasi czasami sie gubia, przewaznie jak juz zmeczenie daje o sobie znac, ale progres jest i oby tak dalej (szcze to po eu2012 mialem wrazenie, ze nasi zostano rozprasowani w grupie niczym przez walec).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się rypła... 

 

Mnie tylko lekko zdenerwowała utrata bramki przez nas. Ku.. żeby na takim poziomie pozwalać na takie akcje bez pokrycia?

 

A Błaszczykowski prawdopodobnie nie wytrzymał presji, bo MUSIAŁ strzelić. Samo wykonanie ładnie pokazywało, jak mieszał się z decyzją i wyszło co wyszło. Najlepszym zdarza się. Karne to loteria.

 

Myślę, że po Euro wstydu nie ma, ale też dalej twierdzę, że ruszają się jak mucha w smole i kondycji nie mają na dwie połowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można było jeszcze zaskoczyć Portugalczyków. Tak, przy karnych. Była jeszcze jedna zmiana do wykorzystania. Przy całym szacunku dla Fabiańskiego za to co wybronił w meczach - na karne mógł wejść... Boruc.

 

Jest dobrze, choć troszkę szkoda :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boruc może dlatego nie wszedł że to by była lekka przewaga dla nas .

 

W końcu był wypoczęty - przez cały mecz siedział na ławce , Fabiański jednak już trochę osłabł choć nie tak jak reszta naszych czy przeciwników .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Przed strzalem Kuby mialem przeczucie, ze sie nie uda pilki do bramki wsadzic... i niestety sie sprawdzilo. Ronaldo dzis tylko stroil glupie, oburzone na wszystkich miny, ze tez nie rozsmarowalismy ich :/

 

 

akurat Ronaldo ma rekord występów i bramek na euro, dodatkowo był na nim ewidentny karny, więc trochę obiektywizmu jednak ;)

trzeba było mecz wygrać, a nie tylko nie przegrać, wiadome, że jedna bramka to jest nikła przewaga i trzeba strzelić drugą

najbardziej dziwi pompowanie balonika, że na MŚ walczymy o tą samą pozycję, ja bym jednak troszkę przystopował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boruc może dlatego nie wszedł że to by była lekka przewaga dla nas .

 

W końcu był wypoczęty - przez cały mecz siedział na ławce , Fabiański jednak już trochę osłabł choć nie tak jak reszta naszych czy przeciwników .

Jaka przewaga? Regulaminowa, trzecia zmiana.

Portugalczycy na pewno przeanalizowali karne z meczu Polska - Szwajcaria, więc Fabiana mieli lekko "rozpracowanego".

Wejście Boruca mogłoby sporo namieszać. Jako entuzjasta Premier League mogę napisać, że Artur potrafi bronić karne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu mozna powiedziec o naszej reprezentacji, ze nie ma absolutnie żadnego wstydu. Przed Euro 2016 nikt nawet nie marzył, że zajdą tam gdzie zaszli, ze zremisują z Niemcami i że będą grali z najwiekszymi gwiazdami jak równy z równym.

 

Naprawdę szacun, a do Kuby Błaszczykowskiego nie można mieć zadnych pretensji, z 4 goli jakie Polska zdobyła na tym Euro, on zdobył 2. W karnych już tak jest, że na kogoś prędzej czy później trafi i mógł to być absolutnie każdy. Nie spudłował, strzelił dobrze, a bramkarz ma 50% szansy, że złapie. No i złapał.

 

BTW. Przyznam że troche niekomfortowo mi się oglądało wczoraj ten mecz, bo oglądałem w jakimś pubie w Dublinie i obok mnie siedziało ok. 20 Portugalczyków :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba było mecz wygrać, a nie tylko nie przegrać,

Powiedz to organizatorom euro, gdzie Portugalia w grupie zadnego meczu nie wygrala, a przeszla dalej. Sedzia tez naszemu wlepil zolta, a portugalczykom juz nie chcial za takie same lub wieksze przewinienia, ale nikt o tym nie pisze, bo nasi walczyli prawie, ze na rowni (prawie, bo jednak nadal momentami sie gubia i w polowie meczu maja chwile, ze nie wiedza jak cos rozegrac). Mimo wszystko nie powiesz, ze sie nie rozwineli, bo postep jest - ogolnie to sam jestem pod wrazeniem, co latwo mozesz zweryfikowac po moich poprzednich wpisach w tym watku.

 

A Ronaldo... ok, sporo osiagnal, ale dla mnie zawsze pozostanie taka placzaca panienka na boisku. I na zakonczenie pilka mnie nie jara, bo za bardzo ten sport w aktorstwo poszedl - smiac sie chce jak co chwila sie przewracaja w celu wymuszenia wolnych/karnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to organizatorom euro, gdzie Portugalia w grupie zadnego meczu nie wygrala, a przeszla dalej.

 

Mimo wszystko nie powiesz, ze sie nie rozwineli, bo postep jest - ogolnie to sam jestem pod wrazeniem, co latwo mozesz zweryfikowac po moich poprzednich wpisach w tym watku.

 

przeszła dalej bo była odrobinę lepsza, trzeba było nie czekać na karne tylko dobić rannego

 

czy się rozwinęli?

mam wrażenie że w końcu chciało im się biegać, bo jak wytłumaczyć fakt, że wcześniej niemal ta sama drużyna miała chęci na pierwsze 20minut?

 

MŚ to będzie zupełnie inna bajka, więcej silnych drużyn z całego świata

 

a propo płaczącej panienki to sam minusujesz wpisy jak różowa ... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem Ci minusa za zacytowany fragment, wiec nie wiem o co Ci chodzi z tym minusowaniem jak panienka. Sam jakos nie plakalem jak ktos nie zrozumial mojego sarkastycznego wpisu wczesniej.

 

Co do druzyny to albo Milik sie musi ogarnac (tyle akcji co on zje*al w fazie grupowej, to pozniej nie powinien grac) albo znalezc kogos na jego miejsce. Lewy za czesto tez za bardzo z tylu jest (w 3-4 sytuacjach zamiast byc w polu karnym to byl niewiadomo gdzie). Kondycyjnie sa lepiej przygotowani, niz to co pokazali na euro 2012, gdzie 2 polowa to juz samo lazenei bylo. Potrafili nawet poszanowac pilke (no moze poza 2 dogrywka i kilkanascie minut w okresie walniecia nam gola) podania byly dokladne, a nie jak na euro 2012 co chwila musieli gonic pilke. Tak wiec glupie teksty "czy sie rozwineli?" wygladaja jak jakies trolowanie, w koncu to takie modne w internetach, nie?

 

Do MS jeszcze 2 lata. Pozyjemy zobaczymy, jednak wyjscie z grupy na pewno jest mozliwe po tym co pokazali (chyba, ze jakis kompletny niefart co do losowan druzyn w grupie). No i pamietac trzeba, ze gralismy na rowni z Niemcami, ktorzy sa aktualnymi mistrzami swiata. Brakuje po prostu skutecznosci w wykanczaniu akcji w ataku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Losowanie grup eliminacyjnych MŚ2018 przecież było prawie rok temu. Gramy z Rumunią, Danią, Czarnogórą, Armenią i Kazachstanem. Niby grupa łatwa, ale awansuje na imprezę finałową nieco mniej drużyn - zwycięzcy 9 grup + 4 drużyny spośród 8 z drugich miejsc w grupach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka przewaga? Regulaminowa, trzecia zmiana.

Portugalczycy na pewno przeanalizowali karne z meczu Polska - Szwajcaria, więc Fabiana mieli lekko "rozpracowanego".

Wejście Boruca mogłoby sporo namieszać. Jako entuzjasta Premier League mogę napisać, że Artur potrafi bronić karne.

Szkoda że Nawałka nie zmienił bramkarza przed karnymi,przecież już w meczu ze "Szwajcarami" było widać że Fabiański nie potrafi kompletnie bronić karnych.Ani razu nie wyczuł strzelającego!To samo wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przykre....myślałem że choć raz wygra drużyna europejska...szkoda islandii, chyba już byli wykończeni poprzednimi meczami.

Miałem nadzieję nie tyle że Islandia wygra ale że Francja wdupi...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt szybko wpadła im bramka na 2-0 i wtedy trochę się podłamali, chociaż w drugiej połowie wrócili i mieli świetny kwadrans, w którym mieli 72% posiadania piłki (cudownie oglądało się Francuzów mających problemy z utrzymaniem się przy piłce na własnej połowie).

Szczerze powiedziawszy bardziej mi zależało na awansie Islandczyków niż Polaków :O  

Ogromna szkoda chyba ostatnia drużyna na tym szczeblu Euro, która grała dla samej przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...