Skocz do zawartości
Hulito

Komputer mATX do internetu, gier, filmów bez karty graficznej w oczekiwaniu na RX480 za ok 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję oceny i porady składanego zestawu jak w temacie w formacie mATX chce w miarę dobrą a małą budę :)

 

-Procesor: I5 6400 

-Płyta główna: Msi B150 Mortar z dołączonym Ramem, promocja urodzinowa Msi 

-Ram: 2x4gb 

-Grafika: czekamy na RX480 no chyba że Nvidia coś wypuści 

-Obudowa: microATX za ok 250 zł podoba mi się Fractal Design 1500 rozważę też inne propozycje

-Zasilacz: XFX Core TS 550W

-Dysk: 1TB plus może jakiś tani a dobry SSD warte dołożenie

 

Cena za zestaw 2k zł z małym hakiem bez karty graficznej. 

Czekam na Wasze propozycje, doradzenie zestawu, preferowany sklep stacjonarny Komputronik.

Zakup dokonywany będzie w tym lub na początku przyszłego tygodnia, używany sprzęt nie wchodzi w grę, nie posiadam żadnych cześci.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny zestaw kwestia obudowy to tylko kwestia gustu tu Ci nie doradzę. Ze swojej strony dołożyłbym do procka z K i Z170 lekko podkręcił. Procki K nie tracą tyle na wartości. Dysk 1TB odradzam tylko Seagate ze względu na ich awaryjność. Na kartę RX480 warto poczekać. Zastanowiłbym bym się jeszcze nad napędem Blue-ray jeśli interesują Cie filmy.

Edytowane przez Spider22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że nigdy nie kręciłem i nie potrafię tego robić więc dlatego procek non-k a z k to już wyższe koszta zwłaszcza płyta i chłodzenie. A pro po jak nie myślę kręcić jest sens brać płytę z serii B150, tutaj akurat MSI daje mysz, podkładkę i pluszaka gratis, czyli dodatkowe gratisy czy zejść może do najzwyklejszej H110 ?

Edytowane przez Hulito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ok, tylko nie brałbym HDD, weź lepiej SSD 512 w używce. HDD nie jest Ci potrzebne. Kombinuj z dyskami mSSD do płyty albo SSD 120+256. Dysk hdd jedynie na przysłowiowe filmy. Ceny dysków SSD spadają i ogólnie jak tak strasznie byś potrzebował miejsca (to zależy od ściągacza) zawsze kiedyś możesz dokupić. Do gier obowiązkowo SSD. Rozważ to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki chyba właśnie zamiast B150M wezmę sobie H110M a kase dołożę do SSD, rozważałem taką opcje 500 Gb SSD zamiast HDD zwłaszcza że mam przenośne 2TB HDD :) Zakup będzie przeprowadzony w przyszłym tygodniu :D a jakiś polecany monitor do tego zestawu IPS lub VA i jego pochodne najlepiej 24" i full HD powinno mi starczyć cenowo poniżej 1k zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie złożyłem taki zestaw, który będzie zamawiany w przyszłym tygodniu do tego dojdzie SSD jakieś 128-240GB 

https://zapodaj.net/9631259214fb3.jpg.html

 

Myślę teraz nad monitorem, zastanawiam się nad lg24gm77 ale obawiam się minusów typu matrycy TN czyli kąty, też biorę pod uwagę też IPS też może jakieś LG lub od iiyamy coś np ten model

http://www.komputronik.pl/product/271558/Elektronika/Peryferia_PC/iiyama_ProLite_XU2590HS_B1.html

jest też wersja 24", zastosowanie monitora czysto amatorskie do domowego użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...