Skocz do zawartości
bahus

Komputer do VR...

Rekomendowane odpowiedzi

No to pora na małą rozprawkę ... jak ktoś chętny do czytania i konstruktywnej krytyki to zapraszam jeśli nie parę pięter niżej zaznaczę finalny cel rozprawki ...

 

HISTORIA :

Bo każda historia ma swój początek... Może zacznijmy od mojej skromnej osoby ... z komputerami mam do czynienia od konsoli w wieku smarkatym na której był PONG :zonk:  później smarkata przerwa żeby zacząć ponownie więc dalej był ... ZX Spectrum z magnetofonem Wilga :zonk: i jakimś sowieckim telewizorem ... C64 ze stacją 5.25 , Amiga 500 , 486DX2 66 , a później lawinowo Celeron A 333Mhz , Tualtantin 1,2Ghz i komputery na poważnie czyli P4 3.06HT, C2D E8400, i5 3570... ale nie ma być o mnie tylko o sprzęcie choć każdy z tych kawałków krzemu to kawał również mojej historii ...Wreszcie przyszedł czas popełnić kolejny zakup... Zazwyczaj nie kupuję tego co mi wpadnie w oko tylko staram się złożyć zestaw do jakiegoś celu ... tak też było z poprzednim kilku letnim już i5... niestety muszę od tego zacząć ... więc... historię zestawu do 3D czas zacząć

 

Pewnego dnia postanowiłem złożyć komputer do grania w gry 3D. Pierwsze co musiałem więc zrobić to postawić na którąś z technologii pasywną AMD HD3D lub aktywną od NVidii. O ile ta pierwsza była pozbawiona wielu wad o tyle w przypadku 3D Vision byłbym skazany na okulary od zielonych ... do tego takie które trzeba było ładować .. więc wybrałem czerwonych. Na ówczesne czasy karty graficzne AMD były na prawdę mocną pozycją i cel miałem już zakreślony...

Pierwsze co powinienem zrobić to kupić odpowiedni monitor. Po przekopaniu internetu zakupiłem LGDM2752PZ, świetny 27 calowy monitorek z wbudowanym TV, pilotem, na matrycy IPS, z technologią AMD HD3D ... jednym słowem myślałem że dożywotni. Czas później to zweryfikował... Kolejnym elementem była karta graficzna. Długo nie było mnie stać na wymarzoną 7970 ale pewnej nocy z niedzieli na poniedziałek tak koło 1.00 mój ulubieny sklep rzucił dosłownie 3 wersje OEMowe o 400zł tańsze !!! ... wówczas karta kosztowała około 1700zł a ja nabyłem ją bez pudełka za około 1300 ... byłem zachwycony. Moim wybrańcem był Asus Radeon 7970DCU II który jest ze mną jak na razie do dziś i świetnie się spisuje.

Dalej pozostało na rozsądną platformę na której mógłbym to posadzić. Z wcześniejszego zestawu został mi świetny swego czasu zasilacz Tagan 800W, obudowa Zalman GS1000 (Piano Black+Hot Swap), dysk talerzowy 500Gb Seagate / 2Tb WD Green, dźwiękówka Sound Blaster Z Bulk i kilka pomniejszych pierdół .. 

Po przebraniu wszystkich za i przeciw pożegnałem mojego wysłużonego C2D E8400 i przywitałem się z ....

Core i5 3570;chłodzenie Spire CoolGate 10; Asus P8Z77-V LX2;2x8GB A Data 1600Mhz Gaming... finalnie do tego zestawu dołożyłem jeszcze SSD Plextor P5Pro 128GB...

Był to świetny zestaw... wrażenie głębi i przyjemność z gry w 3D było przecudowne .. począwszy od battlefielda czy Call of Duty po sieci, poprzez wszelkiego rodzaju batmany, skyrimy czy inne diablosy ... były to świetne lata dobrej rozrywki w wolnym czasie..

 

Ale przyszedł taki moment że pewnych rzeczy zaczęło brakować i postanowiłem pochylić się po raz kolejny nad staruszkiem PC...

Pierwsze zapędy były podobne,ponownie komputer do grania w 3D ... tym razem postanowiłem dać szansę konkurencji, tym bardziej że kierowały mną trochę inne przesłanki już na samym początku... LGDM2752PZ był świetnym monitorem ale jestem szczególnie wrażliwy na wszelkiego rodzaju smużenia i gry takie jak np. batman bardzo często pozostawiały mi na tym polu duży niedosyt... Postanowiłem jak zwykle zacząć od dobrego monitora ... biorąc wszelkie za i przeciw finalnie w październiku 2015 roku padło na Benq XL2720Z. Świetny monitor 144Hz przeznaczony dla graczy zawierający w sobie między innymi technologię NVidia 3D Vision...Dodatkowo przemawiał za nim fakt że grałem wówczas dość często w battlefielda 4 z ekipą 30+ i na tym polu doskonale się spisał .... Mimo świetnych parametrów pracy mam mu finalnie kilka rzeczy do zarzucenia... Po pierwsze nie potrafi się normalnie wygasić ... po wygaszeniu ekranu przez system (kiedy nie używam komputera ale jest włączony) monitor przez około 10 minut wygasza ekran tak że wyłącza podświetlanie matrycy a następnie włącza na chwilę jej podświetlanie wyświetla (nie znaleziono sygnału i znów wygasza) od tego momentu już co około minutę powtarza tę czynność aż do wybudzenia przez system. Nie jest to zależne od systemu bo na W7 i W10 miałem to samo, monitor podłączony przez Display Port. Sprawdziłem wersję biosu monitora i jest najnowsza v4... więc v1 też nie ponosi za to odpowiedzialności. Kolejna sprawa to tragiczne kąty matrycy. Złapałem się ostatnio na tym że monitor albo pochylam albo obniżam tak aby górna ramka była mniej więcej pod kątem 90 stopni względem linii wzroku a moim skromnym zdaniem powinien być to środek ekranu... bo ... delikatnie mówiąc grając w wiedźmina 3 1/3 górnej części ekranu jeśli są ciemniejsze sceny zlewa mi się zwyczajnie w czerń ... jest to na prawdę męczące ... nie raz zachodzę jeszcze do córy do pokoju i podziwiam piękne kolory zostawionego dla niej LG na IPS... ale do brzegu...

 

Po monitorze i dość owocnej finansowo wiośnie postanowiłem upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, zmienić komputer w całości dążąc dalej do mojego 3D Vision a jednocześnie swojego staruszka zostawić dla córki która do tej pory walczyła w simsach na jakimś starym Atlonie ...

Tak też zrobiłem ...

Modyfikację zestawu zacząłem wcześniej monitorem ale cel pozostał, przy czym rozsądek i zapędy zielonych kazały mi wstrzymać się co najmniej do momentu wydania rodziny Pascala ... pozostało zmienić podstawę ... długo lawirowałem pomiędzy i7 6700 bez K i chłodzeniem z 350zł żeby finalnie kupić połowę tańszy radiator lecz nowej konstrukcji a postawić go na lepszym procku.... nie zawiodłem się ... jak wcześniej wiele sprzętu zostało z poprzedniego piecyka...

FINALNA BAZA POD SPRZĘT NA CHWILĘ OBECNĄ:

 

 

FAZA 1 >> ZAKOŃCZONA << cel : zmiana podstawowej jednostki bazowej oraz zasilania (chciałem poprzedni zestaw zachować dla córy w całości .. )

Zalman GS1000 ; Corsair RM850 ; Corei7 6700K ; chłodzenie Cryorig H5 Universal ; płyta Asus Z170-P ; 2x8Gb HyperX 3Ghz ..

 

(średnio 1 zakup co 1-2 tygodnie z listy poniżej wszystko zależy od napływu gotówki)

FAZA 2 >> NA UKOŃCZENIU << cel : zmiana osprzętu zwiększająca wydajność oraz zmiana GPU i przystosowanie do 3D...

- Zmiana napędu systemowego SSD Plextor M5Pro 560/500 na M2 2210/995 (testy przeprowadzone u mnie) << wykonana

- Zakup napędu SSD dużej pojemności na na co ważniejsze produkcje ... wydaje mi się że wystarczy :
  Patriot Blast 2,5" 480GB SATA III 512MB 560/540MB/s << gromadzenie funduszy

- Zakup NVidia 3D Vision 2 z nadajnikiem IR <<gromadzenie funduszy

Z uwagi na posiadanie 6 zewnętrznych 3,5 calowych dysków twardych na USB muszę zmierzyć się i z tym problemem aby uwolnić 5 portów USB... więc kolejna sprawa to...

- 8 dyskowa kieszeń Fantec QB-X8US3-6Ge na USB 3.0 w cenie około 1 tys. << gromadzenie funduszy

- Karta graficzna z rodziny Pascal << fundusze zabezpieczone z dużą nadwyżką ...  oczekujemy w miarę możliwości na 1080 lub 1080Ti

 

FAZA 3>> Ta doszła w momencie w którym stwierdziłem że da się to zrobić w pieniądzach które odłożyłem...

Oculus Rift CV1 << środki pozostałe po zakupie 1080Ti lub 1080 przesunąć na Oculusa lub ewentualnie dozbierać brakujące... wybór padł na niego bo to czego chciałbym

i wisienka na torcie czyli pozostaje uzupełnić zestaw o dobrego DAC'a i słuchawki AKG K550 oraz pamięć o kolejne 2x8GB 3Ghz HyperX...

Na koniec po całej zabawie o ile oculus dobrze się sprawdzi zmiana monitora na IPS 144Hz...

 

Finalna maszyna ma wyglądać tak ... niektóre elementy pozostają ze starego zestawu więc to te których nie wymieniłem ...

 

Monitor: z NVidia 3D Vision 144Hz (obecnie) Benq XL2720Z

 

Obudowa:Zalman GS1000 ; Corsair RM850 ; Core i7 6700K ; Cryorig H5 Universal; Asus Z170-P ; 4x8GB HyperX 3Ghz ; M2: Samsung 950 PRO (system i użytki nie wymagające częstej wymiany plików) ; SSD Patriot Blast 2,5" 480GB ; HDD 7200rpm 500Gb Seagate Barracuda (na wszelkie pliki wymiany systemu oraz do przeglądarek internetowych bo te dużo śmieci ciągną) ; HDD 2TB WD Caviar Green (miejsce na gry których mam obecnie zainstalowanych kilkadziesiąt) ; Asus Strix GTX 1080Ti (czekamy) ; Sound Blaster Z Bulk (posiadane); 2 x Karty USB na PCI (posiadane); Zalman MFC3 (posiadane) kontrolujący 3 wentylatory wyciągowe 2 górne po 700rpm i tylny na 1000rpm (jest cisza) ... ; Fantec QB-X8US3-6Ge z dodatkowymi 2 dyskami bo moja szóstka już ma go nie wiele ; zestaw NVidia 3D Vision ; Oculus Rift CV1 ; ewentualnie panel wyprowadzający HDMI do VR na przód...

 

nie ma sensu opisywać reszty sprzętu który posiadam bo mógłbym się rozpisać :> a nie jest on aż tak istotny ...

Na koniec dodam że moim najwyższym celem będzie siąść przy Saiteku X52Pro (posiadany) odpalić Digital Combat Simulator, zasiąść za sterami A10 (w nim tego się nie da ale...) lub F15 i wzbić się w stratosferę a następnie podziwiać... i jeszcze raz podziwiać ... i czerpać przyjemność z samego lotu ... mam nadzieję że immersja i CV1 będą tego warte ... inaczej będzie kopa sprzętu do opchnięcia :wink2: ... 

 

Finalnie do czytających ... co sądzicie o takim podejściu i co ew. zmienilibyście w tym zestawieniu ... może powinienem inaczej podejść do zagadnienia ,,, czekam na wpisy ... mam nadzieję że nie ocenicie mnie zbyt surowo ... Jeszcze jedno, 6700K wziąłem ze względu na gry, nie mam zamiaru pobijać na nim rekordów prędkości w benchmarkach a i płyty do niego zacne więc padło na taki zestaw...

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH .... B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nawet trochę ciekawi mnie co jest w tym strumieniu świadomości na trzy ekrany, ale sam tego sprawdzał nie będę, poczekam może ktoś inny się skusi. :)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy się jak widać  jesteś na etapi gromadzenia funduszy i oczekiwania na sprzet 

bo jakos mało tego jeszcze w sklepach można dostać

 

zastanawi mnie jedno czy ta i7 da sobie radę

 

ps

zastanawia mnie skoro taki wypasny sprzet a wszystko zwalnia przez tą baracudę - nie stać cię na ssdeka w jej miejsce - po co się ograniczać  - i tylko nie mów że chronisz komórki

 

ps2

nie chciało mi się tego czytać - napisz kótko czego oczekujesz i na co cię stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy się jak widać  jesteś na etapi gromadzenia funduszy i oczekiwania na sprzet 

bo jakos mało tego jeszcze w sklepach można dostać

 

zastanawi mnie jedno czy ta i7 da sobie radę

 

ps

zastanawia mnie skoro taki wypasny sprzet a wszystko zwalnia przez tą baracudę - nie stać cię na ssdeka w jej miejsce - po co się ograniczać  - i tylko nie mów że chronisz komórki

 

ps2

nie chciało mi się tego czytać - napisz kótko czego oczekujesz i na co cię stać

 

Czemu przez barracudę ma zwalniać ?? Tak, chronię komórki a co złego w starych nawykach, co by nie pisać to na bank zyskam na tym podejściu na żywotności SSD mimo iż same dość dobrze się już bronią to oranie go zbędnymi plikami nie ma dla mnie sensu. Tylko systemowe pliki wymiany na tym seagate siedzą i programy co często wymieniają pliki czyli przeglądarki itp.. do tego jak coś zasysam z netu to właśnie na tą 500...  na systemie lata obecnie M2 250 i ma zajęte jedynie 30Gb jak na razie, następny w kolejce jest 480 SSD od Patriota ... podejrzewam że do czołówki do końca tygodnia dobije a jak nie to na bank na przyszły...

Co do i7 ... powiem szczerze że często zaglądam tutaj http://www.jaki-procesor.pl/ jak przejdziesz do zakładki wydajność jednordzeniowa to 6700K jest całkiem wysoko, DX12 powinien już wykorzystać poszczególne rdzenie jak należy więc mam nadzieję że uciągnie w nowych produkcjach a i same grafiki zostaną dobrze przez API wykorzystane, ma się to zmienić zupełnie więc nie mierzmy starą miarą nowego  ... do tego nie widzę powodów żeby odstawać za bardzo od mainstreamu... zawsze można popchnąć dalej...

Stać mnie na to żeby złożyć PC jakiego chcę ... stopniowo ale finalne osiągnięcie celu nie powinno być zbyt trudne ... jak wcześniej około 500-1000 zł na tydzień lub dwa ... zależy od napływu gotówki ... a ten nie jest jednostajny uzależniony od klientów...

To czego oczekuję to finalnie dobre VR i świetna zabawa na Digital Combat Simulator ... a przy okazji sprzęt który uciągnie przyszłe gry ...

Co do gromadzenia funduszy to prędzej oczekiwanie na sprzęt i ostrzenie podstawy nim siądzie na niej dobra grafa...  ja już z chęcią kupię 1080Ti lub dobrą Vegę tylko jeszcze ich nie ma ... a kupować 1080 nie zamierzam bo jest bardzo przestrzelony ... zarówno cenowo jak i jakościowo, nie tego oczekiwałem, więc to akurat nie zależy ode mnie.. w czasie oczekiwania na dobrą grafę i oculusa mogę poprawić to i tamto więc wymieniam SSD na M2 (już popełnione) czy pozbywam się dysków 3,5 cala zajmujących mi 6xUSB i wsadzam do jednej budy (to po Partiocie)... ale finalnie czekam na grafę pod VR i samo VR na które już fundusze kiszą się od miesiąca ... z zapasem i to sporym...

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określ konkretnie co potrzebujesz / wymagasz , ile masz kasy i ew. co już masz bo nawaliłeś tekstu jak głupi a można było całość zmieścić w kilkunastu linijkach .

 

Choćby historia twojej przygody z PC & Co - nas to niezbyt interesuje , liczą się konkrety , takie wywody to do odpowiednich tematów a nie tutaj .

 

Druga część tekstu z tymi całymi fazami też mogła by być krótsza i lepiej zredagowana .

 

Tą stronę to można potłuc o kant [gluteus maximus] .

 

Ze sprzętem i wymaganiami VR to na razie jedna wielka nie wiadoma - VR to narazie ciekawostka , może być niedopracowana - może się faktycznie okazać że I7 6700K nie będzie wyrabiał , narzut od samej gry + narzut od VR i jeszcze inne kwestie które będą obciążać CPU .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ... finalnie nie piszę aby pytać .. tylko ostrzę podstawę pod VR, liczę na jakieś rady jak się ukierunkować (np. ktoś może napisze że nadchodząca VEGA w VR ma być o niebo lepsza i warto skupić się na niej ... bo czemu nie? )... wówczas zaobserwuję dany produkt i na nim się skupię, trochę ludzi już w Polsce kupiło zestawy  VR i może maja swoje do wtrącenia w tym temacie ... co do historii .. oj czepiasz się szczegółów i nie pozwolisz się wywnętrzyć człowiekowi ... :wink2: ... może kogoś to zainteresuje bo miał podobną drogę i fajnie mu się poczyta ... ale mniejsza o to ...  liczę na jakieś rady, pomysły itp... zastanawia mnie to co powiedziałeś 6 rdzeni vs 4 ... w grach może różnica żadna a może minimalna przy czym gry obecnie nawet do końca nie potrafią wykorzystać 4 rdzeni... co miałoby do VR ?? Karta musi i tak swoją robotę odwalić więc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę ( max detale bez VR , 3D czy uber rozdziałek tudzież dodadkowych modyfikacji ) 4 rdzenie i to w I5 wystarczają spokojnie .

 

Obecne I7 K ( od Haswella zaczynając ) z racji sporo wyższego taktowania są trochę lepsze w grach niż I5 K .

 

Nie wiem jak będzie z VR , DX12 , superrozdziałką ( 5760x1080, 5760x1440 , 5K , 8K etc. ) czy modyfikacjami - może się okazać że wtedy 6 rdzeni się przyda .

 

Zobaczymy jak to wejdzie i na dobre się zadomowi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD to podstawa dzisiaj. Coraz częściej również do gier a nie tylko systemu. Po przez nieszczęsne Denuvo zwłaszcza. Proponuję na przyszłość pisać krótko i treściwie a nie pisać opowiadania i jakieś swoje przemyślenia. Nikogo to nie interesuje za bardzo.

 

Jak kogoś stać to można brac i7. Uważam że dzisiaj warto. Ogólnie rzecz biorąc VR i jego możliwości oraz wymagania będą znane jakiś czas po premierze.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem ... Z jednej strony widzicie config a z drugiej przy Waszych odpowiedziach zaczynam się gubić ...

Jeśli chodzi o SSD ... JUŻ SIEDZI i to nie SSD na SATA ale M2 jak wcześniej pisałem SAMSUNG 950Pro 250GB o prędkości  odczytu-2210MB/s zapisu 995MB/s na którym jest system a za chwilę większość programów użytkowych ... myślisz że za 3 lata będzie konieczność jego wymiany? Z jakiego powodu? W kombo z barracudą talerzową świetnie sobie radzi, nie widzę jakiś specjalnych spadków tym bardziej że piszę ... barracuda jest głównie na systemowe pliki wymiany oraz programy co zaciągają tony plików jednym sortem ... jak np. przeglądarki ... co tu jest nie tak  ??

Kontynuując, pisałem wcześniej że większy SSD na produkcje w które najczęściej gram za chwilę będę kupował i miał być 480 Patriot Blast ale finalnie wybrałem 512 Plextora którego odbieram jutro a w weekend sadzam na nim Wiedzmina 3, Battlefielda 4, DCS World i Division w pierwszym rzucie.... 2Tb Talerzówka WD Green została mi ze starych czasów i na niej trzymałem do tej pory większość tytułów...  Starego i5 zacząłem zmieniać od 28kwietnia 2016 ... chyba całkiem dobrze idzie jak na zwykłego Kowalskiego ...

 

Dalej w planach kieszeń 8 dyskowa jak wyżej ...

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technoliogia komputerowa idzie bardzo szybko do przodu - to co dziś jest topem za 2-3 lata może być już złomem , szczególnie jak będzie jakiś duży przełom .

 

Choć od strony praktycznej nie wygląda to tak źle  np. wydajość CPU - od kilku lat mamy niewielkie wzrosty wydajności i w efekcie taki I5 2xxx który miał premierę w 2011 roku niewiele odstaje od najnowszych I5 6xxx .

 

Co do SSD - akurat w przypadku gier uber transfery nie wiele dają , bardziej liczy się ogólna wydajność SSD - zresztą to nie transfery są siłą SSD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy różnica między i5 2500K takim 6700K jest niewielka. Rzekłbym że dość wyraźna. Piszę to jako osoba co przesiadła się z takiego procka i Fps poszły dość mocno w górę. Zależy też to od gry oczywiście. Ale fakt że procki mają dużą żywotność niż GPU. Osobiście bym poczekalni na całe to VR i potem składał pod to platformę.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Samsunga 951 i wiem, ze 250GB moze nie stykac za 2/3 lata.

 

Btw cos masz slaby zapis na tej 950.

Myślę że 250GB na system mi styknie na 3 lata ... jak pisałem SSD 512 Plextora już do mnie jedzie ...

950 to nie 951 ... taki ma zapis, ale odczyt ciut lepszy od 951...

https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-950-pro-256gb-pcie-3-0-mz-v5p256bw-797121/

Czy ja wiem czy różnica między i5 2500K takim 6700K jest niewielka. Rzekłbym że dość wyraźna. Piszę to jako osoba co przesiadła się z takiego procka i Fps poszły dość mocno w górę. Zależy też to od gry oczywiście. Ale fakt że procki mają dużą żywotność niż GPU. Osobiście bym poczekalni na całe to VR i potem składał pod to platformę.

Co do czekania ... musiałem już niestety zmienić platformę ... raz dla córy bo męczyła simsy na starym atlonie i lepiej było abym to ja zmienił swoją podstawę z i5 na i7 niż kupować kolejnego i5 plus jakąś kartę grafiki i resztę osprzętu ... dwa bo moja 7970 za chwilę przestanie spisywać się w sposób zadowalający w co nowszych tytułach... a szykuję się na Battlefield 1 który ma wymagać karty z DX12 ... wiem że niby mój miałby wsparcie w tym aspekcie ale obecna generacja kart jest już dużo szybsza więc pora się przesiąść a wysłużonego Radosława zostawić córce ...

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic .. muszę niestety zdublować posta bo mam zagadkę ....

Od początku nastawiłem się na Oculus Rifta CV1 uważając że HTC Vive jest zbyt drogi a do tego potrzeba do niego sporo miejsca ... moim docelowym tytułem ma być DCS World kupiony zresztą na Steamie ... dzisiaj poczytałem o wojnie pomiędzy Oculus Rift z OCULUS HOME oraz HTC Vive i Valve z platformą Steam.. okazuje się że Oculus zaczyna wypuszczać patche jedynie w ramach własnej platformy i wspierać Oculus Home gdzie można będzie kupić gry tak jak na steam'ie, w tym przypadku zapowiada się zerowe wsparcie użytkowników oculusa ze strony jego producenta na steamie (patche, łatki) ponieważ Palmer z Facebookiem nie ma zamiaru współpracować z platformą inną od własnej, z drugiej zaś strony Valve wspiera oba produkty i zapewnia w miarę możliwości ich obsługę ... pytanie jak długo ?? Nieźle wkurzyłbym się kupując oculusa a następnie przez niedogadanie się obu firm gdyby zabrano mi możliwość gry na DCS'ie ...

 

W HTC Vive martwi mnie jeszcze jedno, nie wiem jak sprzęt radzi sobie z rozgrywką na siedząco, ponoć jest wybór formy rozgrywki ale jak ma się to finalnie ?? Dlatego celowałem w Oculusa... ale z tego co widzę czas poważnie przemyśleć zakup HTC Vive bo steam jest dużo bardziej rozbudowaną platformą na której mam już kilkadziesiąt tytułów .... tylko jak wcześniej ... co z grą na siedząco ??

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja czekam na VR od sony.

Na PC będzie wojna pomiędzy różnymi rozwiązaniami, do tego miałkie tytuły lub brak kompatybilności.

Sony dopieści to w ramach jednej platformy i już zapowiadają dobre tytuły które mnie przekonują.

Na PC gdy śledzę temat wygląda to że zostają dwie gry+dema i filmiki.

 

Jedyne wątpliwości co do Sony VR to kwestie techniczne...jak to wyjdzie w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem osobiście zrobić użytek z tego co kupiłem ... a że świetnie grało mi się w AMD HD3D to chciałem kontynuować temat... Próbowałem plastikowego klona gogli samung gear VR i to na galaxy S4 który ma ekran 1920x1080 ... niby już coś jest ale to nie to ... zacząłem szukać head trackerów do grania i finalnie doszedłem do wniosku że lepiej kupić gotowy zestaw niż się bawić ... Chyba jednak zacznę od Oculusa ... po primo bo początkowo sterowniki do 3D dla niego dostarczała ta sama firma co do AMD HD3D czyli Tridef... świetne sterowniki do wielu sprzętów 3D.... pozwalały w przypadku braku profilu do danego tytułu zastosować tryb defaultowy (generic) i poustawiać sobie wszystko na piechotę ... po czym zapisać profil... po drugie i tak chcę grać na siedząco a przyjrzałem się Vive i finalnie większość ludzi którzy siedzą korzystają z czytników laserowych do określania położenia które są dostarczane ... w większości przypadków muszą znajdować się od nich daleko ... oculus z odległości ręki nawet częściowo zasłonięty dobrze odczytuje ruchy głowy ... no i jest tańszy, lepiej sparzyć się taniej niż wywalić prawie dwu krotnie więcej za bliźniaczy sprzęt...

 

Monitor może na przyszły rok ... ale już nie dam się zapędzić w matrycę TN... owszem 144/165Hz co najmniej 27 cali ale IPS...

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...