Skocz do zawartości
john_doe

7850 nie jest wykrywany przez menadżera urządzeń win 7 64 - brak możliwości zainstalowania sterowników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Myślałem że ogarniam trochę sprawy PC ale obecnie sytuacja położyła mnie na łopatki.

Grałem sobie nie w WOT-a, wysypała się grafika, twardy resecik. Po odpaleniu ponownie systemu brak sterowników do Radeona. Podobną sytuację już przerabiałem kilka razy (win7 miał od reinstalki ze 4 lata chyba), wystarczyło w trybie awaryjnym usunąć pozostałości po sterach,naprawić ew błędy na hdd i zainstalować na nowo.

 

Niestety teraz sytuacja jest gorsza. W menadżerze urządzeń nie wykrywa mi grafiki, nie ma akceleracji 3d, pulpit i wszystko inne działa normalnie w 1920x1080 na VGASAVE gdzie nie mogę nic zmienić, nawet sterownika.

 

Aida 64 w zakładce Karta wideo i procesor graficzny prawidłowo rozpoznaje AMD Radeon HD 7850 (Pitcairn).

 

Pomyślałem że w sumie to pora postawić windowsa na nowo, do tego mały upgrade w postaci dysku SSD. Niestety mimo dwóch kolejnych prób instalacji systemu nic się nie zmienia. Dalej 2d leci normalnie na vgasave, dalej sterowniki catalyst czy crimson nie widzą karty graficznej i dalej nie ma jej w menadżerze urządzeń.

 

System stawiałem już nie raz, znam kolejność instalacji. Pomiędzy którymś restartem była widoczna 7850 ale po uruchomnieniu systemu już nie.

 

System win 7 64 z sp1 i wszystkimi aktualizacjami.

System stawiany z sprawdzonego nośnika, na nowy dysk, dwukrotnie.

Stery do mobassa zassane z stronki gigabyte.

Stery grafy różne testowane, instalacja się kończy błędem (z 2% skacze do 100%) albo nie startuje bo narzędzie nie wykrywa sprzętu.

Czyszczone złącze PEG i karta.

Odinstalowanie vgasave nic nie daje, po starcie systemu w trybie normalnym czy awaryjnym samo się instaluje.

W menadżerze nic nie daje wyszukanie nowego sprzętu.

Dxdiag też nic nie widzi.

Oczywiście wtyczka zasilania podłączona, clear cmos mobasa był.

W biosie z opcji grafiki jest tylko kolejność PCI/PEG, ustawione właściwie i grafy zintegrowanej brak.

 

Tylko Aida widzi procesor graficzny.

 

2d jest super ale lubię czasem pogiercować :/

 

Chwilowo nie mam od kogo pożyczyć grafy czy mobo do fizycznego sprawdzenia.

 

Ma ktoś jakieś pomysły?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sam sterownik do grafy manualnie.

Bodajże, we właściwościach (karty VGA) wybierz"

"aktualizuj sterownik" -->

"wybierz sterownik do zainstalowania ręcznie"

i tam wybierz 

"przeglądaj mój komputer w celu..."

nastepnie

"Pozwól mi wybrać sterownik...", a tam kliknij z dysku.

Standardowo AMD rozpakowuje stery do c:\AMD\*****

Same sterowniki do wybrania znajdziesz :

C:\AMD\***\Packages\Drivers\Display

 

Zainstaluje się napewno, pytanie tylko czy będzie działać :D

Spróbować warto.

 

Spotkałem się kiedyś z wadliwą 7970... która instalowała się tylko ręcznie ....

Edytowane przez powerfulpk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jednym "profesjonalnym" piekarniku oraz 3 akcjach z opalarką/suszarką wracam do punktu wyjścia ...

W zasadzie to gram tylko w WOT-a lub jakieś starocie pokroju FarCry 3/4. Rozdziałka FHD.

Wiem że rynek nowych kart wygląda słabo ale byłem w szoku jak zobaczyłem ceny takich gf660 2GB, licytacje kończą się często po 320 i więcej PLN 🤯

Rozważam zmianę leciwej platformy z s775 w najbliższym czasie i może warto kupić coś co będzie grafiką "pomostową" pomiędzy obecnym 7850 działającym tylko w trybie awaryjnym a powrotem względnej normalności na rynku.

Polecicie coś używanego z pułapu 600-800?

A może jakaś integra intelowska? Chociaż planowałem raczej ryżego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze na win10 sporbuj, bez instalacji sterow powinno 3d dzialac, bo win 10 ma je wbudowane (przynajmniej moja 1080 ti nawet bez instalacji sterow dzialala)

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do GPU - zależy na jakich detalach i przy jakiej ilości fps , chcesz grać .

Wot @ low to odpali nawet integra od Intela , integry z APU AMD sporo lepsze ale znowu masz albo słabsze CPU ( serie 2xxx / 3xxx )  albo drogie i średnio dostępne ( seria 4xxx ) .

Zmiana platformy wręcz zalecana , S775 nawet z wykręconym C2Q / Xeonem S771 to już zabytek .

Za 600-800 zł to można wyrwać I5 + płyta i ram , szedł bym w tym kierunku a potem poszukał jakieś grafy .

Twój HD7850 chyba odszedł do krainy wiecznych marków patrząc po twoim drugim poście .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu tematu doszedłem do wniosku że i5 na martwym gnieździe to nie za bardzo rozwojowy temat.

Udało się trafić używanego, kompletnego ryża7 3800x na B550 za 2500PLN, niestety z gtx1050. Tak więc temat zakończony, czekam na normalne ceny i dostępność grafik.

Tak z ciekawości sprawdziłem, radeon 7850 żyje (a raczej dogorywa :p). Kolejny raz go rozebrałem, potraktowałem suszarką do włosów po rdzeniu, wymieniłem pastę i działa. Tylko już mu nie ufam że się znowu nie wysra w kluczowym momencie rozrywki. Z dwojga cieniasów to gtx 1050 2GB chyba ciut wydajniejszy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 kart to brał bym GTX , nowszy i nieco szybszy a do tego mniej prądożerny i problematyczny .

Jeszcze jak HD7850 był by sprawny a problem leżał po stronie UEFi to można się zastanowić , jak HD7850 dogorywa to nawet nie ma co się zastanawiać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...