Skocz do zawartości
Varessen

Obudowa Silent Base 800 i wentylatory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zakupiłem obudowę Silent Base 800, niestety poza standardowymi wiatrakami, 2x przód 140mm i 1x tył 120mm oraz chłodzenia Dark Rock 3 zamontowałem 2 wentylatory z starej obudowy, a dokładniej SilentiumPC Zephyr 120mm. Jeden z nich zamontowany jest na dole (wciąganie powietrza) oraz jeden na górze jako wiatrak wyciągający ciepłe powietrze. Niestety komputer nie chodzi tak cicho jak tego oczekiwałem. Fakt, temperatury spadły, wygląd o niebo lepszy, ale cisza... chodziło mi bardziej o ciszę ;p I teraz mam trzy pytania:

1. Chciałbym wymienić te dwa wiatraki na Silent Wings 2, z tym, że ten z tylu obudowy dałbym na dół, bo to Pure Wings 2, który jest głośniejszy a na spodzie obudowy nie powinno być go słychać. Natomiast te dwa zakupione zamontowałbym na górze obudowy lub druga opcja jeden z tylu, drugi na chłodzeniu (AM3+, wieć Dark Rock 3 jest obrócony wywiewem w strony góry, nie an tył). Sądzicie, że to pomoże? (Sądzę, że najgłośniej chodzi ten na górze SilentiumPC oraz z tyłu Pure Wings 2)

2. Na płycie głównej mam kilka miejsc na podłączenie wentylatorów (970 Extreme3 ASRocka). Dodatkowo posiadam rozgałęźnik 3-pin 5v BitFenixa na dodatkowe 3 wentylatory. Pytanie, jak podłączyć poszczególne wentylatory aby połączyć wydajność z kulturą pracy (uwzględniając nowe wentylatory), ponieważ nie znam się w tej kwestii :P

3. Jeżeli jest coś o lepszej kulturze pracy od Silent Wingsów, proszę o propozycję :)

Bardzo proszę Was o radę w tej sprawie. Pozdrawiam!

Edytowane przez Varessen

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta