Skocz do zawartości
Pattrick394

Czarny ekran pojawia się na sekundę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio mam dziwny problem, tak naprawdę sam nie wiem z czym. Co jakiś czas pojawia mi się czarny ekran (tak jakbym wyłączył monitor i wciągu niecałej sekundy włączył go z powrotem) za każdym razem temu dziwnemu "zjawisku" towarzyszy windows'owy dźwięk odłączonego sprzętu (jak na przykład wyciągniemy pendriva z komputera) ten problem pojawia się w nieregularnych odstępach czasu - nieraz powtarza się co chwila, a są dni ,że mam z tym spokój. Ktoś ma jakiś pomysł co może być nie tak?

 

Specyfikacja komputera:

 

OS: Windows 10 Pro 64bit

grafika: EVGA GTX 970 FTW

proc: i7 4790k

zasilacz: Cooler Master G550M

monitor: iiyama ProLite E2001WSV

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakiś pomysł co może być nie tak?

Tak, mam. Wymień kabel pomiędzy sygnałowy pomiędzy kompem a monitorem. U mnie pomogło. Ten sam kabel daje radę na całkiem dziwacznych konfiguracjach, jak też działał prawidłowo w poprzednim kompie. Magia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, i w moim przypadku okazało się, że trzeba wymienić oprogramowanie monitora (pierwsza seria Eizo FG2421). Alstor robił to na gwarancji oczywiście.

 

Jeśli nie pomoże rada Klausa, to daj komuś monitor do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie ,że wpadłem, tylko nic takiego się nie wyświetla. 

No ale jak słyszysz dźwięk odłączanego/podłączanego sprzętu to w zdarzeniach systemowych musi być jakiś ślad. Poszukaj dokładnie zaraz po zdarzeniu czy coś się nie zapisało.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...