Skocz do zawartości
dzikero320

[2000zł] upgrade + cicho + perspektywicznie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

witam na forum,

 

 

 

 

chciałbym odświeżyć swoją konfigurację za ok. 2000zł. Obecnie nie gram w nowe tytuły (gram w LOL, DOTA2, CS:GO), ale chciałbym w niedługiej przyszłości, wiec chciałbym skupić się na zestawie z zintegrowaną GPU (kartę graficzna dokupię później).

 

Chciałbym, żeby komputer miał dobre możliwości rozbudowy, był niezawodny i przede wszystkim cichy. Wkurzają mnie już dźwięki boxowego wiatraczka i innych podzespołów. Czytając forum mniej więcej wiem co powinienem wybrać, aczkolwiek nie potrafię zgodnie z kryteriami" cicho i do rozbudowy.

 

Co polecicie?

 

Moja obecna konfiguracja to

 

I5 2500k

Asrock P67 Pro3

GTX 560Ti

Chcieftec GPA-500S8 500W

HyperX DDR3 4GB 

SSD Crucial M4 128GB

HDD Segate 2TB 7200rpm

 

 

z góry dzięki!

Edytowane przez dzikero320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takich gier 2500k to nadal mocna jednostka, dlaczego chcesz ja zmieniac?

 

jak duza masz obecnie obudowe? zainwestuj w dobre chlodzenie do CPU na poczatek i zaoszczedzisz kupe kasy. 

 

drugi wydatek to ew. obudowa z wyciszeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jestem posiadaczem 2500k i juz kilka razy przymierzalem sie do zmiany na coś nowszego... ze względów finansowych zrezgynowałem na razie(wzrost wydajnosci w mojej ocenie jest nieadekwantny do poniesionych kosztów)

 

procka spokojnie powinienes wykrecic na 4.5Ghz, dokup sobie chlodzenie(ja mam rajinteed ereboss, ale nie polecam) - celowałbym w Macho. za niedlugi czas dokupisz karte grafiki i bedziesz mogl grac w wysokich detalach praktycznie we wszystkie nowe tytuły. 

 

na tym co masz spokojnie grasz 2-3 miechy w CS:GO, a po wakacjach kupujesz GTX1070(obecnie cena jest bardzo wysoka, kurs złotówki i podatek od nowości robi swoje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka faktycznie nie ma sensu zmieniać , jak ma dobrą sztukę to powinna zrobić nawet te 5+ Ghz - były 2500K co tak się kręciły .

 

Na razie zmień chłodzenie ( jak masz boxa ) i kręć , możesz też dołożyć ram - 4GB to trochę mało na obecne czasy .

 

Za jakiś czas kupić GTX1070 lub Rx 480 albo innego Polarisa .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...