Skocz do zawartości
Skowri

Głośniki 2.0 + karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że mój sonos system został w salonie, szukam nowych głośników 2.0 i jakiejś karty dźwiękowej która nie będzie ich ograniczać. Pokój ok. 20m2. Głośniki do muzyki/gier/filmów, w tej kolejności. W oko wpadły mi:

1. Microlab Solo 6C/7C (choć wydaje mi się, że 7c już będą za duże, najlepiej jak kolumny mógłbym postawić na biurku 160x80cm)

2. Edifier R1700BT

3. Edifier R2730DB

Które z tych wymienionych były by dla mnie najlepszym wyborem. A może pojawiło się na rynku coś lepszego w tej cenie. Nie jestem audiofilem, ale nie chce kupić byle szrotu. Powiedzmy, że górną granicą jest cena R2730DB. Co do karty dźwiękowej, to chciałbym przeznaczyć na nią max. 100eu. Może z tych dałoby się coś wybrać: http://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/3092.html

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam

Edytowane przez Skowri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbezpieczniejszym wyborem, są pomierzone, sprawdzone Edifier R2600. Widziałem pomiary droższego 27xx i te droższe wypadały gorzej (gorsza równomierność pasma, a zejście chyba nawet nie lepsze, pomimo dużo większych gabarytów).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP. Nikt nie pomoże w wyborze? Może ktoś posiada akurat jeden z tych modeli i mógłby parę słów o nich powiedzieć?

Na pc słucha się w tak lipnej jakości więc u mnie sennheisery i dodatkowa karta SRS a do uciechy dla uszu spiewa zestaw Linn no nie znam się więc nie pomogę.

 

 

SMDHoMIeS™

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem Edifier R2600 i musiałem oddać, szum własny gwizdków kompletnie nie do zaakceptowania. Zapewne kwestia egzemplarza ale widziałem też narzekanie na to w jakiejś recenzji tych kolumn i ogólnie zraziłem się. Nie wiem jak obecne Solo 6C mają się do pierwszej wersji ale tą właśnie miałem i były git - tylko odległość od ściany trzeba zachować bo inaczej potrafią dudnić.

Nie lepiej zamiast karty kupić jakiś mini dac i użyć wyjścia cyfrowego z integry?

 

PS Edifier R1700 mam obecnie, daruj sobie. W porównaniu do Solo 6C płaskie brzmienie, sceny prawie brak.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedzi.

Kuzyn powiedział, że może mi sprezentować kartę Creative Labs SB0880 PCI Express Sound Blaster X-Fi Titanium, jako że siedzi u niego w starym kompie nawet nie podłączona, zdaję sobie sprawę, że nie jest to już najnowszy model, ale czy warto go w ogóle jeszcze montować ją do kompa? Ew. coś innego do 100eu? Co do głośników to zastanawiam się już tylko między R2600, a R2730DB. Różnica w cenie w sumie niewielka, ale czy warto dopłacać do tych droższych, naczytałem się że w R2600 bass jest mocniejszy, a nie będę ukrywał że na nim mi też trochę zależy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników to zastanawiam się już tylko między R2600, a R2730DB. Różnica w cenie w sumie niewielka, ale czy warto dopłacać do tych droższych, naczytałem się że w R2600 bass jest mocniejszy, a nie będę ukrywał że na nim mi też trochę zależy :P

 

Wiesz, z tym basem to się zbytnio nie rozpędzaj, to nie sub, czy zacnych rozmiarów membrana ... ale myślę, że będziesz z zestawu stereo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem Edifier R2600 i musiałem oddać, szum własny gwizdków kompletnie nie do zaakceptowania. Zapewne kwestia egzemplarza ale widziałem też narzekanie na to w jakiejś recenzji tych kolumn i ogólnie zraziłem się. Nie wiem jak obecne Solo 6C mają się do pierwszej wersji ale tą właśnie miałem i były git - tylko odległość od ściany trzeba zachować bo inaczej potrafią dudnić.

 

PS Edifier R1700 mam obecnie, daruj sobie. W porównaniu do Solo 6C płaskie brzmienie, sceny prawie brak.

 

Czy w R1700 też były spore szumy własne? (jak wypadały w porównaniu do R2600/solo 6)

Czy przez płaskość brzmienia, rozumiesz brak przestrzenności?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w R1700 też były spore szumy własne? (jak wypadały w porównaniu do R2600/solo 6)

Czy przez płaskość brzmienia, rozumiesz brak przestrzenności?

Przepraszam muszę sprostować, mam R1600TIII

Ale dużej różnicy między nimi nie będzie, wyglądają tak samo i nadal są to tylko 4 cale.

 

Szumów brak, trzeba ucho przyłożyć żeby wychwycić szelest.

 

Tak, brak przestrzenności. Dokładnie tego nie opiszę bo jestem laikiem, ale nawet jak się sporo podgłośni czy podkręci bas to jednak zawsze wyraźnie słychać, że muzyka dochodzi z kąta gdzie stoją. Solo 6C stały w tym samym miejscu i jakoś potrafiły ładnie wypełniać pokój (i R2600 również).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...