Jump to content
Sign in to follow this  
jasiek88

Herbata jaka najlepsza?

Recommended Posts

Ostatnio zacząłem pić herbatę. Dużo zielonej piłem ale chciałbym spróbować jakieś innej. Możecie coś polecić z własnego doświadczenia?

Jeśli masz dostęp do herbaciarni, czyli do prawdziwej liściastej herbaty, to mogę coś polecić z każdego koloru herbaty. Jeśli szukasz inspiracji to polecam kanał na Youtube czajnikowy.pl - prowadzi go właściciel herbaciarni z Zabrza, bardzo spoko koleś. https://www.youtube.com/user/mailpatpl

Ja od dłuższego czasu piję herbatę z czerwonokrzewu aka Rooibos .

Herbata ma specyficzny , miodowy posmak ( czysty roobios bez dodatków ) , choć występują też inne wersje - z cytryną czy z cynamonem i skórką pomarańczy .

Ja od dłuższego czasu piję herbatę z czerwonokrzewu aka Rooibos .

Herbata ma specyficzny , miodowy posmak ( czysty roobios bez dodatków ) , choć występują też inne wersje - z cytryną czy z cynamonem i skórką pomarańczy .

Rooibosa bardzo polecam, szczególnie zielony (bardzo zdrowy). Nie zawiera kofeiny i dobre relaksuje, więc dobry napój na wieczór.

Najlepszą jakościowo herbatę pamiętam, jakąś liściastą jak byłem w Niemcach, niestety nie wiem co to był za gatunek.

Natomiast dobra herbata na co dzień, w moim wykonaniu, to odpowiednia (proporcje) mieszanka odpowiedniej herbaty+dodatków. Np. Remsey Earl Grey (ta w niebieskim opakowaniu - zdjęcie niżej), krótko parzona (do uzyskania przyzwoicie nasyconego koloru wody), następnie subtelna ilość soku z cytryny (jednak na tyle by kolor się zmienił na żółty) i do tego łyżeczka miodu (tylko zwykłego, a nie jakiegoś gryczanego). Taki zestaw jest po prostu bardzo szeroko dostępny. Samej herbaty, lub herbaty z cukrem nie lubię/unikam (np. sama, choćby najlepsza herbata czarna, zostawia kożuch na kubku/zębach itd.) . Natomiast czarna herbata słodzona cukrem, to też nie to (tylko tyle, że kożuchów nie będzie)

Remsey+Earl+Grey.jpg

Edited by Kyle

Ja w robocie ładuje owocowe od Vitax. I generalnie tylko w robocie piję herbę gdy mam dosyć kawy :D

hehe, ja w pracy też piję tylko herbaty owocowe (nie będę się przecież bawił z miodkami, soczkami jak w domu ;) ). Kurcze jaką mam sklerozę, bo też w Biedronie są bardzo dobre owocówki, ale nazwy firmy nie pamiętam.

a piliście jakąś herbatę z Big Active? Znajoma w pracy taką właśnie kupiła i pije. Spróbowałem jednej (grejpfrutowa) i smak bardzo mi się spodobał.

Ostatnio z różnych herbat przerzuciłem się, prawie całkiem na herbatkę z pokrzywy.

a piliście jakąś herbatę z Big Active? Znajoma w pracy taką właśnie kupiła i pije. Spróbowałem jednej (grejpfrutowa) i smak bardzo mi się spodobał.

Osobiście piję Big Active zieloną z pigwą. Bardzo fajny smak i aromat ale podejrzewam że to dzięki chemii.

A jaka wode gotujecie? Prosto z kranu czy np z filtra?

Od ponad pół roku jadę na filtrowanych dzbankach zarówno w domu, jak i w pracy. Filtry z pewnością robią swoje, ponieważ dno czajnika cały czas jest bez osadu.

Zamiast herbaty, polecam zioła. Teraz jest okres, że można samemu zerwać na łące czy w lesie i mieć za darmo, w dodatku świeższe, zdrowsze i smaczniejsze niż wysuszone ze sklepu.

Pije ogromne ilosci herbaty, ale praktycznie codziennie musze zrobic sobie tez melise na moje skolatane nerwy :)