Skocz do zawartości
J0hnC0nn0r

Zestaw Komputerowy do zastosowań profesjonalnych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stworzyłem konfigurację komputera do zastosowań profesjonalnych. Komputer w głównej mierze będzie potrzebny do tworzenia trójwymiarowych modeli, wektoryzaji chmury punktów itp. Zestaw został stworzony w sklepie komputronik, ponieważ na chwilę obecną posiadali oni nowe procesory i7 pod lga 2011-3 oraz nowe karty graficzne gtx 1080. Niestety nie mam dość wystarczającej wiedzy aby stwierdzić czy taki zestaw się sprawdzi, dlatego prosiłbym forumowiczów o pomoc. Główne obawy jakie mam do zastosowanych komponentów to do zasilacza - czy jego moc jest wystarczająca i do zastosowanych pamięci ram. Czy taka konfiguracja wykorzysta te 3000 mhz? Kolejnym aspektem jest chłodzenie procesora. Nie wiem czy jest wystarczające (na stronie producenta jest napisane że jest kompatybilne). Czy lepsze może będzie chłodzenie wodne?? Jestem oczywiście otwarty na wszelkiego rodzaju sugestie bo być może mój zestaw jest przesadzony i można zastosować np tańsze a równie dobre komponenty.

 

W prezentowanym zestawie jest wybrana karta gtx 1080 od gigabyte aczkolwiek w pierwszej kolejności wybierałbym od MSI (nie jest dostępna w tym momencie w konfiguratorze)

 

Ewentualnie przesyłam link do zestawu także:

http://www.komputronik.pl/configuratorAdvanced/pl/userItems

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc :)

Komputronik_Zestaw_Komputerowy_Full_Opcja_2.pdf

Edytowane przez J0hnC0nn0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ładnie pojechał .

 

Po kiego płyta za prawie 1 900 zł do stacji roboczej .

 

Tutaj wstawił bym jakąś budżetówkę na X99 czy nawet najtańszą płytę a resztę kasy przeznaczył na co innego .

 

Np. Asrock X99 Extreme4/3.1 za 1 069 zł .

 

I7 6850K też w sumie zbędny , stary I7 5820K nie wiele słabszy a sporo tańszy - ~1 300 zł patrząc po cenach komputronika .

 

Inna kwestia to wymagana moc obliczeniowa - jak duże projekty chcesz / będziesz robił że bierzesz I7 6850K + GTX1080 + 32 GB ram ?

 

Buda i zasilacz to kompletny bezsens - buda to wystarczy zwykłe Enthoo albo co innego , zasilacz - do I7 + GTX1080 starczy dobre 550W , max. co bym dał to 650W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pięknie pojechali 

kilka pytań oczywiście soft wykorzystuje wspomaganie obliczeń przez karte graficzną?

i oczywiście wiele rdzeni w procku

 

i ten proc 6850 a 6800 w zasadzie róznia się tylko taktami i ceną a i tak trzeba zrobić oc więc tąńszy wystarczy [albo iść w więcej rdzeni]  

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekty na których działam zazwyczaj mają po 10 gb (tyle ma sama chmura) ale zdarzają się o wiele większe. Na obecnym sprzęcie czyli i7-4770 i gtx 770(2gb), 16 gb ramu, mam problemy z płynnością działania i to dość mocne. Co do pytania powyżej - jest jakiś program którym sprawdzę czy dany program wykorzystuje wszystkie rdzenie procesora i tak samo wykorzystuje kartę graficzna?

Tak jak mówiłem wcześniej być może przedstawiony zestaw jest kompletnie nie potrzebny, dlatego też napisałem, żeby doświadczeni forumowicze mogli mnie wyprowadzić z błędnych założeń :) prosiłbym w takim razie o korektę tego i dodania swojej specyfikacji która Waszym zdaniem byłaby wystarczająca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w opisie softu czy wspiera karty graficzne

bo coś mi się wydaje że ten gtx 1080 to niepotrzebny bedzie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopień użycia CPU możesz sprawdzić choćby w menadżerze zadań Win , zakłada wydajność i historia użycia procesora .

 

Jak dany soft używa wszystkich rdzenii CPU to wykres użycia będzie identyczny lub podobny .

 

Jak soft używa 1-2 rdzenii to wykres użycia będzie głównie widoczny na 1 lub 2 oknach ( gdzie każde okno to 1 rdzeń / wątek - u ciebie powinno być 8 okien ) .

 

To samo jeżeli chodzi o HT - o ile masz włączone ( zakładam że masz włączone ) .

 

A co do użycia GPU - możesz to sprawdzić choćby w MSI Afterburner , także sprawdzanie temperatur karty i obrotów wentylatorów też zda egzamin .

 

Inna opcja to wyłączyć / wyciągnąć GTX-a i sprawdzić działanie na procku + iGPU .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki budżetowy zestaw

[ ta grafa mnie zastanawia czy potrzebna]

 

1 Płyta główna ASRock X99 EXTREME4, X99, QuadDDR4-3000, SATA3, miniDisplayPort, GBLAN, ATX 904,62 zł 
2 Procesor Intel Core i7-5820K, 3.3GHz, 15MB, BOX (BX80648I75820K) 1719,01 zł 
3 Chłodzenie CPU Thermalright True Spirit 140 Power 201,00 zł 
4 Karta graficzna EVGA GeForce GTX 1080 Founders Edition 8GB GDDR5X VR Ready (08G-P4-6180-KR) 3599,00 zł 
5 Obudowa SilentiumPC Gladius X60 Pure Black (SPC095) 249,00 zł 
6 Zasilacz SilentiumPC Enduro FM1 Gold, 650W, Modular, Czarny (SPC119) 389,00 zł 
7 Dysk SSD Samsung 850 EVO 500GB SATA3 (MZ-75E500B/EU) 649,00 zł 
8 Napęd Asus BW-16D1HT/BLK/G Wewnętrzny PC 339,00 zł  [hmmmmmmmmmm potrzebny???]
9 System operacyjny Microsoft Windows 10 Professional PL 64-bit FQC-08918 627,00 zł

10 Dysk WD Red 2TB 3.5 SATA 6GB/s 64MB (WD20EFRX) 399,00 zł 
11 Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 4x16GB, 2800MHz, CL14 (F4-2800C14Q-64GVK) 1459,00 zł 
10534,63zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie są odczyty jakie wyskoczyły w MSI Afterburner. Czy ktoś może coś z tego wywnioskować? To są odczyty przy włączonym programie gdzie jest jedynie wygenerowany model (bez chmury punktów). Czy na tej podstawie da się określić czy rzeczywiście taka grafa lub procek są konieczne? Dodam że w specyfikacji softu jest zalecane 8 - 16 gb ramu i pamięć video karty od 512 do 6 gb.

 

Jeśli chodzi o płyty główne w gruncie rzeczy wybrałem wówczas msi ponieważ ma wbudowane wifi które jest mi potrzebne. Być może lepsza będzie karta rozszerzeń??

post-216130-0-63539800-1465927578_thumb.png

post-216130-0-25078100-1465927582_thumb.png

post-216130-0-24775200-1465927587_thumb.png

post-216130-0-15552000-1465927594_thumb.png

post-216130-0-56762900-1465927596_thumb.png

Edytowane przez J0hnC0nn0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wifi to na karcie lub na usb po cholerę na płycie

czyżby karta była tylko do wyswietlania obrazu?

nie ma nic o tym czy karta zajmuje się obliczeniami zamiast procka?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego odnośnie wymagań:

http://communities.bentley.com/products/microstation/w/microstation__wiki/4175

 

I odnośnie wykorzystania pamięci:

http://communities.bentley.com/products/microstation/w/microstation__wiki/microstation-memory-management

 

Wynika z tego że potrzeba dużo pamięci ram

 

Być może jest tak jak mówisz z kartą graficzną. Pewnie też jest przydatna do renderowania scen

Edytowane przez J0hnC0nn0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może lepsze byłoby quadro

cos mało tam o grafikach

 

znalazłem

Odpowiedź: Tak, program MicroStation V8i (SELECTseries 3) działa wydajniej w przypadku systemów z procesorami wielordzeniowymi lub systemów wieloprocesorowych. Program MicroStation V8i (SELECTseries 3) wykonuje przetwarzanie grafiki w oddzielnym wątku. Mechanizm renderowania Luxology wydajnie współpracuje z systemami wielordzeniowymi, obsługując nieograniczoną liczbę rdzeni i wątków, a wydajność wzrasta liniowo ze wzrostem liczby dodanych rdzeni.

 

hmm 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użycie GPU faktycznie średnie , GTX jest obciążony w niecałych 50% - może się okazać że przesiadka na GTX10xx nie wiele da .

 

Dziwne masz obciążenie CPU - 5/8 wątków w użyciu , przy czym w zasadzie coś robią 2 rdzenie , 2 pozostałe rdzenie się nudzą .

 

Zestawienie dla kart dość stare i dziwne - z cywilnych kart mamy maksymalnie serię 2xx dla NV i HD4xxx dla ATI/AMD , zaś wśród Quadro są modele oparte o Fermi czy Keplera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ftp://ftp.bentley.com/pub/help/microstation/081109656pl/html/microstation/faq.htm

 

no niby duzo rdzeni i grafa z duza pamięcią [bo ona tylko wyswietla] no i ramu dużo

hmm dosć stare to ma wymagania

 

w faku napisali tez takie coś "Z tego względu użytkownicy komputerów z procesorami jednordzeniowymi nie powinni włączać opcji wielowątkowości; natomiast użytkownicy komputerów z procesorami wielordzeniowymi powinni włączyć opcję wielowątkowości, aby zwiększyć wydajność"

czyzby trzebabyło jakąś opcję właczyc w programie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a czy nie chodzi tutaj o koligację? którą się ustawia w menadżerze? W MS nie ma raczej takich opcji. 

 

Chyba że jest taka opcja w jakimś oprogramowaniu dedykowanym do samego procesora gdzie można wyłączyć HT?

Edytowane przez J0hnC0nn0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm będę musiał mocno przemyśleć wszystkie propozycje które się tutaj pojawiły....nie mniej jednak dziękuje bardzo za pomoc (w szczególności teselowi), bo i tak wiele się dowiedziałem :) może jeszcze ktoś się wypowie kto miał/ma do czynienia z podobnym oprogramowaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon ( ten konkretny model ) ma taktowanie 3.1 Ghz , więc dość wysokie .

 

Różnica w taktowaniu mogła by mieć znaczenie przy podobnej ilości rdzeni / wątków - tutaj masz 4x tyle rdzeni / wątków co w twoim I7 .

 

Zresztą I7 4770 jest nie wiele wyżej taktowany - raptem 300 mhz więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oko mogłoby być wydajnościowo lepsze, tylko kurczę wtedy nie będzie to funkiel nówka.

 

zawsze można złożyć cos na nowych cżesciach: jakaś płyta dwuprocesorowa i xeonki do tego troszkę ramu itd

wszystko zalezy od budżetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby według Ciebie wyglądałaby taka stacja robocza/komputer? Mógłbyś podać jakąś przykładową specyfikację?? Budżet oczywiście w tych granicach co było w pierwszym poście czyli około 13 tys.

Edytowane przez J0hnC0nn0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

2 procki [8 rdzeni] po co najmniej ponad 3000 za jeden

płyta tez ze 2000

i reszta

może braknąc budżetu

 

pozostaje pytanie czy potrzeba az takiej maszynki

 

https://www.morele.net/procesor-serwerowy-intel-xeon-e5-2620v3-lga2011-3-64bit-2-4ghz-84w-15mb-box-bx80644e52620v3-661139/

dwa takie to by było 24wątki i płyta 

https://www.morele.net/asus-workstation-z10pe-d8-ws-z10pe-d8-ws-699828/

 

albo brałbym zestaw jak poprzednio wrzuciłem ale procka zmienił na https://www.morele.net/procesor-intel-i7-6900k-3-2ghz-20-mb-box-bx80671i76900k-774251/

i do tego jakaś inna grafa, pewnie coś z profesjonalnych zamiast tego gtx1080

 

lub jak wyzej ale:

 

Karta graficzna Lenovo nVIDIA M4000 Quadro 8GB GDDR5 (256Bit) 4xDP (4X60K59926) 3679,00 zł 
Procesor Intel Core i7-5960X, 3.0GHz, 20MB, BOX (BX80648I75960X) 4699,00 zł

procka i tak wypada podkrecić ;) [a różnica cenowa jest duza do 6900]

a cała skrzynka wychodzi 13,6k zł

 

tylko żeby sie czasem nie okazało że taka grafa wystarczy https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gt-730-synergy-edition-4gb-ddr3-128-bit-2xdvi-minihdmi-box-zt-71109-10l-800627/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie się zastanawiam czy aż takie mocne maszyny są mi potrzebne. Może lepiej uderzać w większą ilość pamięci ram tak jak podałeś 64gb, zostać przy tym i7 z 6 rdzeniami i dobrać jakąś grafikę z większą pamięcią. Może gtx 1070 zamiast 1080? Albo 980 ti? I dobrać do tego całą resztę. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli karta braf nie bedzie wykorzystana do obliczeń to szkoda kasy na powyższe gtx

nie masz kogoś z tym programem aby sprawdzić jak to chodzi?

 

ewentualnie brać zestaw jak podałem z prockiem  i7-5960X [lub i7 5820k bardziej budżetowo] i grafą gt 730 https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gt-730-4gb-ddr3-128bit-dvi-hdmi-d-sub-v809-1684r-835033/ 

- jak się okaże że grafa nie daje rady to ją sprzedajesz  [w końcu kosztuje tylko 360zł] i kupujesz coś porzadnego [zapewne quadro]

albo https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-750ti-4-gb-gddr5-128-bit-2xhdmi-2xdvi-box-gv-n75twf2oc-4gi-768073/

bo wtedy może jakis gracz się na nią skusi - łatwiej bedzie ją pogonić

 

a jaki masz monitor? bo może potrzebujesz karty z jakims konkretnym złaczem [Display port?]

zawsze możesz też zmodernizować swojego kompa - jakie  ma bebechy - może wystarczy wepchac wiecej ramu, procek na wersję z K i oc oraz zmiana grafy, ssdek

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Bentleya Microstaion od 10 lat... hasło u Ciebie PRO to... Xeon, ECC RAM, Quadro lub FirePro.

 

Nie wiem, jak to będzie zachowywało się na typówce GTX, bo takowych nie mamy. Co prawda w domu używam GTX 970, ale nie do 10 GB projektów. Zawsze możesz sprawdzić o oddać.

 

Ja bym poszedł w 6 rdzeniów, 32-64 GB Ramu i FirePro, Quadro lub do testów GTX 1080, jak możesz. Dodatkowo szybkie dyski SSD m2, PCI-E.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używasz go do modelowania czy renderowania? taki zestawik nowy zapewne bedzie kosztował swoje. Uważasz że lepiej jednak kupić xeon i quadro niż inwestować w i7 i np gtx do takich zastosowań?

 

NostradamuSek mógłbyś zaproponować jakiś zestaw za rozsądną cenę około 13 tys?


jeżeli karta braf nie bedzie wykorzystana do obliczeń to szkoda kasy na powyższe gtx

nie masz kogoś z tym programem aby sprawdzić jak to chodzi?

 

ewentualnie brać zestaw jak podałem z prockiem  i7-5960X [lub i7 5820k bardziej budżetowo] i grafą gt 730 https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gt-730-4gb-ddr3-128bit-dvi-hdmi-d-sub-v809-1684r-835033/ 

- jak się okaże że grafa nie daje rady to ją sprzedajesz  [w końcu kosztuje tylko 360zł] i kupujesz coś porzadnego [zapewne quadro]

albo https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-750ti-4-gb-gddr5-128-bit-2xhdmi-2xdvi-box-gv-n75twf2oc-4gi-768073/

bo wtedy może jakis gracz się na nią skusi - łatwiej bedzie ją pogonić

 

a jaki masz monitor? bo może potrzebujesz karty z jakims konkretnym złaczem [Display port?]

zawsze możesz też zmodernizować swojego kompa - jakie  ma bebechy - może wystarczy wepchac wiecej ramu, procek na wersję z K i oc oraz zmiana grafy, ssdek

Monitor mam na dvi i hdmi akurat DP nie mam. No własnie też sie nad tym zastanawiam czy nie lepiej jednak póki co zmodernizować starego zestawu który jest taki:

-płyta główna msi mpower z87,

-procek i7-4770,

-karta graf gigabyte gtx 770 2Gb,

-16 Gb ramu 1600 chyba non-ecc,

-ssd 840 evo 128 gb,

-segate barracuda 2Tb,

-chłodzenie noctua nh-d14,

-buda zalmaz z9 U3,

-zasilacz corsair cx600m

Edytowane przez J0hnC0nn0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modelowanie, rendering nie, siedzę w energetyce.

3D owszem, ale bez mega tekstur i materiałówki.

 

Myślę, że tnie Ci w viewportach... przypadłość słabych kart pro lub domowych kart.

Tak jak pisałem wcześniej, poszedł bym w 6 rdzeniowca, 64GB Ramu i potestował 1080-kę i lub zamienił na FirePro, Quadro, ale tu nie masz szans zmieścić się w budżecie, bo kosztują .. hehe, sam zobacz, oczywiście piszę o tych górnopółkowych, które teoretycznie w grach nie ustępują domowym rozwiązaniom. Tyle, że jeszcze nie wyszły odpowiedniki serii 10xx.

Dodatkowo, 10 GB projekty wymagają szybkich dysków, wiadomo dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...