Skocz do zawartości
Czarlie

Jak zapakować telewizor do wysyłki kurierem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam słuchacie, mam do wysłania 26” telewizor dla matki. No i zastanawiam się jak mam go zapakować, żeby dotarł w całości. Coś tam czytałem w internecie ale informacje się rozbiegają, i w końcu nie wiem czy trzeba załatwić tą paletę pod ten telewizor czy nie.

Ma ktoś sprawdzone informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę sugestie które znajdują się powyżej.

A poważnie to słuchaj być może rozbieżne informacje na temat wysyłki telewizora wynikają z innych preferencji przewoźników. Jeśli chcesz to podeślę Ci namiary na taniego przewoźnika, z którym utrzymują stałą współpracę + mogę podlinkować Ci do opisu wysyłki przesyłki tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to podeślę Ci namiary na taniego przewoźnika, z którym utrzymują stałą współpracę + mogę podlinkować Ci do opisu wysyłki przesyłki tego typu.

No dawaj śmiało. Jak to będzie? www. i co dalej?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profile styropianowe i karton. Możesz użyć płyt ze styropianu stosowanych w budownictwie do ocieplania, i odpowiednio je docinać. W ten sposób można zabezpieczyć praktycznie każdą paczkę.

Wysyłałem już tak monitory bez oryginalnego kartonu i obeszło się bez problemów. Ale pakowanie potrafi zająć z godzinę czasu.

Edytowane przez aerial
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profile styropianowe i karton. Możesz użyć płyt ze styropianu stosowanych w budownictwie do ocieplania, i odpowiednio je docinać. W ten sposób można zabezpieczyć praktycznie każdą paczkę.

Wysyłałem już tak monitory bez oryginalnego kartonu i obeszło się bez problemów. Ale pakowanie potrafi zająć z godzinę czasu.

 

No właśnie o coś takiego mi chodziło. Znalazłem co prawda na jakiejś stronce oferującej tanie wysyłki jakieś porady odnośnie zasad pakowania tego typu sprzętu. Ale opinie mają takie sobie więc nie wiem czy mogę się sugerować ich poradami. A ceny poza tym, z sufitu wzięte też. Nie chcę matce telewizora zachachmęcić.

A wiesz może gdzie dostanę odpadki styropianowe? No takie, żeby nadawały się do obklejenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie skąd - dokąd ślesz?

Drugie, czy ktoś koło mamy z rodziny mieszka, by mógł np odebrać z pociągu, autokaru, busa i zawieźć mamie?

 

 

Co to ten TV 26", bo jak LCD to przecież maleństwo. Na upartego, do walizki, obłożyć papierami, ciuchami i idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie wysyłajtaniej kliknij sobie w zasady pakowania i zobacz jak wygląda sprawa z telewizorami. Sprawdź sobie przy okazji cennik bo oni z pewnością mają dobre ceny bo jak pisałem wyżej, często za ich pośrednictwem wysyłam. Albo tak jak wyżej, powiedz mamie czy żeby zapytała sąsiada albo jakiegoś szwagra czy by nie podjechał na dworzec odebrać..

Edytowane przez jakkom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę tą firmę. Chyba niedawno zaczęli rozwodzić przesyłki dla firmy, w której pracuję i jesteśmy z nich nawet zadowoleni. Tylko jak wyszukiwałem w internecie to pomyliłem się z nazwą... "Wysyłajtaniej", i wyskoczyły mi jakieś firmy o podobnych nazwach, które się podszywają pod podobnymi nazwami: jakieś wysyłajtanio, wysyłamtaniej itp... więc nie wiedziałem co jest...

Pozdro.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

zapakujesz, zmierzysz i bedzie ok ,a po pol roku stwierdzą ze zamiast 60cm szerokosci bylo 64 i paczka jest niestandardowa i nalezy sie doplata 100zł do paczki

 

 

No stary, ja wysyłam za pośrednictwem tego brokera od kilku ładnych lat i nigdy nie było żadnego problemu z dopłatami. Musisz mieć na uwadze, aby odpowiednio wymierzyć paczkę. Jak tego nie zrobisz to wiadomo, może się to wiązać z dopłatami- to normalna praktyka w firmach kurierskich.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Iwciaa56 napisał:

Cześć, na stronie www.ekartony.pl możesz kupić np. karton na tv plus piankę polietylenową do tego folię pęcherzykową żeby w trakcie transportu nic się z  tv nie stało i wysłać, ewentualnie wszystkie potrzebne materiały opakowaniowe można również zakupić w ich sklepie stacjonarnym w Krakowie Less Mess Storage mają też inne oddziały w Polsce. Polecam ! :)

Następny troll z gównianym spamem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...