Skocz do zawartości
dothan01

Rozbudowa acer aspire v3 372

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem oto taki sprzęt na x-kom.

Link: http://www.x-kom.pl/p/292321-notebook-l ... -iris.html

 

Chcę powiększyć ilość pamięci ram, i teraz moje pytanie: co radzicie kupić jedną kość 8gb i mieć 12 gb ram,

czy od razu 2 kości po 8gb. ?? i drugie pytanie do znawców hardware, czy zakupić ram ddr3 1600Mhz tak jak wskazuje producent procesora, czy jednak postawić na ddr4 2133Mhz ? gdzieś poczytałem że laptopy z układem graficznym w procesorze bardzo dobrze reagują tzn układ graficzny w procesorze dobrze reaguje na wydajną pamięć ram. Ale może ten laptop tzn. płyta główna nie obsłuży aż 2133Mhz wiec nie będzie sensu jej kupować??

 

Tu ciekawe info

 

"Wszystkie z wymienionych procesorów Core szóstej generacji wyposażono też w kontrolery pamięci RAM typu DDR4-2133 oraz DDR3L-1600. Pamięć typu DDR3L częściej spotykana będzie raczej w tańszych, gotowych zestawach komputerowych, komputerach All-in-One, Media Center i NUC, podczas gdy w płytach głównych dla komputerów stacjonarnych częściej powinniśmy spotykać sloty na moduły pamięci RAM typu DDR4. Oczywiście można spodziewać się, że na rynku dostępne będą też modele DDR3L oraz mieszane, ze slotami DDR3L i DDR4 na pojedynczych laminatach."

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu pozdrawiam

 

Michał

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 a więc tak, musisz najpierw ustalić czy masz ddr3l czy ddr4. Następnie czy masz jakiś wolny slot na ram, czy może masz te 4GB wlutowane i brak wolnego slotu.

 

Na część pytań odpowiedzi udzieli ci program cpu-z, na resztę youtube.

 

Kolejna kwestia, czy dasz raę wymienić, zainstalować tą pamięć? Często trzeba rozebrać pół laptopa.

 

Co takiego robisz, że brakuje ci ramu? Obstawiam, że bardziej brakuje ci ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam w laptopie DDR3L 1600Mhz jedną kość 4Gb, drugi slot jest wolny. Jak odpalę program inventor to ram jest mocno obciążony, dlatego chcę go rozbudować. I stąd moje pytanie: czy kupić ddr4? Czy obsłuży mi płyta glowna te nowoczesne pamięci.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda miałem nadzieję że jak jest procesor Intel 6gen skylake to będzie na płycie głównej UniDIMM. Który obsłuży ddr3l i ddr4. 

A to technologia. Człowiek całe życie się uczy. Pierwsze o tym słyszę. Zgłębiaj temat, a nóż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak męczę ale to dla mnie ważne : a gdybym zakupił pamięci ddr3l ale o możliwością taktowania 2133 MHz . możliwe ze płyta z procem pojadą z tym zegarem ? Tu link do takich pamieci http://m.komputronik.pl/product/315977/Elektronika/Części_PC/HyperX_16GB_2x8GB_2133MHz_DDR3L_CL11_SODIMM_1_35V_Impact_.html

 

Lub taka trochę wolniejsza ale jest w specyfikacji procka:

 

http://m.komputronik.pl/product/315962/Elektronika/Części_PC/HyperX_8GB_1x8GB_1866MHz_DDR3L_CL11_SODIMM_1_35V_Impact_.html

 

 

A tu link do możliwości procesora i tam jest opisane ze idzie na 2133mhz i 1866mhx

link: http://ark.intel.com/m/pl/products/91166/Intel-Core-i5-6267U-Processor-4M-Cache-up-to-3_30-GHz#@product/specifications

 

Proszę o odpowiedź

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kości niebede mieszał. Jak kupie to obydwie nowe. A ma ktoś z was jakieś materiały na temat prędkości tzn. Co <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> lepiej ddr3 1600 MHz cl9. Czy ddr3 2133 MHz cl11 ?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...