Skocz do zawartości
trendy.kupiec@gm

router Xiaomi miwifi podłączony dysk pod usb ssd 500mb/realne transfery

Rekomendowane odpowiedzi

taki dysk mam podłączony. sieć domowa wifi niby ma być te 100mb transferu ale jest ledwo 4 MB np z dysku na telefon pobieranie albo upload z PC. to już wogole 1mb. nawet jeśli jest to usb 2.0 w routerze to 40 powinno być chociaż. teraz się zastanawiam jaki sens podpinac dysk ssd 500mb /s transferu pod usb 2.0 :) proszę o pomóc odpowiem na dodatkowe pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to do tego routera nie ma nawet za bardzo sensu podpinać pendrive :). Sam mam taki, przez chwilę myślałem, żeby go wykorzystać jako NAS, ale jest do tego za słaby. Nieważne, że po kablu czy WiFi masz 100 mb, taki routerek nie podoła. Potrzebujesz dobrego procesora i więcej RAMu.

 

Jeśli chciałbyś użyć routera jako NAS, polecałbym routery ASUS z wyższych serii. Dodatkowo samo udostępnianie plików na Xiaomi jest problematyczne i nie zawsze "działa" dobrze.

 

[Przemek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za Odpowiedź :) to co w specyfikacji robi liczba 1200mb/s po wifi 5ghz? albo 800 po 2.4?

ja potrzebuje router do dysku ssd na usb 3.0 i szybkie transfery LAN wifi... wewnątrz rozumianej sieci przez router

Edytowane przez trendy.kupiec@gm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jednoski 1 MB/s (Megabajt na sekundę) = 8 Mb/s (Megabit na sekundę), wszystkie przepustowości które masz podane w bitach musisz podzielić przez 8 by osiągnąć bajty. 

Przykładowo te 4 MB/s które osiągnąłeś jest to 32 Mb/s co jest wcale nie z gorszym wynikiem przy sieci 100 Mb/s i transferze przez usb routera.

 

2. Sieć bezprzewodowa to już losowość pod względem transferów, znaczeni ma szereg czynników zależnych od ciebie i niezależnych. uzyskiwanie 10-12 MB/s przy standardzie n 300 MB/s jest zadowalającym wynikiem.

 

3. Podpinanie ssd pod router który ma pracować jako nas jest przerostem formy nad treścią, większość routerów nie będzie w stanie wykorzystać nawet 50%. 

Osobiście posiadam serwer plików z dyskiem wd red (dysk talerzowy) i w sieci 1 Gb/s osiągam transfery rzędu 100-110 MB/s co jest praktycznie maksem.

Edytowane przez Ur6aN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. dzięki serdeczne za tą odpowiedź! pod ten router podlacze w takim razie jakiś stary hdd 160gb a ten ssd 500mb wstawię jako systemowy do pc :)

 

jestem też zainteresowany jakimś routerem na usb 3.0 aby zrobić z tego coś takiego abym miał dostęp do plików z komórki wszędzie i aby w sieci LAN wifi transfery były jak najszybsze do backup ów po 60gb z fona plików wideo lub stream owanie na fona filmów full HD

 

chciałbym też poczytać jaki router do tego co ma znaczenie zanim zacznę Google przeszukiwać może dostanę jakieś przydatne linki do przeglądnięcia. pozdrawiam Paweł hej

Edytowane przez trendy.kupiec@gm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z pamięcią pod podpiętą pod usb routera nie są najlepsze, raczej jeśli oczekujesz wysokiej wydajności nie warto, lepiej kupić wydajny router + nas.

Edytowane przez Ur6aN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...