Skocz do zawartości
Małpożer

Gwint

Rekomendowane odpowiedzi

CDProjekt po sukcesie Wiedźmina 3 wydaje minigrę z niego jako osobny produkt. Jak dla mnie zapowiada się to znacznie lepiej od Blizzardowego Hearthstone'a. Planowany jest też wątek fabularny na ok. 10h. Gra ma byc w formie f2p z mikrotransakcjami (ciekawe jak to rozwiążą i czy nie będzie aż za nadto wpływać to na balans). 

 

Ruszyła też rejestracja do betatestów - LINK
 

A tu wpis o gwincie od osób co grały we wczesną wersje - gry-online.pl

 

Planowana premiera we wrześniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna juz przegladac wczesne wersje kart i budowac z nich talie -> http://www.gwentdb.com/

 

Ogolnie widac sporo zmian wzgledem Wiedzminskiego gwinta. Sporo nowych umiejetnosci w kartach (np. Geralt: igni usuwajacy wszystkie efekty mrozu, czy karta Cyri wracajaca do reki po przegranej rundzie). Ogolnie zapowiada sie jako pogromca hearthstone'a :D

 

Na stronie tez informacja o platnosciach za karty - gold mozna zdobyc za samo granie. Kupuje sie paczki 5 kart z jedna rzadsza lub z wyborem jednej z 3 rzadszych.

Niestety kampania single player dopiero po becie :/

 

I jeszcze jedno, talie krolestw polnocy beda pobierac teraz karte tylko podczas przegranej, a nie wygranej jak w Wiesku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby Gwint był konkurentem HS, bo wymaga myślenia, co automatycznie eliminuje większość graczy. Poza tym CB wystartowała, a o grze cisza. Na twitchu kilka streamów z niewielką widownią, klucze dostała chyba tylko garstka graczy, nie ma żadnych giveawayów na popularnych stronach, oficjalny Twitter i FB milczą. Z takim marketingiem to tytuł umrze zanim jeszcze zostanie wydany.

Mimo wszystko gra jest zacna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kluczyk dostałem, ogolnie grą jestem zachwycony bo trafiła w moj gust. Jednak tak jak wspomniał mój przedmówca, nie ma kompletnie żadnej reklamy tego tytułu a w CB wypadałoby już o coś takiego zadbać bo pewnie za niedługi czas gra z tej CB wyjdzie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie HS to porazka i komplenta randomowka, wiec wszelkie turnieje sa wg. mnie bezcelowe. W gwincie natomiast liczy sie kombinowanie i to w sumie jest premiowane. Z CB gwinta jest jeden problem, losowanie kluczy a nie np. w kolejnosci zgloszen.

 

Po za tym co to za zwalona moda ostatnio na rozdawanie z automatu kluczy jutuberom? Gosc ani troche nieogarnia o co chodzi i sie madrzy przez 15min co gdzie i jak o,O A szczytem sa jakies minecraftowe 'bostwa' gimbazy, ktore dostaly klucz i leca jak mucha na gowna wietrzac lajki :/ Zniecheca to do produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem kilka godzin i mina mi zrzedła :unsure:

Balans i koślawe interakcje da się poprawić, ale filozofia nietykalnych złotych kart jest do bani, a cały system pogody nie ma żadnego sensu. Już po ogłoszeniu prac nad grą byłem sceptycznie nastawiony, bo mechanika wydawała mi się biedna, po starcie bety i obejrzeniu kilku rozgrywek nawet mi się spodobała, ale teraz jestem zawiedziony. O ile nie będzie dużych zmian, to tytuł stanie się setną z kolei karcianką, która powstała na fali sukcesu Hearthstone, a którą każdy ma w nosie. Słusznie zresztą.

Ale spokojnie, beta potrwa kilka miesięcy i zobaczymy co się z tego urodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem kilka godzin i mina mi zrzedła :unsure:

Balans i koślawe interakcje da się poprawić, ale filozofia nietykalnych złotych kart jest do bani, a cały system pogody nie ma żadnego sensu. Już po ogłoszeniu prac nad grą byłem sceptycznie nastawiony, bo mechanika wydawała mi się biedna, po starcie bety i obejrzeniu kilku rozgrywek nawet mi się spodobała, ale teraz jestem zawiedziony. O ile nie będzie dużych zmian, to tytuł stanie się setną z kolei karcianką, która powstała na fali sukcesu Hearthstone, a którą każdy ma w nosie. Słusznie zresztą.

Ale spokojnie, beta potrwa kilka miesięcy i zobaczymy co się z tego urodzi.

Ale co sie czepiasz mechaniki skoro to rozbudowana wersja karcianki w W3. A system pogody jest bardzo dobry. Na pewno lepiej sie zapowiada to niz HS gdzie musisz liczyc na farta aby wygrac. No i w sumei tylko mag sie liczy, reszta postaci to porazka.

 

Popraw nazwę tematu. Człowiek myśli że chodzi o śruby, obudowy itp.

Dziecko ić stond.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalapalem sie na bete. Startowe karty tylka nie urywaja i jak wylosuje nam kogos, kto gra dluzej i ma lepszy deck to ciezko cos ugrac. Ogromne zmiany wzgledem tego co bylo w W3 - np. karty typu dodaja/odejmij atak karcie/kartom. Za to chyba wyrzucono szpiegow i menekiny - nigdzie nie widzialem tych kart :C Na lapku na touchpadzie ciezko sie gra - nie zawsze zczytuje dotkniecia :/ Za to na myszcze wszystko ok. Kilka elementow gui do poprawy i mogliby dac wieksze te karty podczas wymiany na poczatku gry, bo na 24" fhd sa za male opisy. 

 

I z wad, jak przegrasz mecz to nie zawsze cos dostaniesz :P A lvl wbija sie tylko za wygrane gry, co na startowym decku jest... dosc ciezkie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...