Skocz do zawartości
adasb82

Instalacja Win7 a dodakowy dysk mSATA 32GB.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wpadł mi w ręce Dell Insipron 7720 posiadający w środku dwa dyski 1) mSata 32GB i drugi HDD 1TB. Niestety poprzedni właściciel zrobił czystkę całkowitą i wyczyścił obydwa dyski. Chcąc przywrócić sprzęt do działania zastanawiam się jak wyglądał pierwotny układ systemu. Czy ten 32GB SSD przechowywał jedynie obraz recovery czy może system zawierał też fizycznie zainstalowany system. Czy podchodząc do instalacji całkowicie zignorować te 32GB i całość puścić  na 1TB?

 

z góry dzięki za pomoc. :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tam jest SSD to instaluj system na SSD .

 

Win 7 bardzo dobrze radzi sobie z SSD .

 

Nie ma sensu go instalować na HDD , tym bardziej że na 99% będzie to typowe 5400 rpm .

 

Inna opcja to wymiana tego SSD 32GB na 120-128GB mSATA , 32GB to mało - poza samym OS nic tam więcej nie wrzucisz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD jako cache powinno się dać wyłączyć i uruchomić go jako zwykły dysk. Ja mam identyczną sytuację w moim Y570. Inna sprawa, że tego 32GB to możesz rozbić o kant [gluteus maximus]. Nie dość, że nawet na system za mało (win7 po wszystkich poprawkach i sterownikach zajmuje więcej), to jeszcze jego wydajność jest pożałowania godna. Kup Samsunga 850 na mSata i ciesz się wysoką wydajnością. :)

Edytowane przez Dammeron
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...