Skocz do zawartości
Washi

Komputer do Oculus Rift za około 5k.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Składam komputer, którego głównym przeznaczeniem będą gry, w szczególności z wykorzystaniem Oculus Rift. Posiłkuję się gotowymi zestawami z PurePC, ale mam kilka pytań. Czy do tego zestawu na prawdę wystarczy zasilacz 550 W, biorąc pod uwagę, że będę podkręcał procesor (delikatnie, tak do 4 Gh może troszkę więcej)?

 

Procesor Intel Core i5-6600K
Płyta główna MSI Z170A GAMING PRO s1151 Z170
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1070 Gaming
Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz, CL15
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3
Zasilacz XFX Core TS 550W
Napęd Samsung SH-224FB
Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (mam drugi dysk, więc kupuję tylko jeden)
Obudowa Corsair Carbide Series 200R

 

Jakieś sugestie?

Z góry dzięki.

Edytowane przez Washi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Skoro wystarcza 970 (w większości przypadków), to raczej wystarczy. Nie muszę grać na najwyższych detalach. Najwięcej gram w War Thundera, a ta gra nie jest wymagająca. Na pewno też pogram w Elite Dangerous, myślę że też wystarczy.

Zawsze mogę w przyszłości dokupić drugą kartę do SLI.

Edytowane przez Washi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze Oculusa, więc nie mogę się wypowiedzieć na podstawie własnych doświadczeń. Ale jestem pewien, że wymagania gier portowanych na OR będą rosły w postępie geometrycznym na początku. I zapewne dopiero kolejna generacja kart w miarę to ogarnie.

 

Całkiem możliwe, że do WT na Oculusie wystarcza 970-tka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Skoro wystarcza 970 (w większości przypadków), to raczej wystarczy. Nie muszę grać na najwyższych detalach. Najwięcej gram w War Thundera, a ta gra nie jest wymagająca. Na pewno też pogram w Elite Dangerous, myślę że też wystarczy.

Zawsze mogę w przyszłości dokupić drugą kartę do SLI.

 

Trochę po fakcie ale spróbuję odpowiedzieć ... może się przyda... nie opisałeś którą masz wersję ale zakładam że CV1, tak jak ja...

Po pierwsze każda z produkcji która chodzi na oculusie ma swoje wymagania i specyfikację aby ruszyła, fakt do większości wystarcza 970 ale tylko wystarcza. Po drugie ustawienie Project Cars na Ultra dobitnie poprawia immersję, włączenie wszystkiego co można z maksymalnym antyaliasingiem skutkuje lepszym postrzeganiem odległych detali w VR, ja przy moim configu i76700K + Strix 1080 + 16Gb 3Ghz HyperX miałem sporadycznie, pojedyncze zerwania i to tylko na jednej trasie ... uwierz mi jest to bardzo nieprzyjemne i rozwala błędnik. Dlatego dąż do tego aby pod VR złożyć najlepsze co możesz... jeśli masz możliwość dołożyć tego tysiaka i poczekać na 1080 to na pewno tego nie pożałujesz. 1070 jest kartą która wystarcza na pewno ... tylko na jak długo tego nie wiesz... ogólne założenia dla VR są takie. Aby cieszyć się danym tytułem musisz mieć wydajność taką która pozwoli obsłużyć Ci 3x1080p ... i to w  90 klatkach... jak zaczną się spadki nawet do 60 i zaliczysz rwanie to odechce Ci się VR.

Jak już kupiłeś Oculusa to ze swojej strony zapraszam do rozgrywki w EVE Valkyrie... to jeden z najgenialniejszych tytułów stworzonych do VR... typu MUST HAVE... daje niezapomniane przeżycia ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...