Skocz do zawartości
Buziek

Intel + nVidia - s-1150 vs. s-1151 / gtx 970 vs. 1070, warto czekać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie - zatanawiam się nad nową konfiguracją pod komputer na kilka lat. Mój ocecny już nie daje rady (Core i5-750 + GTX 275, 4GB RAM).

O co mi chodzi: nie będę się bawił w OC, zrobiłem się trochę leniwy -_- i wolałbym mieć sprzęt niewymagający zbyt dużo dodatkowej uwagi. Ale raczej coś z wyższej półki, głównie do gier.

 

Czytając o obecnej generacji sprzętu mam trochę mieszane uczucia. Lepiej iść w topowe modele ze "starej" generacji (np. i5-5675C + GTX 970), czy może lepiej trochę poczekać i złożyć coś z nowości (np. i5-6600K + GTX 1070). Albo wymieszać? Oczywiście aspekt finansowy ma tu duże znaczenie - jestem w stanie wydać na kompa z 4k-5k PLN, ale wolałbym nie szaleć za bardzo (dlatego pomijam i7 i GF serię "8"). Jestem natomiast w stanie dopłacić, jeżeli to ma mieć znaczący wpływ na wydajność i możliwość zmian za jakiś czas. Chociaż podejrzewam, że nowy komp mi raczej posłuży przez dobre kilka lat bez zmian.

 

Nie wiem czy jest sens czekać aż ceny GTX 970 spadną po premierze GTX 1070, czy lepiej dopłacić (sporo) i mieć kartę z nowej generacji? Tylko to dopiero początek i pewnie w miarę szybką wyjdą lepsze modele?

 

Czy różnica między i5-5675C, a i5-6600k jest znacząca (pod gry)? Bo cenowo są bardzo podobne. No i socket 1151 bardziej "przyszłościowy". Jest sens czekać na nowe procki?

 

Ogólnie chciałbym kupić dobry sprzęt, ale za rozsądną cenę :)

Edytowane przez Buziek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz? Po pierwsze napisałem, że "raczej" bez zmian, a nie że nie chce nic zmieniać przez kilka lat. A do drugie to po to założyłem temat, żeby zasięgnąć porad osób bardziej doświadczonych, żeby ktoś mi pomógł obrać odpowiedni kierunek w wyborze sprzętu. Jakbym tylko miał własne widzimisie, to bym po prostu kupił to co mi pasuje, a nie zawracał sobie głowy na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy sprzęt ze sklepu: i5-6600K (opcja wymiany w przyszłości na procek z serii 7000 z eDRAM)

 

Używany sprzęt do grania w fullhd: używany GTX 970 nie drożej niż za 1150 z opcją wymiany na coś nowszego jak potanieje w najbliższych miesiącach.

 

Albo wstrzymanie się i zakup nowego RX 480 od AMD o ile nie wyjdą grube babole po sklepowej premierze za 2 tygodnie.

 

Zakup platformy 1150 tylko używanej w "okazyjnej cenie".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo S1151 /  i7-6700K / GTX970 - jak kto woli. :wink2:

Do gier starczy spokojnie i5-6600K, a zamiast wywalać 500 zł więcej na CPU lepiej dołożyć do lepszej grafiki. Mamy wtedy np. i5-6600k + MSI GeForce GTX 980, a tak mamy i7-6700K + GTX 970 i co da nam więcej w grach ? 

 

Czy różnica między i5-5675C, a i5-6600k jest znacząca (pod gry)? Bo cenowo są bardzo podobne. No i socket 1051 bardziej "przyszłościowy". Jest sens czekać na nowe procki?

Różnica miedzy i5-5675C a i5-6600K jest, ale nie znaczna. Zależy od tego jaki mamy RAM im szybszy na 1151 tym jesteśmy do przodu. i5-6600K lepiej się kręci i to też daje nam plus. 

Nie zawracał bym sobie tym głowy i brał nową platformę. Chyba że będziesz kupował sprzęt używany to możesz myśleć nad 1150. W takim wypadku nie będziesz z wydajnością zbytnio w plecy, biorąc pod uwagę niższe koszty. 
Co go karty graficznej to zależy... jaki masz monitor ? ile Hz jaka rozdzielczość ? 
Do 1080p możesz kupić nowego GTX 1070 i jest wypas, pewnie 60 fps i więcej i wszystko na max detalach. Możesz ustrzelić używanego GTX 980ti i po OC masz wydajność podobną do 1070. 
Możesz ustrzelić używanego GTX 980, albo kupić tańszą 970 gdzie już będziesz musiał trochę z detalami zjechać, ale kasa w kieszeni zostaje. 
Edytowane przez bald86
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co go karty graficznej to zależy... jaki masz monitor ? ile Hz jaka rozdzielczość ? 

Do 1080p możesz kupić nowego GTX 1070 i jest wypas, pewnie 60 fps i więcej i wszystko na max detalach. Możesz ustrzelić używanego GTX 980ti i po OC masz wydajność podobną do 1070. 

 

 

Monitor mam full HD, ale też już leciwy, więc będę kupował coś nowego. 1080p mi wystarczy, ważne żeby na wysokich detalach (albo ultra :) i bez zaciniania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam full HD, ale też już leciwy, więc będę kupował coś nowego. 1080p mi wystarczy, ważne żeby na wysokich detalach (albo ultra :) i bez zaciniania.

Na tą chwilę GTX 1070 jest optymalny do 1080p, wszystko 60 fps na ultra gwarantowanie. Szykuje się Radeon RX 480, karta pewnie wydajności GTX 980 za mniejszą kasę (tak głoszą newsy) masz nad czym się zastanawiać :) sytuacja jest dynamiczna, a dostępność kart Nvidia mało zadowalająca. Karty GTX serii 900 poleciały w dół w sklepach (nowy GTX 980ti kosztuje tyle samo co GTX 1070), więc używki też pewnie będą tańsze . Zmierz zasobność portfela, testy wydajności masz do wyboru i  do koloru. Znajdziesz zapewne optymalne rozwiązanie dla siebie. 

Edytowane przez bald86
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...