Skocz do zawartości
mnementh92

[1000zł] R9 290

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Do wczoraj (29.05.2016) była promocja na x-komie na Sapphire R9 380x - można było ją kupić za 949zł. Uznałem to za bardzo dobrą cenę i kupiłem tę kartę. Dzisiaj przeglądam PurePC i zobaczyłem artykuł:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_rx_480_wydajnosc_gtx_970_za_199_dolarow

 

I tu moje pytanie: czy waszym zdaniem bardziej opłaca się wziąć R9 380x w super cenie czy zrezygnować z zakupu i poczekać na tego polarisa. Problem tkwi w tym, że jak te karty nie będą takie fajne i takie tanie jak zapowiadało AMD to będę musiał za swoją zapłacić niemal 150zł więcej.

Komputer jeszcze nie jest do końca poskładany, ale przewidywana konfiguracja to:
i5-4690
MSI B85M-G43

Crucial MX-200

WD Blue 1TB

Be Quiet 500W Power 8

SilentiumPC Regnum RG3

SilentiumPC Spartan 3 LT

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Rx 480 warto czekać choćby z powodu samego procesu i związanych z tym oszczędności .

 

Nawet jak zapowiadana wydajność nie wypali to karta powinna być niezbyt prądożerna .

 

A co do reszty kompa , jak nie masz jeszcze procka ,płyty i ramu to nie kupuj ich - idź w kierunku I5 6400/6500 + płyta na H110 + ram DDR4 .

 

I5 6500 dostaniesz taniej niż starszy 4690 a będzie szybszy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wszyscy spodziewają się, że RX 480 zaoferuje co najmniej wydajność R9 390, czyli od 380x będzie dzielił ją spory dystans. Nawet jeśli przyrost wydajności nie będzie aż tak duży jak oczekujemy to wciąż powinna to być bardziej opłacalna karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do reszty kompa , jak nie masz jeszcze procka ,płyty i ramu to nie kupuj ich - idź w kierunku I5 6400/6500 + płyta na H110 + ram DDR4 .

 

I5 6500 dostaniesz taniej niż starszy 4690 a będzie szybszy .

 

Zastanawiałem się nad tym, ale mój komputer tylko częściowo będzie służył do gier a w dużej mierze będę na nim realizował różne pomysły/projekty inżynierskie. Z tego co czytałem Skylake'i są sporo mocniejsze w grach, ale w zastosowaniach systemowych już nie tak bardzo. Nie chce też kupować płyty na H110 ze względu na brak 4xDIMM czy kilku wyjść PCI-e. Dlatego też zdecydowałem się na Haswella.

 

W każdym razie dzięki wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ci kilka wejść PCI-E ?

 

MSI z pierwszego posta ma 2x PCI-E 16x ( z czego drugie to elektrycznie 4x ) oraz 2xPCI-E 1x , sporo płyt na H110 ma 2xPCI-E 1x , do tego 1xPCI-E 16x .

 

A jak potrzebujesz 4xDIMM to szukaj płyt na B150 np. taka MSI B150M Mortar za 355 zł - ma 4xDIMM i 4xPCI-E ( po 2x PCI-E 16x i 1x ) .

 

A co do wydajności Skylake w innych zastosowaniach niż gry , to także I5 6500 będzie lepszy niż 4690 , pomijam opłacalność tego ostatniego .

 

W przypadku Haswella najlepsza opcja to były modele 4460 i 4590 , inne to już niezbyt opłacalne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ci kilka wejść PCI-E ?

 

MSI z pierwszego posta ma 2x PCI-E 16x ( z czego drugie to elektrycznie 4x ) oraz 2xPCI-E 1x , sporo płyt na H110 ma 2xPCI-E 1x , do tego 1xPCI-E 16x .

 

A jak potrzebujesz 4xDIMM to szukaj płyt na B150 np. taka MSI B150M Mortar za 355 zł - ma 4xDIMM i 4xPCI-E ( po 2x PCI-E 16x i 1x ) .

 

A co do wydajności Skylake w innych zastosowaniach niż gry , to także I5 6500 będzie lepszy niż 4690 , pomijam opłacalność tego ostatniego .

 

W przypadku Haswella najlepsza opcja to były modele 4460 i 4590 , inne to już niezbyt opłacalne .

 

OK. czyli wnioskuje że albo zastanowić się nad 4590 albo nad którymś Skylake'iem, zależnie od budżetu.

Tak zrobię. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

udało mi się kupic R9 290 za 989zł.

 

Pytanie brzmi, czy opłaca się kupować 3 letnią kartę. Czy np może być problem z wsparciem dla kolejnych DirectX'ów, lub jakieś inne niedogodności?

Kartę kupiłem dzisiaj więc jeszcze mogę ją zwrócić. 

 

Komputer:

procesor: i5-4590

płyta główna: B85

zasilacz: be quiet 500W

HDD: WD Blue 1TB

SSD: Crucial MX200 250GB

RAM: Crucial ballistix 8GB 1600MHz

 

Edit:
oczywiście mowa o nowej karcie

Edytowane przez mnementh92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...