Skocz do zawartości
edki

MSI GL72 6QD - nagłe wyłączanie się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z nowym laptopem MSI GL72 6QD, wczoraj uruchomiłem go, wszystko działało dobrze. Dzisiaj odpaliłem go i dwa razy wyłączył się nagle bez sypania BSODA. Temperatury monitoruje w HWMonitor i żadna nie przekracza więcej, niż 65C przy używaniu Autocada itp.
W logach sypie błędami dla procesora : "Szybkość procesora 3 w grupie 0 jest ograniczana przez systemowe oprogramowanie układowe. Procesor miał ograniczony stan wydajności przez 71 s od ostatniego raportu."

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciąż procesor testami zobacz czy wtedy się wyłączy, mocne notebooki, często właśnie produkty MSI cierpią na szybkie zużywanie się sekcji zasilania karty graficznej.

 

Druga sprawa warto sprawdzić notebook na innych pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to przepuściłem go przez memtest i żadnych błędów nie było, grałem na nim w Overwatcha temperatura maks 80C i nic się nie działo, najczęściej się wyłącza kiedy jest włączona tylko przeglądarka Firefox lub Autocad. Odpaliłem teraz HWMonitor i co mnie zaskakuje to temperatura SSDka, która oscyluje 45-65C, chyba nie są to normalne temperatury dla SSD?

 

Edit: Włączyłem OCCT - 3 sek i restart systemu.

Edytowane przez edki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam laptop MSI GL72 6QD i takie same objawy

Wymieniłem baterię biosu ale nie pomogło, był spokój około tygodnia i znowu sam się wyłącza bez konkretnej przyczyny

Temperatury procesora poniżej 40 stopni.

przeinstalowałem system, przedmuchałem wentylator, zoptymalizowałem baterię, zaktualizowałem bios i firmware

Laptop ma trzy lata

Nic nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...