Skocz do zawartości
JoeAlbinos

Ocena zestawu (ok. 5000zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę złożyć komputer w okolicach 5000zł // 5500zł.

Komputer ma być głównie przeznaczony do gier. 


- mam zamiar podkręcać

- monitor - BenQ XL2411Z

 

Procesor Intel Core i5-6600K, 3.5GHz, 6MB, BOX


Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425

Płyta główna Asrock Z170 Gaming K4

Pamięć HyperX Savage DDR4, 2x8GB, 2400MHz, CL12

Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB

Napęd Samsung SH-224FB

Zasilacz Corsair CX550M

Obudowa SilentiumPC Aquarius X70W Pure Black

 

Zestaw na razie bez grafiki, zastanawiam się nad:

- GTX 1070 tylko nie wiem za bardzo od jakiego producenta

 

prosiłbym o ocenę, sugestie, ewentualne uwagi.

Pozdrawiam 

Edytowane przez JoeAlbinos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest w porządku, zasilacz i chłodzenie dają radę, dyski też ok. Ponieważ procesor jest pod OC rozważ płytę Asus Z170 Pro Gaming, moim zdaniem najsolidniejsza płyta do kręcenia procesora.

 

Co do kart właśnie czytałem recenzję MSI i Asusa, konkluzja jest taka że obie karty są porównywalnie dobre, z małą możliwością podkręcenia, Asus ma trochę wyższe taktowane wyjściowe. Pozostaje czekać na ceny i opinie jak się sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw na razie bez grafiki, zastanawiam się nad:

- GTX 1070 tylko nie wiem za bardzo od jakiego producenta

Patrząc na testy to myślę że z MSI GeForce GTX 1070 Gaming X będziesz zadowolony. 

 

Dlaczego polecasz kartę referencyjną która jest tańsza ledwie o 50 zł od modeli niereferencyjnych. A ustępuje modelom autorskim we wszystkich aspektach - wydajność , kultura pracy, temperatury rdzenia. Przecież to cios w nerkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Patrząc na testy to myślę że z MSI GeForce GTX 1070 Gaming X będziesz zadowolony. 

 

Dlaczego polecasz kartę referencyjną która jest tańsza ledwie o 50 zł od modeli niereferencyjnych. A ustępuje modelom autorskim we wszystkich aspektach - wydajność , kultura pracy, temperatury rdzenia. Przecież to cios w nerkę...

Przepraszam zgodzę się z tobą,tylko tej kart co podałeś nie zauważyłem, że jest już w sprzedaży.

Patrzyłem,żeby było taniej a różnica w cenie karty od Asus-a, to nie 50zł tak jak Napisałeś,tylko 200.

 

GTX1070ROG

to że nazywa się asus to nic nie znaczy

Zgadza się Panie Tesel karta to karta.Jakiej by firmy nie była, to swoje zadanie spełni a różnice w wydajności kart 1070 poszczególnych firm są  niewielkie, co nie zmienia faktu,że Asus to firma z tradycją.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o karty które są aktualnie dostępne, jaki byłby najlepszy wybór do tego zestawu ?

GTX 970 StriX ? 980Ti STRIX ? Pytam ponieważ na 1070 przyjdzie pewnie jeszcze trochę poczekać.

Edytowane przez JoeAlbinos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o karty które są aktualnie dostępne, jaki byłby najlepszy wybór do tego zestawu ?

GTX 970 StriX ? 980Ti STRIX ? Pytam ponieważ na 1070 przyjdzie pewnie jeszcze trochę poczekać.

Jeśli koniecznie chcesz Asusa... GTX 1070 od MSI już jest, ma dobre recenzje, jest chłodny i cichy. 

GTX 970 Strix to dobry wybór - cichy pod obciążeniem i chłodny. 

Jeśli idzie o GTX 980Ti to myśle że MSI GAMING 6G jest lepszą opcja od Asusa. 

Obecnie w sklepach 980ti mocno poszło w dół:

MSI GeForce GTX 980Ti 2389 zł 

dobrą opcja jest też EVGA GeForce GTX 980Ti 2285 zł 

Więc jak znajdziesz używke, a teraz jest jego trochę to myślę ze okolica 2000zł jest realna za kartę na gwarancji. 

Edytowane przez bald86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...