Skocz do zawartości
Niconico

Komputer do pracy - AutoCAD (3600 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym prosić o pomoc w złożeniu komputera do pracy. Potrzebny jak najszybciej.

  • Maksymalna kwota : 3600 zł
  • Używany do: Ma służyć głównie do pracy w AutoCAD-zie, trochę 3ds Max i Photoshop (proszę największy nacisk położyć na AutoCAD, będzie on używany zarówno w trybie 2D jak i 3D).
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : jak najszybciej, najlepiej na wczoraj
  • Których części potrzebuję : podzespoły + obudowa, bez dodatkowych peryferii
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : jeśli kupione części z takim budżetem na to pozwolą to pewnie tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : nie mam jeszcze nic, ale będę miał 2 monitory, pewnie oba w rozdzielczości FHD, proszę wziąć pod uwagę wyjścia na 2 monitory przy wybieraniu karty graficznej. Możliwe że jeden z tych monitorów będzie miał rozdzielczość 1440p
  • Specjalne wymagania : 8GB RAM (jeśli da radę to więcej), dwa dyski z czego pierwszy to 1TB HDD a drugi to SSD ok. 120GB lub ok. 250GB (zależy na jaki starczy), proszę aby w miarę możliwości wszystko zmieściło się do niedużej obudowy a całość była cicha, jeśli boxowe chłodzenie procesora nie jest zbyt dobre to proszę o dorzucenie jakiegoś lepszego do zestawu
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : nie mam nic
  • Inne : Podobno karty graficzne Quadro lepiej się sprawdzają w programie AutoCAD, jest sens przy takim budżecie brać Quadro?

Dziękuję i pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski talerzowe 1TB mają bardzo kiepski stosunek pojemność-cena (1TB kosztuje 200zł, a 2x większy, czyli 2TB kosztuje 280zł).

 

Co do dysku SSD - 120 GB do biura by wystarczyło, ale dla Ciebie sądzę taki dysk będzie za ciasny.

 

Moja sugestia: rozważ wstrzymanie się z zakupem HDD 2TB, a teraz kup dobry SSD od 240GB w górę i MLC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponował bym taki oto zestaw:

 

https://www.morele.net/inventory/info/i6Nw9G/

 

Procek AMDeka w tym wypadku jest rozsądną propozycją, gdyż aplikacje CADowskie wykorzystują każdą dostępną ilość wątków.

 

Ram w wielkości 32GB powinien wystarczyć nawet podczas pracy z 2-3 projektami o znacznej ilości złożeń. 

 

Grafika FirePRO to dobra i sprawdzona opcja do tego typu aplikacji. (sam taką miałem a pracuję w SolidWorksie).

 

Warto jednak aby ktoś spojrzał na ten zestaw i dobrał coś innego w kwestii zasilacza, chłodzenia, obudowy i płyty głównej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie dobre w tej cenie to SilentiumPC Fortis 3, zasilacz w porządku, płyta główna to najlepsza propozycja na ten socket. Obudowa przepłacona, jeśli nie potrzebne fajerwerki to dobrze wentylowana może być Fractal Design Core 2500 albo SilentiumPC Gladius M45W. Przy tych zmianach zmieścisz się też w budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno pogonic tego aemdeka  [cos tylko do karty nie do końca jestem przekonany]

1 Karta graficzna Dell AMD FirePro W4100 2GB GDDR5 (128Bit) 4xmDP (52307618/490-BCHO) 614,13 zł 
2 Procesor Intel Core i7-6700, 3.4GHz, 8MB, BOX (BX80662I76700) 1389,00 zł 
3 Pamięć Crucial UDIMM DDR4, 4x8GB, 2133MHz, CL15 (CT4K8G4DFS8213) 467,51 zł 
4 Dysk SSD ADATA Premier Pro SP920 256GB SATA3 (ASP920SS3-256GM-C) 342,00 zł 
5 Płyta główna MSI B150M PRO-VDH, B150, DDR4, SATA3, USB 3.1, mATX (B150M PRO-VDH) 295,00 zł 
6 Zasilacz EVGA 430W (100-W1-0430-KR) 183,59 zł 
7 Obudowa SilentiumPC Brutus S20 Pure Black (BT-S20) 89,00 zł 
8 Dysk Toshiba P300 - (HDWD120UZSVA) 300,62 zł 
3680,85 zł

 

ewentualnie jakieś chłodznie procka max np fera można dorzucić

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...