Skocz do zawartości
Adriian

Acer 5750g - proces Realtek HD Audio nadmiernie obciąża CPU.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W laptopie z sygnatury od kilku dni mam następujący problem. Po jakichś 20 minutach od uruchomienia komputera proces rthdcpl.exe daje o sobie znać. Użycie procesora sięga wtedy 50%, cały system zamula, komputer zaczyna się grzać do ponad 80 stopni i "łapie" throttling i jak na razie jedynym skutecznym rozwiązaniem jest Zakończ Zadanie w menedżerze zadań - problem znika do następnego uruchomienia.

Ten proces zachowuje się tak samo za każdym razem, bez względu czy uruchamiam jakiś program po starcie systemu czy jest on bez przerwy w trybie IDLE. Odinstalowywałem sterowniki Realtek, przywracałem system, ale nadal to samo. W ciągu ostatniego miesiąca nie instalowałem nic nowego.

 

Co to może być i jak to naprawić?

post-194565-0-62128700-1466357264_thumb.png

post-194565-0-44753400-1466357269_thumb.png

post-194565-0-66667800-1466357275_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie rozwiązanie ale samych sterowników bez tego dodatkowego softu nie da się zainstalować? Coś poprzez Windows Update?

Usunąłem sterowniki + soft i pozwoliłem systemowi, żeby sobie sam poszukał i zainstalował nowy sprzęt, ale problem nie znika. Opcja aktualizuj oprogramowanie sterownika w menedżerze urządzeń też nic nie daje. Może problem leży w czymś innym?

Edytowane przez Adriian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...