Skocz do zawartości
DrKleiner

GeForce GTX 10x0 Series [GTX 1060 / GTX1070 / GTX1080 / Titan X 2016]

Rekomendowane odpowiedzi

Pascal - GeForce GTX 1070 oraz GTX 1080

 

 

nvidia_gtx_1080_jpg_w_590_h_295_l_50_t_4
 

Premiera karty graficznej GeForce GTX 1080 wykorzystującej układ GP104-400-A1 Pascal, to najważniejsze wydarzenie ostatnich miesięcy, wyczekiwane przez entuzjastów sprzętowych z ogromną niecierpliwością. Podekscytowanie jest zresztą całkowicie uzasadnione, wszak NVIDIA jednocześnie wprowadza nową architekturę, inauguruje niższy proces technologiczny oraz wydajniejszy standard pamięci. Kumulacja trzech powyższych czynników sprawiła, że oczekiwania względem GeForce GTX 1080 urosły do niebotycznych rozmiarów. Atmosferę skutecznie podsyciła również NVIDIA składając deklarację, że pojedyncza karta graficzna z rdzeniem GP104 Pascal będzie wyprzedzała GeForce GTX 980 SLI. Później ruszyła lawina spekulacji, domysłów oraz własnych interpretacji, które nareszcie możemy rozwiać - zapraszamy na premierowy test GeForce GTX 1080.

Autor: Sebastian Oktaba

 

 
Recenzja 1080
Recencja 1070

 

Temat poświęcony dla użytkowników kart serii. Śmiało pisać :)

===

Zestawienie kart GTX 1070 oraz 1060 (zegary, chłodzenia, zasilanie, wymiary):

http://thepcenthusiast.com/geforce-gtx-1070-compared-asus-evga-zotac-msi-gigabyte/

http://thepcenthusiast.com/geforce-gtx-1060-compared-asus-evga-msi-gigabtye-zotac/

 

Zalinkował w innym temacie G3orG3

Klaus

===

Edytowałem tytuł, nie wszędzie są obsługiwane tagi, przypiąłem.

Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma jedno do drugiego?

Jak to co? Po zmianie karty Windows stwierdzi istotną zmianę konfiguracji, wywali komunikat, że trzeba aktywować system. Jak ktoś ma W10 po uaktualnieniu z wcześniejszej wersji okienek, to będzie musiał wrócić do bazowego W7/8/8.1. Miód malina, wypasiona karta i brak DX12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? Po zmianie karty Windows stwierdzi istotną zmianę konfiguracji, wywali komunikat, że trzeba aktywować system. Jak ktoś ma W10 po uaktualnieniu z wcześniejszej wersji okienek, to będzie musiał wrócić do bazowego W7/8/8.1. Miód malina, wypasiona karta i brak DX12

 

 

Klakierzy windows 10 zawsze twierdzą , że tylko zmiana mobo takie rzeczy powoduje, ale nie wiem dokładnie bo nie planuje posiadać tego syfu na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? Po zmianie karty Windows stwierdzi istotną zmianę konfiguracji, wywali komunikat, że trzeba aktywować system. Jak ktoś ma W10 po uaktualnieniu z wcześniejszej wersji okienek, to będzie musiał wrócić do bazowego W7/8/8.1. Miód malina, wypasiona karta i brak DX12

Zmienilem ostatnio 970 na 1080 wlasnie na win 10 o nic sie nie plul :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klakierzy windows 10 zawsze twierdzą , że tylko zmiana mobo takie rzeczy powoduje, ale nie wiem dokładnie bo nie planuje posiadać tego syfu na komputerze.

Tyle ze i tak predzej czy pozniej trzeba bedzie to zrobic. Sam sie dlugo bronilem przed W10 na rzecz sprawdzonej 7 'mki, ale ostatecznie sie przesiadlem. A z tymi aktywacjami po zmianie sprzetu to juz dla mnie niesmaczy "zart" ze strony M$. Coz zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana karty nie ma wpływu na aktywację.

 

Taptaptap Mlais M52

 

W takim razie problem nie iestnieje i oby tak pozostało. Jestem na to uczulony, od W XP Home, który wymagał ponownej aktywacji po zmianie napędu optycznego.

Tutaj jest czytelna inf, wcześniej spotkałem się z odpowiedzią, że ponowna katywacja jest wymagana, gdy system uzna, że nastąpiła "istotna zmiana sprzętu" i tego określenia nie potrafili wtedy zdefiniować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze i tak predzej czy pozniej trzeba bedzie to zrobic. Sam sie dlugo bronilem przed W10 na rzecz sprawdzonej 7 'mki, ale ostatecznie sie przesiadlem. A z tymi aktywacjami po zmianie sprzetu to juz dla mnie niesmaczy "zart" ze strony M$. Coz zrobic.

 

 

Teoretycznie tak. Praktycznie niekoniecznie - Microsoft jako taki jest mocno niekonsekwentny i często zmienia zdanie. To , że teraz wciskają, że to już ostatni system operacyjny ich firmy nie oznacza, że za parę lat nie wyjdzie następny ;)

 

Zresztą na chwilę obecną nie widzę kompletnie powodów by zmienić OSa. Benchmarki nowych API dla kombinacji mocny Intel+Nvidia są praktycznie identyczne na DX11. Za parę lat się zobaczy, ale nawet nie wiem czy będę miał wtedy czas grać albo czy nie starczy sama konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprawozdanie z boju :)
1. Karta zwodowana na bloku EK-FC1080 GTX - Acetal+Nickel 
2. Udało mi się osiągnąć stabilne zegary (jutro ciąg dalszy)
GPU: 2126MHz (+260MHz w Afterburner)
Pamięć 11400 MHz
Power limit ustawiony na 120%
 
Karta to ASUS GTX 1080 Founders Edition
 
Tak więc podsumowując jestem zadowolony, karta przeszła 3D Marka FireStrike, a w Metro Last Light 40min wszystko było stabilne, z racji że dziś już jestem styrany jutro poszukam czy coś jeszcze więcej da się wycisnąć bo ustawiając +270MHz na GPU wywalało mnie do pulpitu z informacją o wysypaniu się sterownika GPU.
 
Mała fotorelacja:
 
Klocki:
2016-06-22%2017.18.06.jpg
 
Rozebrana karta:
2016-06-22%2018.18.30.jpg
2016-06-22%2018.18.43.jpg
 
No to składamy :)
2016-06-22%2018.30.52.jpg
2016-06-22%2018.43.18.jpg
 
 
 
Efekt końcowy  :smoke:
2016-06-22%2020.23.18.jpg
2016-06-22%2020.29.42.jpg
 
Jako ciekawostka stare chłodzenie, a co ciekawe backplate, w recenzjach była gdzieś informacja że pełni tylko rolę ozdobną, o dziwo mój miał termopady i przylegał do grzejących się części:
2016-06-22%2020.08.22.jpg
2016-06-22%2020.07.49.jpg

Edytowane przez M1siek
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na chłodzeniu wodnym ale czy karta nie podnosi Ci temperatury procka ??  Bardzo ładnie od środka wygląda Twój piecyk ... jak możesz powiedz jeszcze za ile upolowałeś swojego 1080...

Ja finalnie wczoraj zamówiłem Strixa 1080, jutro odbiór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nice a ile szła przed wodowaniem ?

 Przed wodą szła w okolicach 1970MHz, ale szybko zbijała takty do 1920MHz, ramu nie kręciłem wtedy, ale tem na FE rosła do 84*C :(

 

 

Nie znam się na chłodzeniu wodnym ale czy karta nie podnosi Ci temperatury procka ??  Bardzo ładnie od środka wygląda Twój piecyk ... jak możesz powiedz jeszcze za ile upolowałeś swojego 1080...

Ja finalnie wczoraj zamówiłem Strixa 1080, jutro odbiór...

 

Dzięki :) Temp karty w stresie to 42*C temp wody to 37*C CPU ma wtedy 38*C wcześniej na CPU miałem w takich warunkach 37*C więc różnica marginalna. Jeszcze dodatkowo wczoraj było dosyć ciepło i układ w pełni nie jest odpowietrzony :(

No kartę wyrwałem na licytacji na alledrogo za 3100 + za blok i backplate 600zł to w sumie cały koszt karty.

 

Aha, Asus daje plomby na Foundersie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Przed wodą szła w okolicach 1970MHz, ale szybko zbijała takty do 1920MHz, ramu nie kręciłem wtedy, ale tem na FE rosła do 84*C :(

 

 

 

Dzięki :) Temp karty w stresie to 42*C temp wody to 37*C CPU ma wtedy 38*C wcześniej na CPU miałem w takich warunkach 37*C więc różnica marginalna. Jeszcze dodatkowo wczoraj było dosyć ciepło i układ w pełni nie jest odpowietrzony :(

No kartę wyrwałem na licytacji na alledrogo za 3100 + za blok i backplate 600zł to w sumie cały koszt karty.

 

Aha, Asus daje plomby na Foundersie.

 

 

Na Asusie Strixie GTX 1080 też mam plombę ... jest od strony backplate na jednej ze śrub mocujących DCUIII do PCB. Od siebie - w moim egzemplarzu nie mam piszczących cewek więc 100% zadowolenia, a karta to killer BF4 Ultra 1080p stałe 200 fpsów... podejrzewam że gdyby nie ograniczenie w górę trzymałaby średnio 230-250fps...

 

Co do chłodzenia ... chodzi mi o to że skoro karta podgrzewa już wodę to teoretycznie trafia ona do procka gorąca ... chyba że w wodnym zbyt wysokie temperatury nie występują, ciekaw jestem jak byś rozgrzał rdzeń do 86 stopni jaka byłaby temperatura wody a jaka procka...

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chłodzeniu wodnym przepływ wody jest tak duży, że temp. cieczy w każdym punkcie układu jest niemal taka sama. Różnica przed i za chłodnicą nie przekracza chyba 1 stopnia.

 

Tak jak mówisz już wielu to testowało sprawdzało i w różnych układach różnica nie przekraczała 2*C.

 

Na śniadanie 3DMark: http://www.3dmark.com/3dm/12630185?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przez tydzien firmy ratingowe beda sie bawic w nabijanie sobie kabzy. Pewnie im jeszcze ktos hajs za to sypie, aby postraszyc innych przed wyjsciem. Co do cen gtx to dopiero za ~2 miechy jak beda wieksze dostawy.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chłodzeniu wodnym przepływ wody jest tak duży, że temp. cieczy w każdym punkcie układu jest niemal taka sama. Różnica przed i za chłodnicą nie przekracza chyba 1 stopnia.

Dzięki za odpowiedź ... to pytanie numer 2. Jeśli rozgrzałby rdzeń karty do 86 stopni to ile może osiągnąć temperatura wody ??

 

odn.cen... Swoją drogą zamieszanie związane z wyjściem GB z unii może faktycznie odbić się na rynku europejskim... oby te pascale jeszcze w górę nie poszybowały ... jedyny plus jest taki że przedsiębiorcy szukają stabilizacji na rynkach azjatyckich ...

 

Trochę nie na temat i nie chciałem nabijać postów .. ale potrzebuję porady. Szukam 8 dyskowej kieszeni na USB. Kieszeni nie serwera. Znalazłem na morelach ale mam już dość szarpania się z nimi i ich używanym sprzętem którym handlują jako nowym... poradzicie coś??

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie technologii ANSEL ... ktoś ma może pojęcie jak zrobić screenshota 360stopni ? Czy zieloni do ansela dedykują jakąś swoją aplikację?

Z tego co kojarzę to sama gra musi wspierać tą technologie. To nie jest tak, że nagle w każdej można sobie robić fotki 360 stopni :D Ja żadnej apki do tego nie kojarze.

 

Tu masz info:

http://www.geforce.com/hardware/technology/ansel/technology

 

Coming soon...

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...