Skocz do zawartości
DrKleiner

GeForce GTX 10x0 Series [GTX 1060 / GTX1070 / GTX1080 / Titan X 2016]

Rekomendowane odpowiedzi

Tak musi być zaprogramowane - pewnie będzie w sponsorowanych grach z gameworksem.

Dziwi mnie fakt że na pokazach bodajże wieśkowi robili 360 stopni na anselu a ja nie znalazłem na razie możliwości ... hmmm może trzeba poczekać na implementację w nowych sterownikach, w końcu karta jak i technologia świeżak więc i tak dobrze że sterowniki już ogarniają samego jak należy 1080... Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie fakt że na pokazach bodajże wieśkowi robili 360 stopni na anselu a ja nie znalazłem na razie możliwości ... hmmm może trzeba poczekać na implementację w nowych sterownikach, w końcu karta jak i technologia świeżak więc i tak dobrze że sterowniki już ogarniają samego jak należy 1080... Dzięki za odpowiedzi.

 

Wiesz jak to jest. Pewnie mieli jakieś beta sterowniki z włączoną funkcją lub niepublikowanego patcha do Wieśka. Zresztą z tego co zrozumiałem to zrzuty 360 będzie można robić dopiero po podpięciu gogli VR, ale może źle to odczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od gier. Jak gra będzie miała miejsca gdzie procek sporo ma do roboty to może czasem nie domagać, ale tragedii nie będzie. Aczkolwiek jak po przesiadce odczułem różnice zauważalnie bo wzrosły w takich miejscach minimalne ilości klatek.  i5 2500K@ 4.6ghz na i7 6700K 4.5 ghz.  i5 2500K to wciaż dobra platforma, ale z czasem może już odstawać, ale jak wspomniałem wszystko zależy od przyszłych gier.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto do i5 2500K pchać tego GTX 1070? Zastanawiam się nad kupnem tej karciochy po wakacjach ale nie wiem czy to już nie czas na zmianę całej platformy... Procesor oczywiście wykręcony na 4.5Ghz.

 

U mnie DOOM na ultra z vsync - stale 60fps. Z tego co widze, nie domaga w Armored Warfare bo ta gra bardziej z proca korzysta. Generalnie np. w 3dmark firestrike na FHD, strata ogolem ok. 2 tys pkt do tego co wyszlo w tescie na PPC. Moim zdaniem tragedii nie ma, ale wiadomo, jak Cie stac to zmien platforme, mnie nie stac w tej chwili :D (inne wydatki, kupilem moto xD)

 

W zalaczniku moj wynik na szybko.

post-103079-0-74113700-1467061915_thumb.png

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie DOOM na ultra z vsync - stale 60fps. Z tego co widze, nie domaga w Armored Warfare bo ta gra bardziej z proca korzysta. Generalnie np. w 3dmark firestrike na FHD, strata ogolem ok. 2 tys pkt do tego co wyszlo w tescie na PPC. Moim zdaniem tragedii nie ma, ale wiadomo, jak Cie stac to zmien platforme, mnie nie stac w tej chwili :D (inne wydatki, kupilem moto xD)

 

W zalaczniku moj wynik na szybko.

Podaj ile wyciąga fpsów bez vsynca ... bo często jego włączenie (np. battlefield 4) upierdziela klatki do 60, może się okazać że wyciągasz 2x tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj ile wyciąga fpsów bez vsynca ... bo często jego włączenie (np. battlefield 4) upierdziela klatki do 60, może się okazać że wyciągasz 2x tyle ;)

A to wiem wiem :) Moze pozniej wrzuce jak wroce z roboty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...

Doom, wszystko na Ultra, AF16x, TSAA8x, vsync off i tak sobie gram i gram i widze ze ponize 80fps nie spada, a spacerujac mam spokojnie ponad 100fpsow. Dla mnie bomba :)

Szkoda, ze nie ma jakichs scenek benchmarkow jak kiedys to robili...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak niektórzy piszą ze u nich nic nie piszczą cewki nic a nic, przecież jest to nie możliwe wg. mnie, cewki wibrują w każdej mniej lub bardziej a tym samym wytwarzają jakiś dźwięk mniej lub bardziej intensywny ale zawsze jakis bo taka ich zasadza działania, przecież każda sztuka ma te same cewki która działają tak samo.

 

U mnie MSI GTX 1070 Gaming X przy 100-150fps lekko bzyczy słychać prace cewek, dopiero przy 500fps zaczyna sie lekkie piszczenie, przy 1500fps to już wyraźnie.

 

Miałem GTX 970 od MSI również lekko bzyczał jak pracował, poprzednie karty również, nie słyszałem jeszcze karty bezgłośnej żeby działała wyświetlając ponad 100fps i więcej.

Pytanie jest czy jest możliwa praca absolutnie bezszelestna w takim wypadku ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest możliwa, tak jak sam prawidłowo to uzasadniłeś. Te wszystkie allegrowe i inne historie z "piszczeniem" to w dużej mierze zapis wrażliwości słuchowej klientów oraz tego czy kiedykolwiek sprawdzali kartę przy wysokich fps, a nie jakieś tam 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo? Raczej karta-zasilacz chyba. Jaka byłaby w tym rola mobo (no chyba że coś naprawdę złego robiłaby z zasilaniem przez PCIE.

 

Można te cewki lepiej lub gorzej mocować/amortyzować, ale drgania jako takie zawsze będą się generowały. Chyba tak to działa z natury rzeczy, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni już siedzę nad testami 2x 1080 vs 2x TX. Kupiłem 1080ki bo byłem ciekaw jak to REALNIE lata. Jak skończę wszystko, to powrzucam Wam materiały wraz z moją recką. Wszystko będzie na YT. Tym czasem fotki i skrawek info co i jak :)

 

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13614924_1089570537800550_2459209007350713005_n.jpg?oh=1cafceecb4160fb9a058406abd212e7a&oe=58308213

 

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13606480_1089570564467214_3629079171501186922_n.jpg?oh=0350551ca4c848fae34efd1803fabafc&oe=58330D3C

 

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13576771_1089570611133876_5237644406504617817_o.jpg

 

A tu testy które do tej pory zrobiłem, rozdziałki i ustawienia. Jeszcze muszę ogarnąć w kilku testach SLI z TX oraz potem karty 1v1. Ze trzy razy tyle tego będzie

 

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13603706_1090442357713368_926475665099885113_o.jpg

 

No i krótkie info w kwestii spostrzeżeń póki co :)

 

Ogólnie to GTX 1080 jest naprawdę fajną kartą, w kwestii temperatur i ciszy oraz poboru prądu, jest znacznie lepszy od TX. TX to w końcu potwór w 28nm z TDP 250. 1080 to karta bardzo szybka w niższym procesie. Jest moc. Natomiast nie ma sytuacji jak w reckach. Problemem redakcji jest to, że na wszystkich kartach zostawiają turbiny na auto, Czy to na 980Ti/TX czy na 1070/1080/ Przez co karty się grzeją, throttlują, następuje spadek wydajności. Szczególnie na GM200 który jest gorętszy, stąd nagle dziwne wyniki sugerujące, jakoby GTX 1080 był szybszy od 25% od TITAN X. Realnie jest zupełnie inaczej, maks 10% w pewnych warunkach a tak to wydajność podobna, raz wyższa tu, raz tu. To wynika tylko z taktowań. No i przykładowo w 4k w Rise Of The Tomb Raider, bywa na 2x 1080 stutter, spadki fps duże, czego na 2x TX nie ma. Także patrząc z perspektywy entuzjasty, nie wymienił bym 2x TX na 2x 1080. NAWET bym się zastanawiał czy 2x 980Ti wymienić i jeżeli to tylko ze względu na vram. Więcej i dokładnie opisze w recenzji , jak będę filmiki wrzucał. Robię ją uczciwie i obiektywnie, nie mam zamiaru faworyzować TITANA X, mimo tego, że zostaje na tych kartach . Po tym jakie pewne aspekty ma rewelacyjnie dopracowane GTX 1080, moja chęć czekania na nowego TITANA wzrosła. :)

 

Macie jakieś sugestie co do gier jeszcze? Coś sensownego, co ma realny sens na tych konfiguracjach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będziesz robił coś w rodzaju "zrównania taktów" TX i 1080? Np. poprzez wyłączenie boostu w ogóle.

 

Wtedy byłoby wprost widać jaki jest zysk z modyfikacji archi oraz jaki jest koszt zmian ilości ROP/TMU. Nie jestem do końca pewien na ile byłoby to sensowne porównanie, ale jakieś wnioski dałoby się wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będziesz robił coś w rodzaju "zrównania taktów" TX i 1080? Np. poprzez wyłączenie boostu w ogóle.

 

Wtedy byłoby wprost widać jaki jest zysk z modyfikacji archi oraz jaki jest koszt zmian ilości ROP/TMU. Nie jestem do końca pewien na ile byłoby to sensowne porównanie, ale jakieś wnioski dałoby się wyciągnąć.

 

Zrobiłem to w 3DM FSE. TXy na 1200/7700 (1400 boost) a 1080ki boost wyłączony, czyli zamiast na 1860 (throttling do 1810) latały na 1600/10 000.

 

O jakieś 4000 pkt mniej vs TX. Niżej taktów nie mogłem zbić już, ale nagram takie testy 1v1 jako bonusowe :) Dobra sugestia. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rise of The Tomb Raider" w 4k, to masakruje vram.

 

SLI z 1080 - niegrywalne...

 

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13575732_1090896981001239_8752260640216809211_o.jpg

 

Ogólnie SLI 1080 ma bardzo duże spadki fps , stutter i problemy w tej grze. SLI z TX lata bardzo ładnie. Coś albo jest nie tak ze sterami (używam najwnoszych) albo same karty się zapychają, ROPy ? Cholera wie.

 

CPU na 4.6 ghz, CPU-Z pokazuje jak pokazuje, bo EIST i inne stany C itd. Włączone. Także w idlu napięcie i zegary lecą w dół.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaluje się na średnie FPS tak samo (tak powinno być, bo nie oszukujmy się, to jest w praktyce ta sama archi) i tylko min FPS różnice?

 

Czy ROPy czy RAM to łatwo powinno dać się odróżnić dając gorsze tekstury. Zapewne ROPy bo cudów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaluje się na średnie FPS tak samo (tak powinno być, bo nie oszukujmy się, to jest w praktyce ta sama archi) i tylko min FPS różnice?

 

Czy ROPy czy RAM to łatwo powinno dać się odróżnić dając gorsze tekstury. Zapewne ROPy bo cudów nie ma.

 

Min FPS bardzo spada, jest stutter itd. Jak skończę wszystko, opisze dokładnie sytuację.

 

Po testach w "Wiedźmnie 3" oraz "Rise of The Tomb Raider" jeden TITAN X vs jeden 1080. Widzę, że kręcony TX ( i to wcale nie wysoko) ma wydajność jak niekręcony GTX 1080, czasem nawet minimalnie wyższą, czasem minimalnie niższą. Granica błędu pomiarowego. Nawet nie wiele mu brakuje do kręconego GTX 1080.

 

Wrzucam na szybko wyniki z "Wiedźmina 3" wraz z opisem co i jak. Materiały z pomiarami, gamepleyami, miejscami testowymi mam nagrane. Jutro zaczynam montaż, sporo tego. Ogólnie ponad 250 testów zrobiłem w różnych grach, trybach, rozdziałkach itd. Jak będzie gotowa część, zakładam odzielny temat na forum i tam wrzucam. Będę aktualizował treść o kolejne materiały.

 

Wiedźmin 3 , mega obciążające miejsce.

 

1080 stock vs TX OC @1420(throttling do 1380)/7800

 

4K.

 

1080 stock

 

min 28

max 36

avg 31

 

TX OC

 

min 28

max 39

avg 33

 

1080 OC @2020(throttling do 1974/1910)/10 600

 

min 30

max 37

avg 33

 

TX stock

 

min 25

max 29

avg 26

 

Wiedźmin 3 wszystko na maks co się da + HWaax8

 

1080p

 

1080 stock

 

min 79

max 97

avg 89

 

TX OC

 

min 83

max 97

avg 89

 

1080 OC

 

min 84

max 104

avg 95

 

TX stock

 

min 74

max 84

avg 77

 

Tak te karty latają, jak się ustawią krzywą wentyli w EVGA precision na "agresywną'. Zapobiega to throttlingowi. No i power target i temp target maks tu i tu.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest ktos z okolic Wroclawia i chcial by sie pobawic w SLI 1080 to zapraszam na priv! Oferuje zimne piwo z browaru 100mostow! I mase zaby :) w przeciagu miesiac powinienem miec della u3415w wiec bedzie na czym testowac!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest ktos z okolic Wroclawia i chcial by sie pobawic w SLI 1080 to zapraszam na priv! Oferuje zimne piwo z browaru 100mostow! I mase zaby :) w przeciagu miesiac powinienem miec della u3415w wiec bedzie na czym testowac!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Na ten moment niestety SLI na Pascalu lata sporo gorzej niż SLI na Maxwellu, czwarty dzień już testuje 2x 1080 vs 2x TX. No i generalnie wnioski mam takie.

 

TX po OC , wydajność podobna do 1080 stock, czasem marginalnie szybsza, czasem marginalnie wolniejsza (2-3fps). W niektórych grach nawet dobija do wydajności 1080 po OC.

 

Tak to 1080 OC vs TX OC, przewaga około maks 10% na korzyść 1080. Niestety w SLI tak kolorowa to nie wygląda i jednak puszczone wyżej niż na taktach referencyjnych pełne GM200, zwiększają dystans, nawet vs kręcone 1080.

 

Ogólnie rzecz jasna, 1080 to MEGA fajna karta, dostajemy wydajność kręconego TITAN X, w niższej cenie, znacznie ciszej (testy głośności też nagrałem) i mniej prądożernie. No ale przy SLI i graniu w maksowane 4k, nieraz 1080ki zapełniają cały vram. Także te 12gb na TX się przydaje.

 

Jeszcze mi trochę testów zostało i biorę się za montaż, link do tematu który zrobię na forum, podrzucę tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora mapa w Doom jest najbardziej wymagajaca ? Przełączyłem na Vulkan API i giera na tych samych ustawieniach wyciąga momentami ponad 200fps xD Nieźle.

Czyli o ile fps masz więcej względem OpenGL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci gwarantuje że jest, i właśnie dlatego tak się zdziwiłem, jeśli mieszkasz gdzieś w okolicach Wrocławia zapraszam, serio to jest nieprawdopobne ale w zotacu amp przynajmniej moim cewki "nie istnieją" :) Od 15 lat nie miałem grafy której gdzieś nie byłoby słychać na cewkach...a tego "dziada" nie słychać absolutnie w ogóle!!! i proszę nie nakręcaj fazy z jakąś wrażliwością słuchową bo to akurat argument na pewno nie dla mnie ;). ps. sprawdzane przy 300 fpsach drogi kolego.

edit:

skydriver, troszkę więcej tam jest fps bo pod 350 podchodzi momentami a i dzisiaj ciepło, nie ma żadnych dzwiękow z cewek...absolutnie nic. ;) Dlatego msi 980 4g w porównaniu z tym gratem wydawał się po prostu głośny. No może nie głośny ale upierdliwy inaczej :D Wnioski są takie że msi to nie jest najlepsza firma jeśli chodzi o karty, droga plastikowa i wcale nie daje nic ponad. Nie kupie już więcej "plastikowego króla".

Odpal 3DMark test Ice Storm i daj proszę znać czy wtedy się odzywają ?

Rozumiem ze chodzi tu o bezgłośność czyli szum cewek, bo piszczenie to sie zaczyna u mnie dopiero jak jest z 500fps.

Choć odpaliłem SkyDivera jest tam 300-450fps i mam lekkie piszczenie momentami na swoim MSI GTX 1070 Gaming X, czyli u Ciebie jest bezszelestnie zupełnie ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal 3DMark test Ice Storm i daj proszę znać czy wtedy się odzywają ?

Rozumiem ze chodzi tu o bezgłośność czyli szum cewek, bo piszczenie to sie zaczyna u mnie dopiero jak jest z 500fps.

Choć odpaliłem SkyDivera jest tam 300-450fps i mam lekkie piszczenie momentami na swoim MSI GTX 1070 Gaming X, czyli u Ciebie jest bezszelestnie zupełnie ?

 

odpale dzisiaj SkyDiver to dam cynk

 

cisza totalna zero bzyczenia , moja poprzednia karta 970 JetStream to była istna piszczałka.

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...