Skocz do zawartości
DrKleiner

GeForce GTX 10x0 Series [GTX 1060 / GTX1070 / GTX1080 / Titan X 2016]

Rekomendowane odpowiedzi

Głośno i ciepło, a aktualnie tylko 22*C w pokoju. W letnie upały pewnie by jeszcze kilka MHz urywało, ze względu na dobijanie do temp targetu (83*C na stocku, można podnieść do 92 wraz z power limitem). 

Jest tryb pasywny w idle, to jedyny plusik tego chłodzenia. 

 

Generalnie za te ~1150zł po odliczeniu kodów do smarków można oko przymknąć na niektóre aspekty, ale przy dzisiejszej cenie (1230-1250zł) absolutnie tego wynalazku nie polecam. Dużo lepszym wyborem, o ile ktoś ma ochotę ładować się w GP106, będzie EVGA w wersji superclocked. 2GHz boost out of box, 1500rpm pod obciążeniem, generalnie lepsza jakość produktu + legendarny serwis evga, a przed weekendem sprzedawały się po ~1320zł np. w Komputroniku. Niestety aktualnie chyba nigdzie nie jest dostępna. 

 

edit: Można by na to zapakować pewnie jakiegoś arctic mono plus, ale wtedy koszt wychodzi podobny do EVGA i pewnie traci się gwarancję, a tej jest 36miesięcy. 

edit2: Pamięci nie są chłodzone, jest jakaś blaszka na sekcji zasilania. 

Edytowane przez Meccaryn
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś tutorial odnośnie podkręcania gtx 1060 msi gaming x? Coś słychać w kwestii alternatywnego biosu?

 

http://www.guru3d.com/articles-pages/geforce-gtx-1080-overclocking-guide-with-afterburner-4-3,1.html

 

Na razie się nie bawiłem tymi słupkami bo sprawdzam co można podstawowym OC osiągnąć. Na razie przy wentylku na 50% widzę, że rdzeń w boost ponad 2100 trzyma, a memki minimum 9200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obsługi dwóch suwaków na krzyż potrzebujesz pomocy?

Nie, po prostu myślałem że jest jakiś tutorial opisujący te suwaczki ale widzę że z kogoś zaczyna wychodzić cebula. Nabiłeś kolejny post - gratulacje, chwała Ci za to. Rozluźnij pośladki internetowy mądralo.

 

@up

 

W jakiej kolejności podkrecałeś kartę najpierw rdzeń później pamięć? O jaką wartość podbijałeś taktowanie w obu parametrach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma co opisywać, wystarczy poświęcić minutę na google i chociaż trochę pomyśleć, serio :) Po co się tak burzysz ? :)

 

Walnij od razu + 180 na rdzeń, testuj 3D Mark FiresStrike / Ungine Heven 4.0 i w grach. Nie baw się w Furmarka (jak by Ci ktoś polecał).

Furmark nie testuje stabilności GPU tylko je zbędnie wygrzewa.

 

Będzie ok, to leć wyżej z OC, będą arty, zwiechy itd, zjeżdżaj o 20 mhz. Jak znajdziesz stabilne ustawienia rdzenia, bierz się za pamięci. Potem zbalansuj wszystko i będzie ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się burzę na prostactwo :-) jestem totalnie świeży w kwestii podkręcania podzespołów itd. Gdybym od razu otrzymał taka odpowiedź byłbym usatysfakcjonowany i obyłoby się bez zbędnych postów. Na zagranicznych forach tego nie ma niestety studiowanie nieznanej materii w nieznanym języku wymaga dużej ilości wolnego czasu którego po prostu nie mam. Serdecznie dziękuję za odpowiedź - uprzejmość i życzliwość nie bolała? :-)

Edytowane przez bartomiszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :) Nie ma co brać różnych postów do siebie, czasem wychodzi tak, że człowiek nie miał złej intencji a wyszło nieciekawie ;-) To forum i tak ma bardzo dobry poziom i wysoką kulturę, w czeluściach internetu istnieje niejakie forum pclol - Tam jest dopiero patologia, szkoda gadać :D

 

Działaj, podkręcaj. Dawaj znać co i jak no i powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej kolejności podkrecałeś kartę najpierw rdzeń później pamięć? O jaką wartość podbijałeś taktowanie w obu parametrach?

 

Zacząłem OC z wentylatorem na AUTO. Dałem od razu 9000 na pamięci i rdzeń +100, a potem zwiększałem rdzeń. Na koniec dodałem pamięci na 9200. Rdzeń obecnie mam +187. Dla utrzymania większego boost w grach lepiej zbić temperaturę rdzenia. Przy 50% wentylatora jest cicho i boost przy +187 lata między 2114 a 2139 jak dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Panowie jak z wydajnością kodowania do hevc w nowych pascalach? Kombinuję właśnie z 1060 wersja 3 GB zotac i jak się uda będę ją miał w cenie 185 usd. Zastanawiam się czy wprowadzili jakieś usprawnienia do kodera video? zmieniać będę z 960, która już całkiem sprawnie kodowała ale nowa generacja powinna coś fajnego dodać lub przyspieszyć kodowanie.

 

ten inno3d podobno najlepszy z kart mini, ze względu na cooler, który jest rozbudowany względem evga i zotaca. 1170 pln niezła cena. ja też kupuję wersję mini, bo kiedyś jak będę miniaturyzował peceta to będzie jak znalazł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w najnowszej wersji MSI Afterburner pojawiła się regulacja napięcia dla GTX 1060. http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1060_6gt_oc_review,25.html Wykorzystana w recenzji wersja Afterburner 4.3.0 beta 11 nie jest na razie niestety dostępna.

 

Druga sprawa to wyższy power limit. W wersji 6GT OC wynosi 116%, w Gaming X 108% - chyba, że to też kwestia Afterburnera http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1060_gaming_x_review,39.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nie interesowałem kartą graficzna (jestem z typu ludzi działa, to działa więcej nic więcej nie trzeba). Przez długi czas miałem bardzo starego radeona i niedawno złożyłem sobie nowego pcta z Palit dual 1060 i i5-6500.

Patrze na forum wszyscy się chwalą oc i tymi sprawami więc z ciekawości sobie odpaliłem msi afterburner i zauważyłem coś dziwnego (przynajmniej dla mnie).

 

 

Na niższych rozdzielczościach (1440x900 - natywna mojego monitora) karta graficzna nigdy nie osiąga wysokiego obciążenia (gram w trochę starsze gierki jak np. Borderlands 2, Saints Row 4, Shadow of Mordor). Nawet tak jest w Skyforge (wydaje mi się, że dość wymagające graficznie mmo). Nawet jeśli się zdarza, że fps spadają poniżej 60 fps to obciążenie karty nie rośnie. Mało tego w kilku grach nawet schodzi taktowanie do ~1400Mhz (zazwyczaj w czasie gry trzyma prawie 1900Mhz). Gdy dam wyższe rozdzielczości poprzez dsr lub custom resolution to karta już nie zaniża taktowanie i czym wyższa rozdzielczość tym większe obciążenie(cały czas sprawdzałem bez fps locka) i żeby było ciekawie w zależności od gry albo fps zbytnio się nie różnią między rozdzielczościami, bądź jest różnica max 30fps (między 1440x900 a 2880x1800 które jest max jakie mogę za pomoca panela nvdii ustawić). Nie mam jak sprawdzić w całkowicie najnowszych grach, bo nie kupuje gier blisko premier (czekam z rok lub dwa aż cena mocno spadnie).

Czy to jest normalne? W większości grach nie schodzi z taktowaniem, ale w niektórych jak np. Skyforge potrafi często schodzić na 1400Mhz (fps spadają nawet czasami poniżej 40fps). Wiem, że z optymalizacją jest różnie szczególnie mmo są zazwyczaj słabo zoptymalizowane, ale raczej nie powinno mi zniżać taktowanie gpu a obciążenie bez fps locka powinna być chociaż w jednej grze 99% ( w końcu on ma robić jak najwięcej klatek na sekunde). Więc o co tu chodzi. Od razu mówię, że nie ruszałem żadnego napięcia, nic nie podkręcałem itp. oraz mam najnowsze sterowniki.

To nie tak, że od razu jest tragicznie bo gry potrafią mieć spokojnie ponad 100 fps z max ustawieniami (nawet z physx w Borderlands), ale są sytuacje czy gry, kiedy taktowanie spada (w tych kilku grach), fps też, a obciążenie w żadnej grze nie rośnie mocno w górę (żadna gra nawet się nie zbliża do 70% obciążenia w 1440x900).

Sprawdzałem i za pomocą afterburner statystyki gpu  jak i za pomocą aplikacji od palita thunder master, które pokazuje parę informacji o karcie.

 

 

 

Dodatkowo warto zmieniać domyślne działanie wiatraków w karcie? Bo szczerze nawet nie wiem jakie są ogólne zalecane temperatury dla kart graficznych :V Wiem ino, że te mają większe niż cpu i to tyle z mojej wiedzy, a skoro są tu eksperci to sobie pomyślałem, że może zapytam jakie oni mają temperatury (albo czy oni coś zmieniali z nimi).

Do około 50 stopni karta działa pasywnie, a pod mocnym obciążeniem (2880x1800 i max ustawienia w grach) nie przekracza nigdy 74 stopni i 62% działania wiatraków (~1900 rpm i wciąż nie są słyszalne dla mnie, ale pewnie boxy wiatrak z procesora zagłusza ;p).

 
 
 
BTW. W nazwie tematu chyba powinno być GTX 1060 a nie ftx ;p
Edytowane przez DreamerDream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosić redakcję o podjęcie tematu zacinania się (stuttering) pascali. Dotyczy to z tego co widzę wszystkich modeli najczęściej na windows 7 ale zdarzają się i przypadki na w10 . Problem jest aktywny od premiery i mimo wydawania kolejnych sterowników mających poprawić dpc latency (prawdopodobna przyczyna) to dalej zacinanie się występuje. Na tym forum również jest już temat użytkownika który ma z tym problem. Na oficjalnym forum nvidii jest kilkanaście rożnych tematów z czego główny ma już kilkadziesiąt stron. Część użytkowników może nie być do końca świadoma problemu gdyż nasila się on wraz z z ilością fps i włączenie vsynca w niektórych grach pomaga go zredukować (ale nie wyeliminować całkowicie!) i z tego co widziałem to niektórzy akceptują że gra wtedy, co kilka minut im się przycina (jest to dla mnie niezrozumiałe jak można zaakceptować że na tyle drogie karty podobno najszybsze na rynku zachowują się gorzej niż poprzednicy).

Byłbym wdzięczny gdyby redakcja zbadała temat i pomogła rozwiać wątpliwości o sensie zakupu tych kart dla niektórych użytkowników.

Jestem szczególnie zainteresowany, ponieważ miałem przesiadać się właśnie na 1080 i poważnie się zastanawiam czy nie ma kolejnej wtopy jak z poprzednią generacją (gtx 970) tylko na znacznie szerszą skalę skoro dotyczy wszystkich modeli i nvidia nie rozwiązała tego programowo do tego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 
BTW. W nazwie tematu chyba powinno być GTX 1060 a nie ftx ;p

 

 

Poprawiłem ;)

 

Chciałbym prosić redakcję o podjęcie tematu zacinania się (stuttering) pascali. Dotyczy to z tego co widzę wszystkich modeli najczęściej na windows 7 ale zdarzają się i przypadki na w10 . Problem jest aktywny od premiery i mimo wydawania kolejnych sterowników mających poprawić dpc latency (prawdopodobna przyczyna) to dalej zacinanie się występuje. Na tym forum również jest już temat użytkownika który ma z tym problem. Na oficjalnym forum nvidii jest kilkanaście rożnych tematów z czego główny ma już kilkadziesiąt stron. Część użytkowników może nie być do końca świadoma problemu gdyż nasila się on wraz z z ilością fps i włączenie vsynca w niektórych grach pomaga go zredukować (ale nie wyeliminować całkowicie!) i z tego co widziałem to niektórzy akceptują że gra wtedy, co kilka minut im się przycina (jest to dla mnie niezrozumiałe jak można zaakceptować że na tyle drogie karty podobno najszybsze na rynku zachowują się gorzej niż poprzednicy).

Byłbym wdzięczny gdyby redakcja zbadała temat i pomogła rozwiać wątpliwości o sensie zakupu tych kart dla niektórych użytkowników.

Jestem szczególnie zainteresowany, ponieważ miałem przesiadać się właśnie na 1080 i poważnie się zastanawiam czy nie ma kolejnej wtopy jak z poprzednią generacją (gtx 970) tylko na znacznie szerszą skalę skoro dotyczy wszystkich modeli i nvidia nie rozwiązała tego programowo do tego czasu.

 

Mam kartę już prawie 2gi miesiąc i nic takiego nie odnotowałem :) Używam Win10 Home 64Bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nigdy się nie interesowałem kartą graficzna (jestem z typu ludzi działa, to działa więcej nic więcej nie trzeba). Przez długi czas miałem bardzo starego radeona i niedawno złożyłem sobie nowego pcta z Palit dual 1060 i i5-6500.

Patrze na forum wszyscy się chwalą oc i tymi sprawami więc z ciekawości sobie odpaliłem msi afterburner i zauważyłem coś dziwnego (przynajmniej dla mnie).

 

 

Na niższych rozdzielczościach (1440x900 - natywna mojego monitora) karta graficzna nigdy nie osiąga wysokiego obciążenia (gram w trochę starsze gierki jak np. Borderlands 2, Saints Row 4, Shadow of Mordor). Nawet tak jest w Skyforge (wydaje mi się, że dość wymagające graficznie mmo). Nawet jeśli się zdarza, że fps spadają poniżej 60 fps to obciążenie karty nie rośnie. Mało tego w kilku grach nawet schodzi taktowanie do ~1400Mhz (zazwyczaj w czasie gry trzyma prawie 1900Mhz). Gdy dam wyższe rozdzielczości poprzez dsr lub custom resolution to karta już nie zaniża taktowanie i czym wyższa rozdzielczość tym większe obciążenie(cały czas sprawdzałem bez fps locka) i żeby było ciekawie w zależności od gry albo fps zbytnio się nie różnią między rozdzielczościami, bądź jest różnica max 30fps (między 1440x900 a 2880x1800 które jest max jakie mogę za pomoca panela nvdii ustawić). Nie mam jak sprawdzić w całkowicie najnowszych grach, bo nie kupuje gier blisko premier (czekam z rok lub dwa aż cena mocno spadnie).

Czy to jest normalne? W większości grach nie schodzi z taktowaniem, ale w niektórych jak np. Skyforge potrafi często schodzić na 1400Mhz (fps spadają nawet czasami poniżej 40fps). Wiem, że z optymalizacją jest różnie szczególnie mmo są zazwyczaj słabo zoptymalizowane, ale raczej nie powinno mi zniżać taktowanie gpu a obciążenie bez fps locka powinna być chociaż w jednej grze 99% ( w końcu on ma robić jak najwięcej klatek na sekunde). Więc o co tu chodzi. Od razu mówię, że nie ruszałem żadnego napięcia, nic nie podkręcałem itp. oraz mam najnowsze sterowniki.

To nie tak, że od razu jest tragicznie bo gry potrafią mieć spokojnie ponad 100 fps z max ustawieniami (nawet z physx w Borderlands), ale są sytuacje czy gry, kiedy taktowanie spada (w tych kilku grach), fps też, a obciążenie w żadnej grze nie rośnie mocno w górę (żadna gra nawet się nie zbliża do 70% obciążenia w 1440x900).

Sprawdzałem i za pomocą afterburner statystyki gpu  jak i za pomocą aplikacji od palita thunder master, które pokazuje parę informacji o karcie.

 

 

 

Dodatkowo warto zmieniać domyślne działanie wiatraków w karcie? Bo szczerze nawet nie wiem jakie są ogólne zalecane temperatury dla kart graficznych :V Wiem ino, że te mają większe niż cpu i to tyle z mojej wiedzy, a skoro są tu eksperci to sobie pomyślałem, że może zapytam jakie oni mają temperatury (albo czy oni coś zmieniali z nimi).

Do około 50 stopni karta działa pasywnie, a pod mocnym obciążeniem (2880x1800 i max ustawienia w grach) nie przekracza nigdy 74 stopni i 62% działania wiatraków (~1900 rpm i wciąż nie są słyszalne dla mnie, ale pewnie boxy wiatrak z procesora zagłusza ;p).

 
 
 
BTW. W nazwie tematu chyba powinno być GTX 1060 a nie ftx ;p

 

sprobuj tego - w msi afterburner ustaw takty na inetresujace cie wartosci zapisz profil np. pod nr 1, potem w ustweinia, profile i tam do trybu 3d przypisz ten zapisany profil, tez mialem cos podobnego w jakiejs grze i to pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem ;)

 

 

Mam kartę już prawie 2gi miesiąc i nic takiego nie odnotowałem :) Używam Win10 Home 64Bit.

Jak wspomniałem problem w największej części dotyczy windows 7. Czasami widziałem że na forum nvidi ludzie z 10 też mają ale było ich zdecydowanie mniej. Nie wiadomo jak z w8 bo tego to już prawie nikt nie ma. Chciałbym zmienić kartę ale na razie absolutnie nie wyobrażam sobie przejścia na komputerze domowym na w10, wystarczy że widzę niektóre jej problemy w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na testy SLI z TX M vs SLI GTX 1080.

 

Dodałem info co i jak w kwestii DCP latency i problemów przez to.

 

 

Niestety SLI z GTX 1080 miało problemy z DCP latency , co owocowało nagłymi spadkami użycia GPU i stutteringiem. Pomimo wielokrotnego powtarzania testów, efekt był cały czas ten sam. Nie pomagał nawet mostek SLI HB. Ważną kwestią jest również skalowanie SLI w "Rise Of The Tomb Raider", pozostawia ono wiele do życzenia.

 

Lokacja "Geotermiczna Dolina" jest najbardziej wymagającą w grze. Co ciekawe problem ustępował dzięki użyciu SSAA (supersampling) oraz przy wyższych rozdzielczościach, wtedy również skalowanie SLI ulegało poprawie.

 

Informacja jak odczytywać wpływ trybu SSAA na rozdzielczość:

 

1920x1080 + SSAAx2 = 2880x1620 1920x1080 + SSAAx4 = 3840x2160

2560x1440 + SSAAx2 = 3840x2160 2560x1440 + SSAAx4 = 5120x2880

3840x2160 + SSAAx2 = 5760x3240 3840x2160 + SSAAx4 = 7680x4320

 

Tak prezentują się rozdzielczości po włączeniu różnych trybów SSAA. Jednak wyniki nieco różnią się od rozdzielczości bez SSAA , ponieważ przy testach bez włączonego SSAA, zastosowana jest metoda antialasingu SMAA . W najwyższych trybach na SLI z GTX 1080 brakowało już pamięci co drastycznie zmniejszało komfort gry. Jednak jest to ciekawostka, ponieważ przy tak dużych rozdzielczościach oraz maksymalnych ustawieniach w grze, fps nie jest zachwycający nawet na SLI z TITAN X Maxwell oraz SLI z TITAN X Pascal , testy Pascali TX będą w odzielnym materiale . Sterowniki dla TX P poprawiły sporo problemów jakie miały w "ROTR" GTXy 1080.

 

14117688_345580862497421_436145691350596

 

 

14088563_345580902497417_457431077720024

 

 

14095718_345581475830693_901267023955870

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
mam pytanie - przesiadłem się z ciekawości na 10 i po swapie sprzętu jak w sygnaturce (pamięć w drodze) kiedy na Win7 wszystko latało ok (OC karty przy boost 2050MHz i procek 4,5GHz) tak w dziesiątce jeśli nie ustawie w Wieśku Vsync/ograniczenia klatek --> temperatury na procku lecą w okolice 70 stopni C a na karcie w okolice ~ 65 C i następuje zawieszka bądź blue screen. Jak ograniczę klatki wtedy wszystko jest ok ? Coś jest nie tak w 10 ze sterownikami czy może to ja coś spierdzieliłem tym razem przy podkręcaniu ? Jedyne co przychodzi mi do głowy to, że na 7 nie testowałem w Wieśku procka na 4,5 a na 4,2 GHz. Może to to ? Chciałbym pozbyć się tego problemu bo jutro mam zamiar testować jak zachowywać się będą nowe pamiątki i czy rzeczywiści eliminują spadki w "trudnych" miejscach w Wiedźminie 3 ale przy locku na fps to i tak nic nie sprawdzę. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

mam pytanie - przesiadłem się z ciekawości na 10 i po swapie sprzętu jak w sygnaturce (pamięć w drodze) kiedy na Win7 wszystko latało ok (OC karty przy boost 2050MHz i procek 4,5GHz) tak w dziesiątce jeśli nie ustawie w Wieśku Vsync/ograniczenia klatek --> temperatury na procku lecą w okolice 70 stopni C a na karcie w okolice ~ 65 C i następuje zawieszka bądź blue screen. Jak ograniczę klatki wtedy wszystko jest ok ? Coś jest nie tak w 10 ze sterownikami czy może to ja coś spierdzieliłem tym razem przy podkręcaniu ? Jedyne co przychodzi mi do głowy to, że na 7 nie testowałem w Wieśku procka na 4,5 a na 4,2 GHz. Może to to ? Chciałbym pozbyć się tego problemu bo jutro mam zamiar testować jak zachowywać się będą nowe pamiątki i czy rzeczywiści eliminują spadki w "trudnych" miejscach w Wiedźminie 3 ale przy locku na fps to i tak nic nie sprawdzę. pozdrawiam

 

Dwie opcje są według mnie.

 

1.CPU miałeś na 4.2 teraz masz na 4.5 to jest DUŻA różnica :) Odpal OCCT CPU test na 1h

 

Obstawiam, że wykrzaczy Ci się szybciej niż możesz się spodziewać. Podaj mi potem napięcia.

 

VCORE

VCCIN

System / Agent

 

 

Zaznacz te opcje (screen poglądowy jak testy EK Predatora 360 robiłem)

 

14139083_345877415801099_1142178299_o.jp

 

 

Rzecz jasna daj na 1h :)

 

2. Jeżeli robiłeś upgrede z WIN7 na WIN10, to możesz mieć różne problem. Lepiej walnij instalkę od nowa, sam około tydzień borykałem się z problemami po aktualizacji. teraz OS postawiony na świeżo i zero problemów.

 

Jednak obstawiam opcję nr.1 :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie opcje są według mnie.

 

1.CPU miałeś na 4.2 teraz masz na 4.5 to jest DUŻA różnica :) Odpal OCCT CPU test na 1h

 

Obstawiam, że wykrzaczy Ci się szybciej niż możesz się spodziewać. Podaj mi potem napięcia.

 

VCORE

VCCIN

System / Agent

 

 

Zaznacz te opcje (screen poglądowy jak testy EK Predatora 360 robiłem)

 

14139083_345877415801099_1142178299_o.jp

 

 

Rzecz jasna daj na 1h :)

 

2. Jeżeli robiłeś upgrede z WIN7 na WIN10, to możesz mieć różne problem. Lepiej walnij instalkę od nowa, sam około tydzień borykałem się z problemami po aktualizacji. teraz OS postawiony na świeżo i zero problemów.

 

Jednak obstawiam opcję nr.1 :)

 

Instalka Win 10 na czysto też coś czuję, że to przetaktowanie procka może być winne ale nie miałem aż tyle czasu żeby lepiej się temu przyjrzeć. Z tego co pamiętam VCORE 1.28 + ataptive i offset mod 0.02 a VCCIN 1.87. Co to System/Agent ? Jak wrócę z pracy to po testuję i wrzucę to o co prosiłeś. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Jupek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gosu Szkoda że pokazałeś tych przycięć na filmach było by odniesienie.

@Jupek a może przeczytaj jaki Ci tam błąd wywala napewno masz zapis w logu.

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gosu Szkoda że pokazałeś tych przycięć na filmach było by odniesienie.

 

 

Doskonale je widać :) Popatrz na użycie GPU przy GTX 1080 i przycinki. YT tego nie oddaje tak dobrze, jak to co widziałem na ekranie.

 

Plus taki, że SLI z TX Pascali działało znacznie lepiej, no ale też TX P ma dedykowane stery TYLKO dla niego.

Instalka Win 10 na czysto też coś czuję, że to przetaktowanie procka może być winne ale nie miałem aż tyle czasu żeby lepiej się temu przyjrzeć. Z tego co pamiętam VCORE 1.28 + ataptive i offset mod 0.02 a VCCIN 1.87. Co to System/Agent ? Jak wrócę z pracy to po testuję i wrzucę to o co prosiłeś. Dzięki za pomoc.

 

Wyłącz adaptive póki co. Daj manual 1.30v a VCCIN na 1.92. Haswelle refresh lubią wyższe VCCIN, kwestia sztuki ale to napięcie jest odpowiedzialne za dystrybucje reszty napięć. HSW ma przetwornicę w sobie, duży plus . Skylake tego nie ma, przez co OC jest w znacznie większej mierze, zależne od mobasa.

 

System/Agent to napięcie które pomaga ustabilizować OC pamięci , ponieważ kontroler pamięci masz w procku. Przydaje się też do uncore (podsystem pamięci) zwany również Ring Bus. Co ogólnie zwiększa wydajność .

 

U mnie rdzenie latają na 4.6 przy 1.31v oraz uncore na 4.0 gdzie def to 3.5 oraz 3.0 (chociaż na X99 uncore jest mega problematyczny i obecnie testuje 3.8 na niższych napięciach, przy 4.0 nie zawsze mi mobas bootuje ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oto mi chodzi, że ludki tak grają i myślą, że tak ma być i się tym jarają jak dla mnie jest to na tyle denerwujące, nie grywalne.
Szkoda że nie grasz w Hitmana. popatrzył bym jak to na Twoim sprzęcie hula.

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oto mi chodzi, że ludki tak grają i myślą, że tak ma być i się tym jarają jak dla mnie jest to na tyle denerwujące, że dla mnie nie grywalne.

Szkoda że nie grasz w Hitmana. popatrzył bym jak to na Twoim sprzęcie hula.

 

Niestety. SLI na Pascalach działa póki co bardzo słabo. TX P mimo tego, że ma mniej problemów od 1080. To jednak mnie to wkurzało na tyle, że się w cholerę Pascali pozbyłem. Można na nie zrobić przeskok, ale przed premierą VOLTY. Chociaż podejrzewam, że VOLTA już na starcie będzie bardziej dopracowana.

 

No ale plus topowców jest taki, że na luzie można kolejną generację przeczekać. Mnie rozwalają do dziś goście, co posprzedawali 980Ti po 1700 zł i kupili 1070 dopłacając więcej, albo nadal na integrach siedzą :D

 

Na pclolu jest typ, co sprzedał KOZACKĄ sztukę 980Ti, za grosze. I wziął kredyt na GTX 1080, realnie dopłacając ponad 2000 zł do karty :D No szok po prostu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje pograć w Deusa nowego na GTX1070 i powiem Ci załamany jestem szarpaniem w grze fps szarpie pomiędzy 70+ fps do 40+ fps w FHD takie sekundowe przycinki po prostu jakaś tragedia a na GTX980Ti chodzi płynnie nie ma czym tego tłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Miałem okazje pograć w Deusa nowego na GTX1070 i powiem Ci załamany jestem szarpaniem w grze fps szarpie pomiędzy 70+ fps do 40+ fps w FHD takie sekundowe przycinki po prostu jakaś tragedia a na GTX980Ti chodzi płynnie nie ma czym tego tłumaczyć.

 

 

 

 

Tu jest rozwiązanie problemu .Problem problemu ze nvidia juz sama nie ogarnia  boosta doprowadzając go do granic absurdu a skoro tak to powinna wrócić do zródła  2 , 3 stany oszczedzania energi i koniec . Pal licho jesli dbałaby o drzewka czy abyśmy mniej płacili za zużyty prąd tu widać pisze te boosty aby zostawić sobie wiecej kasy w kieszeniu  zamiast dawać 10 finów wiecej na radiator i 4 mosfety , 2 kondensatory . Ok niech i tak bedzie ale jakoś słabo to wyglada w ich wydaniu xD

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...