Skocz do zawartości
DrKleiner

GeForce GTX 10x0 Series [GTX 1060 / GTX1070 / GTX1080 / Titan X 2016]

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłącz adaptive póki co. Daj manual 1.30v a VCCIN na 1.92. Haswelle refresh lubią wyższe VCCIN, kwestia sztuki ale to napięcie jest odpowiedzialne za dystrybucje reszty napięć. HSW ma przetwornicę w sobie, duży plus . Skylake tego nie ma, przez co OC jest w znacznie większej mierze, zależne od mobasa.

 

System/Agent to napięcie które pomaga ustabilizować OC pamięci , ponieważ kontroler pamięci masz w procku. Przydaje się też do uncore (podsystem pamięci) zwany również Ring Bus. Co ogólnie zwiększa wydajność .

 

U mnie rdzenie latają na 4.6 przy 1.31v oraz uncore na 4.0 gdzie def to 3.5 oraz 3.0 (chociaż na X99 uncore jest mega problematyczny i obecnie testuje 3.8 na niższych napięciach, przy 4.0 nie zawsze mi mobas bootuje ).

Gosu dzięki za wczorajsze rady - ustawiłem napięcia zgodnie z Twoimi wytycznymi (VCORE 1,30 V a VCCIN 1,92) i procek przy 4,5 GHz stabilny jak skała - przeszedł godzinny test OCCT, kilka razy Firestrike i ponad 2 godziny grania w Wiedźmina na odblokowanych fpsach. Karta graficzna lata na boost 2050 MHz i pamiątki 8800 MHz. Mam tylko wątpliwości jak optymalnie ustawić krzywą wentylatorów (na auto karta łapie czasem ok 70~71 C i staje się niestabilna) - teraz mam 30% do 50 C od 50 C 50% a od 60C 60%, powyżej >70%. Karta przy takiej krzywej ładnie trzyma temperatury ale czasem staje się mocno słyszalna. Może coś pomożecie ? Druga sprawa to dziś dotrą do mnie pamiątki CORSAIR VENGEANCE PRO 16GB 2x8GB 2400MHz CL 11-13-13-31 i zastawiam czy oprzeć się po prostu na profilach XMP czy może próbować coś samemu ustawiać ? Jeszcze raz dzięki wielkie i jak możecie chętnie posłucham jeszcze Waszych rad.

Edytowane przez Jupek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podkręcaniem karty graficznej Gigabyte Gtx 1060. Podkręciłem ją +100 Mhz na rdzeniu i +210 Mhz na pamięci, w benchmarkach jest stabilnie i brak artefaktów. Jednak mam problem z grą Battlfield 4, raz toleruje OC i wszystko działa a o wiele częściej wyrzuca problem z DirectX podzczas dołączania do serwera. Mój zasilacz to SPC supremo l2, MOBO MSI h81m-pss v2, procek i5 4570. Nie wiem jak w inncyh grach, ponieważ jestem świeżo po formacie i wszystko pobieram. Dodam jeszcze, że zjeżdzałem z OC ale tego Bfa i tak wyrzuca.

post-229658-0-44853300-1472289924_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z trybem IDLE czy jak to tam nazwać...

Mianowicie w czasie przeglądania netu, żadnych wymagających aplikacji moja karta z tego co widzę cały czas pracuje w trybie jakby 3d. Rdzeń na 1582MHz i grzeje się do 40^C, wiatraki na ok 35% śmigają.

W sterowniku jest włączony tryb zarządzania energią - adaptacyjny.

 

 

WTF ? Ktoś coś ?

 

EDIT:

Samo odpalenie chrome'a skutkuje podbiciem zegarów. Odinstalowałem Geforce Experience i chyba się naprawiło bo teraz w IDLU zegary są na 215/405 czyli jakby tryb ekonomiczny. W pupe niech se wsadzą to geforce experience. Więcej z tym kłopotów niż pożytku. Jedyna zaleta to to, że łatwo się filmiki nagrywa.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kartę od EVGA czy trzeba ją rejestrować na stronie producenta aby otrzymać przedłużenie gwarancji? Kilka lat temu czytałem że coś takiego jest. Jak to obecnie wygląda?

 

Rejestracja daje Ci dodatkowe bonusy, nawet można wyrwać zniżki na różne sprzęty :) Po za tym możesz skorzystać z programu step-up. Co do przedłużonej gwary, ta jest płatna.

 

No ale generalnie karty EVGA najłatwiej i najszybciej odsprzedać, ludzie je chętniej kupują, nawet dopłacają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Ten set up to moze obejmie 5% ludzi jak to 90 dni jest wazne a karty wychodza co 1.5 roku  .A pozniej z wymiany gw dostajesz taka karte bo niby skad je biora xD

Natomiast ten 3 rok tylko z powodu rejestracji i realizacja w centrali to niezły wałek .Słabe te warunki EVGA są .Nawet najsłabsi na rynku potrafia dac 3 rok od tak w sklepie 50m od ciebie .Zachwytu nie ma .Pomijam ze maja najgorsze chłodzenia na rynku .mało kto kupuje karty z wysokiej pólki na koniec ich zycia

.Znam jednego z forum pclaba VSS dał coś koło 4-4.5 K za 980ti asusa jakies 2 miesiace prze premiera 1080-tki .Ale tą sa nieliczne wyjatki na forach

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Równie dobrze mozna sprzedac taka karte np 1070-tke i dołozyć do tytana .

Choć bym nie zrobił do karty za 6 k  zreszta tak samo jak i na to co pisałeś  xD  .

A na step up to podobno sie czeka wiele tygodni .

Słabe to pojecie wzgledne .na maxwellu i pascalu EVGA obstawia tyły .Po 2100 rpm  na 980ti i po 1900 na 1070/1080 .

W roku  2105/1016 jak jest Twin frozrV /Vi i inno ichill x3/4 oraz gainward /palit 2.5 slota to jest bardzo słabo .

trzeba szukać na prawde  jakiejs egzotyki aby było słabiej

 

NP TWOJEJ  EVGA 1900 rpm jak palit deje 1000 i bez łaski 3 rok gw  xD

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o informację posiadaczy pascali oraz windows 7 czy pascal działa u was bezproblemowo? Wiem że jest temat poruszający problemy i sam o nich tu pisałem. Ciekawi mnie natomiast jaka naprawdę jest skala problemów i czy jest jakaś grupa użytkowników którym wszystko działa.

Proszę nie pisać o tym aby zainstalować w10 itp bo w7 to na chwilę obecną wpełni świadomy wybór. Zresztą problemy pascali na forum nvidii jak obserwuje nie ograniczają się do w7 tylko jest cały festiwal przeróżnych problemów związanych tylko z w10 albo niezależnych od systemu lub dotyczących konkretnych gier (nie jakiś niszowych tylko spore tytuły jak chociażby tomb rider czy fallout 4 lub wiedżmin 3). 

Co jest równie ciekawe ostatnio po aktualizacji sterowników zaczęła drastycznie rosnąć liczba skarg posiadaczy serii 900. Najczęstszym jest że wydajność w 3d marku i grach poleciała o blisko 50% w dół ale różne inne problemy również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Pascale działały lipnie na W7, niestety musiałem instalować W10, żeby było dobrze.

Co ciekawe, SLI z TX Maxwell też lepiej lata na W10 niż na W7.

 

Jednak na W7 Maxwelle też spoko działały, przy czym Pascale cięły tragicznie, nawet single GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Windows 7 działa ok, gram w Wiedźmina 3 i nie ma najmniejszych problemów. Attila chodzi równie pięknie. Project Cars bez problemu. 3Dmark również :D Nic nie tnie, stabilnie jak skała. Pewnie mieliście zasyfione W7...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie czy do i3 6100, zasilacz Antec VP 500W, płyta MSI H110M PRO-VH, H110, DDR4 8GB opłaca się dołożyć gigabyte 1060 6GB windforce OC? Jak coś za grafikę mogę dać maks 1350 zł. Też komp składam kompletnie od nowa i chce żeby mi trochę lat posłużył ^^. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi ;)))

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawdziłem OC MSI 1060 Gaming X po dodaniu +100mV w Afterburner. Karta poleciała w boost 2152-2164, memki 9416. Wentyl na 60-65%. 

 

Zrobiłem małe porównanie wpływu OC na wydajność w benchmarku z gry Batman Arkham Knight

 

FSP min / max / śr

 

1060 Founders nVidia: 1708/8000 -  FPS 39 / 97 / 63

 

MSI Gaming X: 1936/8100 - FPS 42 / 101 / 68

 

MSI Gaming X OC: 2152/9416 - FPS 48 / 112 / 74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem tego rodzaju że po wejściu do CS GO muszę zmienić opcje MSAA i dopiero uzyskam więcej niż 30 fps w menu. Na domiar złego mam dropy fps w rust, cs go i wiedźminie. Kolejna kwestia - karta non stop ma taktowanie 1569 mhz (będąc na pulpicie W10- nie wiem jak w grach). Czy ktoś zna rozwiązanie na te bolączki?

PS. Karta GTX 1060 MSI gaming X

Edytowane przez bartomiszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak z wydajnością 1070-tki w QHD, bo zastanawiam się nad monitorkiem o tej rozdziałce, ale nie jestem do końca przekonany, czy karta zapewni mi komfortowe warunki w każdej grze przy full detalach. 

 

Zapewni, GTX 1070@2100/9600 ma wydajność podobną do stock GTX 1080 i GTX TITAN X Maxwell @1440/7700 / GTX 980Ti @1520/7800

Bawiłem się tym trochę. Dasz jej solidne OC i będzie mega.

 

Jeden TX M po OC do około 1400/7600 pozwala grać w 60-80 fps w nowego Deus Exa, 1440p ultra (wszystko maks , MSAA off). Także na luzie 1070 po OC da radę a te 8gb vram się przyda :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję w końcu wymienić moją kartę graficzną (sądzę że biedactwo mi padnie z nowym monitorem jak przyjedzie za 3 dni - obecnie gtx 960) i mam lekki dylemat co wybrać 1070 czy 1080 - monitor Acer XZ350CUBMIJPHZ a procesor I7 - 6700K 4500 Hz, pamięci g.skill ripjaws V 3330 (standardowo 3000 CL5)

 

Który model byście polecili by był jak najlepszy pod względem jakość/wydajność/cena i z możliwie przyzwoitym OC.

Edytowane przez Collt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jaki masz budżet. GTX 1070 to bardzo wydajna karta, GTX 1080 jeszcze bardziej.

 

Jednak jest tutaj pewne ALE. GTX 1070 nie podkręcisz tak, żeby wydajnością dorównywała GTX 1080, przykładowo 980Ti możesz :)

 

Tutaj masz 980Ti Strix bez żadnego OC ręcznego vs 1080 stock.

 

http://www.3dmark.com/compare/fs/10441451/fs/9245359 980Ti Strix vs 1080 stock

 

Łap też TITAN X Maxwell po OC vs 1080 stock oraz 1080 OC. Jak i 1080 vs TITAN X Pascal.

 

http://www.3dmark.com/compare/fs/10351066/fs/9245359 TX M OC vs 1080 stock

 

http://www.3dmark.com/compare/fs/10351066/fs/9244475 TX M OC vs 1080 OC

 

http://www.3dmark.com/compare/fs/9690504/fs/9244475 TX P OC vs 1080 OC

 

Wyników SLI nie wrzucam nie ma po co. Podrzuciłem to, bo wydajność z 3dm FSE, dobrze odzwierciedla wydajność w grach. Kilka dni robiłem teraz różne testy (w tym GTX 780TI) ponieważ piszę arta o sensie zmiany GPU co dwie generacje.

 

Jeżeli nie masz zamiaru jakiś czas zmieniać karty, bierz GTX 1080. Chyba, że poczekasz na GTX 1080Ti który pojawi się w Styczniu. Przy 1070 to jest kwestia tego, czy chcesz ją mieć na dłużej czy poczekać na coś lepszego, jak traktujesz przejściowo to lepiej nawet brać dobrą używkę 980Ti (dorwiesz taniej)  bo wydajność ta sama a OC vs OC więcej na 980Ti wyciągniesz.

 

Co do modelu to MSI zarówno GTX 1070 jak i GTX 1080.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam, i mam mega mętlik bo całkiem dużo tych kart. Planuję zakup GTX 1060 w wersji 6GB jednak mocno przekraczając budżet mam do wydania max 1300pln. Po przeczytanu mnóstwa info z sieci typuję:

Palit JS

Gigabyte gaming g1 

Zotac AMP

Prośba o poradę który z tych trzech ewentualnie jakieś inne?

Na MSI gaming mnie nie stać :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakiś bios na 1080 FE, żeby szło skręcić turbinę w idle poniżej 1100rpm?

Szukałem trochę ale nie chcę biosu co mi usuwa power limit, i jeszcze ma ograniczenie rpm wentylatora do np. 2500 (bo cooler na karcie z którego pochodzi ma taką charakterystykę). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-gtx1080-8gb-gddr5x-256-bit-dvi-hdmi-3x-dp-neb1080015p2f-774241/

 

będzie pasować na tę kartę blok wodny ek?  brać taką kartę , czy coś z innej firmy?

Jasne, że będzie. Najwięcej bloków jest właśnie na refy czyli FE :) FE wszystkie są TAKIE SAME.

 

Pytanie, pod co chcesz ten blok podpiąć? Customa robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, kupiłem bude 900d , i teraz tam będę składał chłodzenie nowe proc i grafa , mysle nad dwoma chlodnica 120.4 na dole i 140.3 lub 120.4 na gorze

myślałem przeczekać do 1080ti ale chyba nic pewnego ,że w styczniu pójdzie go dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...